Zkratka v těhotenské průkazce. Co znamená

4. čer 2021

Ahoj holky, po dnešní kontrole mám v průkazce napsáno ZT, nevíte co by ta zkratka mohla znamenat? Doktorka jen říkala, že mám trochu tužší dělohu a dostala jsem magnosolv

elizsebik
4. čer 2021

Ahoj, hořčík berou spoustu těhotných, a magnosolv i chuťově je příjemný.
ZT se myslím, že tvoje lékařka nebo sestra, kdo vyplňuje průkazku máji nějaké svoji zkrátka... Takže radši se zeptat tam. A kdy máš další kontrolu?

lachtanice86
4. čer 2021

Hořčík bere v těhotenství každá druhá, i já. To není nic proti ničemu. A na tu zkratku se zeptej doktorky, to mi nevíme

janina92
4. čer 2021

ZT je zamlklé těhotenství (neproběhlo třeba dřív?)..ale třeba je to i nějaká její zkratka, těžko říct 🙂

lachtanice86
4. čer 2021

@janina92 zt ale není lékařské označení zamlkleho těhotenství, to je MA, zažila jsem a v prukazce mam zkratku MA

janina92
4. čer 2021

@lachtanice86 ano, missed abort 🙂 Ale myslím, že by lékař mohl napsat i ZT..jen moje myšlenka, nic víc 🙂

autor
4. čer 2021

@janina92 nene zamlklé těhotenství sem neměla, tohle je první těhotenství

lachtanice86
4. čer 2021

@janina92 z mojí osobní zkušenosti to žádný doktor nenapsal českou zkratkou. A dle vyjádření zakladatelky taky ne

gracinka7
4. čer 2021

Zavolej si k doktorce 😉

rencinka87
4. čer 2021

Je to urcite ZT? A kam to presne zapsala?

cilkat
6. čer 2021

A co třeba "zvýšený tonus"? Jinými slovy ta "trochu tužší děloha"? ... Ale hádám, nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru