Vitamíny v těhotenství. Poradíte na posílení imunity?

ajja87
21. zář 2020

Co používáte holky za vitamíny na posílení imunity v těhotenství.. Jsem 17 tt a doposud jsem měla mamagravit nebo jak se to jmenuje, ale chtěla bych nejwn k současné situaci, alw hlavně teď na podzim nějaké vitaminy na imunitu...poradíte?

cysticka
21. zář 2020

Vitamin D a C

mamikry
22. zář 2020

Beru hlivu ustricnou a probiotika, k tomu Femibion, kde je vitamin D.

terla
22. zář 2020

Jsem 18tt a beru již dlouhodobě Vít. C a Vít. D, ale i tak jsme nyní v rodině všichni doma s nachlazením, ucpaný dutiny a bolest v krku. Takže těžko říct, jaká je prevence. No a snažím se jíst vše s probiotiky, u střev vše začíná. Nic jiného bych do sebe necpala. Samozřejmostí je vyvážená strava (ovoce, zelenina, mléčné kysané výrobky).

marketanova
22. zář 2020

Myslím, že neuškodí třeba brusinky nebo meduňka, vše v přírodní formě a třeba kapsličkách.

hanben
23. zář 2020

@ajja87 Ahojky, já jsem užívala celé těhu (ale i před ním), v porodnici a i teď při kojení produkty od JUSTu. Nedám na ně dopustit a hlavně je uznávají i lékaři, což je úplně super. Za celou dobu těhu jsem nic jiného (kromě tří Paralenů) nevzala. Samozřejmě jsem brala a stále beru dlouhodobě Tablety s kyselinou listovou, v prvním trimestru jsem pila Narosan Red Berry (multivitamínový sirup s taurinem, který je mj. na vývoj nervové soustavy u mimíska), ve druhém a třetím trimestru pak Narosan Borůvkový (multivitamínový sirup obsahuje chelátové, resp. hemové, železo, které se úžasně vstřebává, narozdíl od nehemových, které píšou doktoři, jinak hemový je ještě Globifer). Pak jsem brala Vitaflor (laktobacily), to hlavně ve vyšších dávkách ve třetím trimestru, protože stav střeva maminky se otiskuje do imunity mimíska. Je toho spoustu - Fortiven a Vengel proti otokům, Antistress Activator (harmonizuje) atd. Co se týká obecně imunity, je potřeba ji posilovat fakt včas, klidně už od konce srpna. Když se začnou brát různé přípravky až někdy v říjnu, tak už obvykle nezaberou. Klidně se ptej, pokud by Tě něco zajímalo. Držím pěsti, ať je vše ok 😉

ajja87
autor
24. zář 2020

@hanben jee diky, tohle mě nenapadlo, známá prodává JUSt, tak se ji pozeptam😉miluju jejich eucasol a tymianovou mast 😀

hanben
24. zář 2020

@ajja87 🙂 Akorát pozor, řada produktů má kontraindikace. Některé jsou právě těhotenství. Člověk by mohl ublížit sobě i mimi. Já se pohybuju v JUSTu nějakých 13 let a jezdím na všechna školení a semináře, nejpřínosnější jsou ty s lékaři. Akorát zpracovávám nějaké materiály, mám stovky stránek. Takže koriguju, formátuju ... 🙂 Jinak posílám zdarma po celé ČR. Eucasol i Tymiánový krém se může používat i u mimi, akorát se musí vědět, jak na to. Produkty jsou sice oficiálně pro děti od 3 let, ale když má člověk zkušenosti a je rozumný, tak může od narození. Krásný den 😉

hanben
24. zář 2020

@ajja87 Jinak Eucasol doporučuji teď u dospělých stříkat na roušku. Spoustu lidí mi řeklo, že bez něj by to "neudýchalo" 🙂 A navíc ničí viry a bakterie.

ajja87
autor
24. zář 2020

@hanben super, to mě nenapadlo, je pravda že na mi vadí,, pach,, ty roušky... Dokud jsem nebyla těhotná, tak mi rouška vůbec nevadila, ale teď mě hrozně smrdí, přestože vyvarim jen v čisté vodě...

marketanova
9. lis 2020

Dobrý večer, já nakupuji většinou čistě přírodní, snažím se i detoxikovat. Ale v těhu jen brusinky.

marketanova
15. lis 2020

A taky rakytník je výborný, celkově na posílení imunity jen přírodní doplňky v kapslích a olej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru