Změny v těhotenství - pleť, vlasy

treetri
31. kvě 2016

Ahojte, maminky, chci se zeptat, jestli to máte některá podobně.
Jsem ve čtvrtém měsíci a asi musím čekat holčičku (nebo se mi narodí kluk Adonis) protože jestliže platí, že si bere "krásu", tak toho si nabralo miminko zásoby. Naprosto mě vycuclo 🙂
Zhoršila se mi všeobecně pleť, nic mi na to nezabírá. Dále se mi dočista "zbláznily" vlasy. Nevím, jestli je to šampónem, musím ještě vyzkoušet, ale po umytí (a uschnutí) vlasy vypadají mastně a slepeně. O tom, že mi nechytá henna ani nemluvím.
Nechápejte mě špatně, jsem šťastný člověk, miminko zdravé, průběh zatím úžasný, začátek jsem absolvovala bez jediného zvracení a komplikací. Jenom bych se velmi ráda cítila dobře a sebejistě a to dost dobře nejde. Jsem víceméně ze sebe pořád zklamaná a to mě mrzí. Přála bych si už kvůli prtěti lepší pocity.
Jste na tom některá podobně? Ráda si přečtu Vaše zkušenosti a rady, co Vám pomohlo.
Barvíte si některá vlasy? Já zatím jen hennou, ale jak jsem psala, to je téměř bez výsledku. Dost zvažuju, že si vlasy přebarvím na svou původní barvu, abych to nemusela v těhotenství vůbec řešit. Zvažovala jsem i barvení obyčejnou barvou, ale názory na to, zda je to vhodné se dost různí, tak jsem z toho na vážkách.
Děkuji za reakce a přeji krásný den! 🙂

lv
31. kvě 2016

já nevypadala nic moc, pleť, bradavičky po krku, hrudníku, pigmentové skvrny alá panda kolem očí a horní ret jak obtáhlý hnědou konturou..vlasy jsem barvila normálně barvou, šedá jsem odmítla chodit a byly hezký, hustý, držely - vynahradily si to po porodu, kdy padaly po hrstech, až jsem měla vidět lebku.

chilitos280
1. čer 2016

ahoj, jsem aktuálně 22tt, vlasy jsem si barvila jednou, teď plánuju jít podruhé k holiči, opět s barvením. co se týče pleti, vlasů - já myslím, že každá reagujeme jinak na hormonální změny, někomu se pupíkování a maštění vlasů uklidní, někomu naopak mastnota pokožky (a tedy následně vlasů...) zesílí. Spousta lidí říká, že např.holka bere krásu atd - podle mě pohlaví miminka na to nemá naprosto žádný vliv.... stejně jako řeči jestli je břicho špičaté dopředu, je to kluk a opačně.... každá jsme jiná a naše těla se s novým stavem vyrovnává různě. Mě osobně se trochu pleť zhoršila na začátku (tak do 4 měsíce), teď poslední měsíc naprostá pohoda, bez pupínků a tak🙂 Kéž by to vydrželo 😉

treetri
autor
16. čer 2016

Dneska jsem v 19týdnu a pozoruju zlepšení. 🙂

siiia
16. čer 2016

Ahoj, já taky čekala holčičku, pleť jsem měla šílenou, celou horní polovinu těla jsem měla osypanou červenými pupínky a uhry, bylo to děsný a vymizelo mi to až po šestinedělí, měla jsem strach, že mi zůstanou i jizvy, ale po porodu se přestaly dělat nové a do konce šestinedělí po tom nebylo ani památky... 🙂 Jinak z vlasy jsem neměla vůbec problém, právě naopak, mastné nebyly vůbec, hrozně rychle rostly, i nehty mi zpevnily a nevyčesala jsem si jediný chlup z hlavy... za to po 3 měsících po porodu mi pak asi tak rok a půl padaly tak šíleně, že jsem měla pak už kouty... ale i to se potom naštěstí zase srovnalo... Jinak jsem se gynekologa ptala, jestli si mohu normálně barvit vlasy, v té době jsem si dávala i blond melír a on říkal, že jestli si nenapatlám tou blond celou hlavu, tak nevidí problém... v těhu jsem se barvila 2x jenom (hnědou barvu + blond melír) a bezproblémů všechno... o heně jsem slyšela už, že v těhu se to nechytá, ono i ta barva ti nemusí chytit, celá ta struktura těch vlasů se vlivem hormonů mění... já měla celý život třeba rovný vlasy, od porodu mám kudrliny, které si pořád rovnám žehličkou, protože se o to kudrnatý vlasy neumím dodnes starat...

petronelle
24. črc 2017

Ozivuju tema protoze jsem nadsena. Sice jsem zatim jen velmi kratce ale citim se uzasne. Jak jsem vzdy vycesavala chomace vlasu tak to prestalo a hreben je pro procesani krasne cisty a to jakoby ze dne na den. Plet taky super , cista a hladka... A jak jsem se pripravovala ze budu zvracet a bude mi zle, obvykle jsem totiz citlivka a kdeco mi smrdi a natahuje me, tak ted obrat o 1000% procent a cicham s potesenim k vypranemu pradlu, miluju vonavky a jidlo citim snad na kilometr a hned bych si dala 😀 Kez by to tak vydrzelo co nejdele 🙂 Teda az na velmi caste curani. To nechapu ja a ani manzel..

vanea
24. črc 2017

Ahoj, já to měla tak, že nějak do konce 5 měsíce jsem byla jak chodící monstrum, ale od té doby mám pleť i vlasy nejhezčí, co jsem kdy měla 🙂 čekám chlapečka...a jsem fakt hrozně spokojená...ze začátku jsem teda furt zvracela, byly celodenní nevolnosti, bylo mi fakt strašně...ale jakmile to odeznělo, tak je všechno zalité sluncem :D vůně mi nevadí, chutě nemám...jediné co mně trápí, že jsem zatím nepřibrala, ale tak prostě to tak je, tak do konce snad něco naberu, ať pak nejsem jak vylezlá z hladomorny...už aby tu byl prcek, hrozně se na něj těším, porodu se nebojím, užívám si to 🙂 ❤

petronelle
24. črc 2017

Ja se prave bojim abych za chvili nebyla jako chodici almara 😀. Kilo/dve jsem pribrala uz ted na zacatku ale bude to asi hlavne voda. Zavidim, taky bych brala vypadat v 5 mesici porad stejne. Ja jsem ale takova opuchla nit, myslim, ze brisko pujde rychle videt oproti normalu.. .

vanea
24. črc 2017

@petronelle no já už jsem v 8. měsíci a nahoře 0kg, takže už bych fakt chtěla nabrat, ať nejsem jak zdachau.. Ale jako bříško už je, jen mně nějak prcek tráví, jinak si to vysvětlit nedokážu, protože sám už může vážit něco ke 2 kilům:D a jak jsi daleko?🙂

petronelle
24. črc 2017

@vanea Verim ze.miminko si vezme z tela co potrebuje 🙂 ja jsem teprve na startu, pred par dny jsem to zjistila a nemohla uverit. 6tt takze klepu at je vse vporadku, zatim vypada ze je az moc 🙂 Jsem zvedava co vsechno me ceka ale tak nejak se na to vsechno tesim. Chci si to uzit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru