Bral Vám gynekolog po revizi krev na gen. a trom. mutace?

lkal
23. led 2015

Ahoj holky, setkaly jste se s tím, že by Vám gynekolog hned po první revizi po zamlklém těhotenství bral krev na genetické a trombofilní mutace? Chci se taky zeptat jestli jste dodržovaly šestinedělí, když už jste se cítily v pohodě a taky jestli jste poslechly a začaly se snažit o mimčo až za 3měsíce. Hned po revizi jsem si říkala, že to bude chtít spoustu času, ale teď mám pocit, že jsem "připravená" a miminko si moc přejeme jen se bojím abych nic "nepokazila".

suzix
23. led 2015

Ahoj, mě vše nabírali až po třetím potratu. Šestinedělí se má dodržet neb je ta děložní sliznice poškozená revizí (ale nevím zda jsi prodělala) pak jsme vlastně čekali na ty 3 měsíce - ale já resp. my jsme takový zapeklitější případ 😒 😉

teenyel
24. led 2015

@lkal já měla zamlklé v září, ale naštěstí odkrvácelo vše samo a revizi jsem se vyhnula. Ale na nic jsme nečekali, když jsem viděla, že tělo normálně funguje a probíhá ovulace, tak jsme se do toho dali. A hned po 1. MS se zadařilo znovu. Kolegyně z práce byla na revizi na začátku prosince, pak čekala na první MS a ta jí teď nedávno skončila a také se budou snažit hned 😉 Ty 3 měsíce - někdo říká že čekat, někdo zase že se může hned, že naopak je "zoráno" a tělo má ještě zbytek hormonů a má to jednodušší.

linee
24. led 2015

@lkal ahoj,dnes je to bohuzel docela caste,temer kazde 4.tehotenstvi konci,protoze se prestava vyvijet.Protoze je to tak caste,doktori delaji testy po 3.,nekdy i po 2.tehotenstvi.Jeste jsem se nesetkala s tim,ze by dr.posilal na geneticke vysetreni hned po prvni zamlknutem tehu.Opravdu vyjimecne.
Nevim,ve kterem tt si prodelala revizi a kdy. Doktori rikaji 3-6 mesicu zkvuli obnove sliznice a take krcku.nekdo sestinedeli dodrzuje,nekdo ne,je to i individualni,jak ktere telo se s tim vyporada.Urcite nech projit aspon 1.ms a popripade zajdi ke kontrole k dr.,aby se ti podivala na sliznici a uvidis.Nejvetsi sance pro otehotneni je do 6 mesicu po revizi.Drzim palce,at se zadari a hodne stesti

irisie
25. led 2015

Taky jsme byli na genitice po prvnim revizi. U nas to bylo kvuli vroz.vyvojovym vadam, potvrzen downuv syndrom, ale my z vysledku oba zdravi.

lucinka58
25. led 2015

Ahojky, já měla zamlklé těhotenství v 9tt a následovala revize. Poctivě jsme s manželem šestinedělí dodrželi - teda menstruace přišla přesně po 4 týdnech a po menstruaci už jsme na to hupli 🙂 A další už jsem se nedočkala, protože jsem hnedka po revizní menstruaci otěhotněla 🙂 Hele - tělo pokud nebude připravený, tak neotěhotníš, takže pokud se cítíš v pohodě, tak do toho klidně po šestinedělí jděte 🙂 Jinak já si nechala dělat jen testy na viry - na toxoplazmozu a podobně. Kámoška byla na genetice po 2 zamlklém těhotenství a genetika byla v pořádku. Povětšinou to s genetikou partnerů moc nesouvisí - spíš nastane chybička někde při oplodnění a něco se zvrtne. ?Mě doktorka říkala, že genetiku by mi doporučila, pokud by se to víckrát opakovalo. Ale zase pokud Ti chce brát krev na genetiku už teď, tak proč se vzpírat - aspoň budete mít potvrzené, že jste oba v pořádku 🙂