Vysoký tlak v těhu

babetka18
12. srp 2017

Ahoj maminky jake máte zkušenosti s vysokým tlakem v těhotenství ? Jsem 35 TT před necelým měsícem jsem byla hospitalizována na jeden den do nemocnice kvůli bílkovině v moči a tlaku,na druhý den mě pustili vše bylo v pořádku ,denně si teď mám hlídat tlak poslední dva dny mívám 130/90-95 myslíte že bych měla opět jet do nemocnice ? Tam mi říkali při opakovaném měření vyšší jak 140/90 ale nad 140 nemám pouze nad 90 ,myslíte že bych měla nějak plašit ,popravdě nemocnice nesnáším tak se tomu vyhýbám ale nevím jestli mám riskovat nebo radši zajet nebo počkat 😉 díky

luska__
12. srp 2017

Můj tlak - mám spodní vyšší od zacatku.
Někdy mi v poradně nameri i 145, pak premeri a víc nic. Rozhodne neberu žádný léky a ani me nemluvili o hospitalizaci.
Segra měla v tehotestvi vysoký , brala léky a v porodnici ji to vysadili ve 37tt a k porodu jela s tlakem 220/150 jejich vinou. Porodila okamžitě , musela byt jak papinak ( si z ni děláme doma srandu) ale neměla na vyber. Strihli ji, zatlacila, jinak hrozil císař.
Citis se dobre?

sdu
12. srp 2017

Já bych jela nechat se zkontrolovat, ať máš jistotu. Určitě by sis nechtěla vyčítat, že jsi něco zanedbala... Tobě muže být dobře ale miminku ne....

babetka18
autor
12. srp 2017

Léky taky neberu ,hospitalizivali mě po tlaku 136/96 gynekolog říkal že to není nějak moc závazné a u něho jsem měla 145/98 ale radsi ať si zajdu do nemocnice a tam si mě nechali kvůli tlaku 136/96 ale jen jeden den po tabletě co mi dali kleslo a já šla domů ale tablety mi nedali žádné pouze bez magnesium ...Jinak se cítím dobře žádné otoky ani bolesti nemám jen ten tlak je takový vselijaky teď sem si třeba merila po hodině a mám 135/82 🙂

kackacka37
12. srp 2017

Radsi hlidej a pohyby a pozor na preeklamsii, u prvniho jsem mela akutni cisar v 38tt, bylo mi 25, ted v 37 letech jsem to hlidala od zacatku, ke konci uz jsem taky mela trochu vyssi ale ne vic nez 140/90 to bych jela, nakonec jsem na stary kolena 😀porodila normalne sice vyvolavane pac jsem ještě prenasela....ale jinak vysoky tlak v teh je dost nebezpečný a kort s tou bilkovinou jeste, muze to znacit spatnou placentu, radeji plas v nemocnici zbytecne

novamamina
12. srp 2017

@babetka18 mam to dost podobne jako ty. Ve ctvrtek jsem jela do nemocnice pze uz jsem mela 150/110. Moc, krev, monitor i utz v poradku. Ted kdyz si merim, tak mam kolem 127/ ale na 96 apod... taky nevim jestli bych mela jet nebo ne. Ale v pondeli jdu ko, takze asi nikam nepojedu. Myslim ze taky nemusis, ale zalezi jak se citis. Kdy jdes na ko?

kackacka37
12. srp 2017

Holky jinak ja vas nechci strasit, ten tlak mate ještě celkem dobrej ale pokud to fakt presahne jedte hned, jako citit se muzete dobře ja sla na císaře 160/120 tyden pred tim hsem taky byla hospitalizována a propuštěna po trech dnech , ze dobrý, nakazano lezet ale ja se citila dobře, tak jsme jeste den pred kontrolou a naslednym akutnim cisarem litali po houbach v lese, ted uz bych byla opatrná vim jak to je nebezpečný, ja na sobe ten tlak necitila bylo mi dobre

babetka18
autor
12. srp 2017

Pohyby cítím , doktor říkal taky že když bude větší tak třeba za chvíli skusit znova a to jsou teda úplně jiné hodnoty mám 140/96 a za chvíli znova tak 125/83 tak pak nevím podle čeho se řídit a je lepší měřit v sedě ruku na stole nebo níž já když ji mám v sedě a mám ji vedle sebe třeba na sedačce tak je vyšší než když ji dám na opěradlo sedačky a v leže mám taky nizzsi a je lepší práva nebo levá ruka ,no na kontrolu ke gynekologovi jdu v pondělí ...

novamamina
12. srp 2017

@babetka18 no tak to mame fakt stejne. A urcite teda merit levou, prava nee. Ja jsem jeste zjistila ze rano ho mam vyssi a pak behem dne trochu klesne. Po fyzicke aktivite ho mam taky jakz takz v pohode. Je to divny. Takze musime odpocivat a byt v klidu. 😉

babetka18
autor
12. srp 2017

Jo a to mám i tehotenskou cukrovku ale tu nejmenší , těhotné mají mít do cca 5 a ja měla 5,1 také mě už ani neposílali na to vypití té sladké vody a hned na diabetologii ale tam nemám problém tam mám hodnoty dobré ale musím tam chodit co 14 dní ale prostě mám ji i když minimální ..Jestli nemůže mít i to na ten tlak nějaký větší vliv

novamamina
12. srp 2017

@babetka18 to nevim jestli to muze vliv. Ale myslim ze 5,1 je teda prd...

kackacka37
12. srp 2017

Kdyz si namerite vyssi a po lehnuti a 5 min to klesne (merte klidne.v leze) tak dobry ,.ja pak.mela ten vysoky i v leze a po ruznych praskach a kapackach

novamamina
12. srp 2017

@kackacka37 a co ti na to rekli kdyz si ho mela porad vysoky? A kolik si teda mela?

babetka18
autor
12. srp 2017

@novamamina je to prd a už mě posílali na dia tam taky koukali z mě tam hned poslali ale co už už si mě tam nechali no i když taky myslím že zbytečně

novamamina
12. srp 2017

@babetka18 to je urcite zbytecny. No tak ale co uz ze? Mesic uz to vydrzis 😉

babetka18
autor
12. srp 2017

@novamamina právě to už vydržím 😂😂

babetka18
autor
12. srp 2017

@kackakacka37 no já to mám ten polštářek lak tak vysoky druhý den a na kontrolu ke gynde jdu v pondělí tak nevím jestli mám čekat nebo radši jet do nemocnice ,tam mi předtím řekli že jak bude opakovaně nadb140/90 mám přijet ale ono jde nahoru jen ta 90 jinak okolo 120-130 ale jak si za 5 min zmerim třeba znova tak je hned dole tak na 126/82

kackacka37
12. srp 2017

@novamamina v patek me propustili z nemocnice ze jako dobrý,.mela jsem.jit hned v pondeli ke svy dr, sla.jsem.az ve stredu ta mi zas namerila vysokej 160/120(doma jsem.tenkrat nemerila.a asi jsem.ani nechapala jak.je to nebezpečný) poslala do.nemocnice, tam me hospitalizovali asi v 11 hod vsemozne snazili srazit neslo kapacky monitor neustalej pred patou prisel dr a rekl ze jde svolat tym a hned na cisare v 17.15 malej venku byl to fofr ja si uz nepamatuju co vse krome tlaku se jim nezdalo, ja si to porad moc neuvedomovala,ze se neco muze po..at

terrorkax
12. srp 2017

Vysoky tlak me trapi v kazdem tehotenstvi, v prvnim mi vylitnul az ke konci, byla jsem na pozorovani v nemocnici, kvuli tlaku 140/95, asi to bylo z nervu, protoze tlak klesnul. V druhem tehotenstvi jsem mela neustale hranicni 140/90, i doma. Nikdo to nijak neresil. Ted mam od zacatku v poradnach sileny tlak, doma celkem v pohode, spodni hranici 90 jsem presahla jen parkrat. Dostala jsem pred dvemi mesici prasky, protoze mi dvakrat v poradne namerili 150/107 😀 ted se drzim doma na 110/80, v poradnach do 140/95. Zjistila jsem, ze kdyz me meri klasickym tonometrem, mam tlak ok, vysoky mam jen na automatickem..tak nevim kde je pravda a jaky tlak tedy mam v realu 😀

babetka18
autor
12. srp 2017

@terrorkax no já taky právě nevím podle čeho se řídit kdy mám naměřené třeba 130/95 a za 5 min mám 82 tak nevím taky podle čeho se řídit ,no asik počkám na pondělí na gynekologa a uvidime ..Tam budu mít 100%vysoky tlak to vždy u dr mám taky i nervozita dělá své tak uvidíme co řekne no ale doma jsem v klidu a stoupá to nad 90 ....A začlo to až teď ke konci těhotenství jinak sem měla celou dobu dobrej tlak

novamamina
12. srp 2017

@kackacka37 ty jo, tak to byl teda fofr! Mozna toho bylo vic co se jim nezdalo. Tak hlavne ze je vse v poradku 🙂

radecka1
12. srp 2017

U obou těhotenství jsem mela vysoký tlak, vždy 3 týdny před porodem. Jednou jsem rodila v 29tt a podruhé v 37tt. Myslím, že v instrukcich jsem mela: při 140/90 sledovat a 3x denne měřit doma, 150/100 nasazení medikace a pravidelne měřit, při 160/110 ihned do porodnice. Jinak jsem se cítila vždy výborne, bez otoků, bez bílkoviny v moči. Před hospitalizaci mě začalo bolet pod zebry na játrech a zhorsili se mi krevní testy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru