V kolikátém týdnu těhotenství vlastně jsem? 😃

sunshine125
27. pro 2014

Potrebuji radu,protoze jsem asi trubka. Nerozumim tomu v kolikatem tydnu vlastne jsem. 24.11. mi zacala poslední MS,ta trvala sedm dni tzn. do 31.11.. otěhotněla jsem zhruba 9.12. V kolikatem tydnu tedy jsem,kdyz je dnes 27.12.? Jak se to pocita? Dekuji za reakce.

lenula4
27. pro 2014

@sunshine125 pokud jsi měla poslední menstruaci 24.11. tak dnes jsi 4+5tt, tedy pátý týden těhotenství.
Tady můžeš mrknout jak se to přesně počítá, je to tam hezky vysvělteno http://www.maminkam.cz/jak-se-pocitaji-tydny-te... 🙂

sunshine125
autor
27. pro 2014

Takze kdyz se divam na to,jak se mimi vyviji,tak se mam tedy divat na 4tyden? I kdyz jsme mimi udelali teprve ani ne pred 14dny? :D ja vim,blba otazka,ale na dceru jsem prisla az v 8+3. Tady ty prvopocatky jsem minule neresila.

terinda
27. pro 2014

www.tehotenskakalkulacka.cz 😉
Zadej si datum poslední ms.

svobodpetika
27. pro 2014

@sunshine125 ne na 5 týden když jsi 4 plus něco 🙂

sunshine125
autor
27. pro 2014

Jee,ta kalkulacka je bezvadna vec 😀 uz vim i datum porodu 🙂 k doktoru jdu 9.ledna,takze na UTZ uz by neco byt melo.

nonacek
27. pro 2014

@terinda
@svobodpetika holky aLe ginekolog to počítá od ovu ? nebo poslední ms? až do 42 týdnů tehotenstvi?

sunshine125
autor
27. pro 2014

Mely jste v tomto obdobi nejake priznaky? Me totiz nic neni... Ja pravda,ze u dcety jsem mela priznaky az v tom 8tydnu. Proto jsem sla k doktoru... Ted to vim od zacatku

terinda
27. pro 2014

@nonacek Nejdříve se to počítá od ms, později pak upřesňuje podle utz.
Např. mně to vychází dle utz cca o 2 dny více 😉

nonacek
27. pro 2014

@terinda a to se počítá do jakého týdne tehu ? do 42 týdne?

terinda
27. pro 2014

@nonacek ne, kdepak...

kopíruju: Těhotenství trvá zhruba 10 lunárních měsíců, tj. 40 týdnů. Toto období dělíme do tří trimestrů:
trimestr: Trvá od 1. - 13. týdne. Během prvního trimestru je nevětší riziko, že matka o embryo přijde.
2. trimestr: Trvá od 14. - 26. týdne.
3. trimestr: Trvá od 27. týdne do porodu.

lenkavd
27. pro 2014

@nonacek délka fyziologického těhotenství je 40+- 2 týdny od prvního dne cyklu, tedy MS (bráno když jsou cykly 28 dní a ovulace 14 den), když jsou cykly jiné, už toto moc negunguje,pak je obvykle přesnější termín dle UTZ. Když rozdíl mei termíny větší než 3 dny dle UTZ ve 12tt (proti termímu MS), bere se jako pravděpodobnější ten dle UTZ. Takže délka těhotenství se vypočítá dle data vzniku embryjka mínus 14 dní.
Neznám doktora, co by délku těhu počítal od ovu-dne početí.

ronyx
28. pro 2014

@sunshine125 Ahoj tak my oběvili dušíka na testu před pár dny,podle kalkulačky jsem 3tt + 3 dny 🙂 ms má dorazit až kolem 1.1 ale teda těhu příznaky mám už několik dní.Píchání v podbřišku,ráno žaludek na vodě a teď už mě pomalu začínaj bolet i prsa.Tak samo jsem to měla i u prvního 🙂 Na gyndu jdu 14.1. tak to už snad bude něco vidět 🙂

nonacek
28. pro 2014

@terinda
@lenkavd
holky díky za vysvětlení💋💋💋

zukanak
29. pro 2014

@sunshine125 tak to jsme na tom hodně podobně 😉 Moje poslední MS začala 27.11....Dneska dvě stejně silné čárky na testu. V pondělí 5.1. si zavolám k doktorovi na objednání, teď se ten čas povleče. V říjnu mám za sebou biochemické těhu, tak mám strach ☹

guinea
29. pro 2014

Ahoj holky, jsem 14+1, tudíž mi tak logicky přišlo, že jsem v 15. týdnu (koneckonců takhle se mi to automaticky počítá i tady na koníkovi podle termínu porodu). Ale když jsem volala do Gennetu na objednání, bylo mi důrazně vysvětleno, že 14+1 (až 14+6) je vlastně 14. týden těhotenství! Tak jak to tedy je? Jsem z toho jelen ☹

alkena
29. pro 2014

@guinea Ehm, možná ti to vysvětlili důrazně, ale je to blbost. Logicky, když jsi těhotná 14 týdnů a připočítáváš k tomu nějaké další dny, tak ti prostě běží patnáctý týden. Až ho ukončíš, tak budeš těhotná patnáct týdnů a k tomu budeš připočítávat další dny ze šestnáctého týdne.
Takže 14+1 znamená, že jsi těhotná celých 14 týdnů a jsi zrovna v patnáctém. 😉

eileenk
29. pro 2014

Jedna velice šikovná tabulka:

lu777
29. pro 2014

@guinea přesně tak, je to blbost 😉 je to stejné jako např. se stoletími... 1950 není 19. století ale 20. 😉 😉 možná se do telefonu nějak špatně vyjádřili a chtěli říct ukonečený 14. týden... to ve 14 plus 1 jsi.. ukončený 14. týden plus 1 den, jinak řečeno 15. týden 😉

oni z toho doktoři dělají vědu a straší s počítáním kolikrát (mě u 2. těhu xkrát posunovali termín porodu, přitom vím, kdy musela být malá počata... vždycky mi hrozně důležitě řekli, že to je ten a ten den a já se v duchu usmívala... když byl styk jen 1x za ten měsíc zrovna, tak asi vím jak je to dítě staré i bez utz 😉 a těžko se to může měnit až o 10 dní... nakonec je to putna, protože dítě si roste jak si roste a narodí se jak se narodí, papíry nepapíry

sunshine125
autor
29. pro 2014

@zukanak tak to preji at to dobre dopadne 🙂 ja tam jdu 9.1. Tak jsem taky zvedava.

zukanak
30. pro 2014

@sunshine125 Já tobě taky! Ale pevně tomu věřím 😉 Dvě silné čárky na testu jsou pro mě dobré znamení, minule jsem se tak krásných čárek ani nedočkala...Dáme si vědět, jak jsme dopadly 😉

pidilidi10987
2. črc 2018

Ahoj holky, asi dost blbý dotaz, ale nechápu to. Podle poslední MS, který byla 19.5.2018 bych měla být dnes 6t+2d. Doktorka mi však řekla, že jsem už 6t+6d. Znamená to, že by početí mohlo dojít 5 dnů před MS? Poslední menstruaci jsem normálně dostala, ovulaci jsem cítila na začátku května. Trochu mě to mate, protože jsem myslela, že k početí došlo až při další ovulaci začátkem června.
Děkuji za objasnění.

iv_ka12
2. črc 2018

@pidilidi10987 znamena to ze mjmibko roste trochu rychleji. Vubec si s timhle nelam hlavu. Tehotenske tydny ani neudavaji den poceti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru