Jsem po revizi dělohy, co bude dál?

zuzana11kristofova
24. dub 2017

Dobrý den, 19.4. jsem musela podstoupit revizi dělohy. Byla jsem v 9 týdnu , plod neměl srdíčko a potom se už i zhroutil gestační váček a plod se přestal vyvíjet. Hned ten den mě odpoledne pustili domů. Bohužel jsem se hned druhý den pro velké bolesti v podbřišku musela vrátit do nemocnice. Tam mi zjistili že se mi hned po revizi zatáhla děloha a zůstala mi v ní krev, takže jsem se nemohla začít čistit. Tak si mě tam nechali. Dostávala jsem kapačky na bolest a injekce na uvolnění dělohy. 22.4. mě pustili domů, až doma se to rozjelo. Přez časté a velké bolesti jsem začala konečně krvácet. Bylo mi řečeno podle popsání že jsem prošla při otevření dělohy porodníma bolestma. Máte prosím někdo podobné zkušenosti? Jestli ano, prosím pište . Zajímalo by mě jestli je možné mít tyto porodní bolesti? Kdy se přestanu čistit ? A do kdy musím dostat menstruaci? A kdy se můžu začít snažit o miminko? Předem děkuji za zprávy

kulisek83
24. dub 2017

Revizi delohy jsem prodelala na konci listopadu 2015 po zamlklem tehotenstvi - s tim, ze na me zamlkle tehotenstvi se prislo az pri prijmu na pohotovost pro spineni a pak krvaceni, ma gynekolozka mi par hodin predtim po kontrolnim USG! naordinovala PN, ascorutin a duphaston. V nemocnici me po vysetreni rekli, ze plod se nevyviji uz 3 tydny a telo se zacalo cistit samo...Tak ci tak me prijali k revizi delohy. Nez doslo k samotnemu zakroku - cekala jsem asi 6 hodin zacala jsem krvacet hodne silne a mela jsem silene bolesti v podbrisku, po revizi se me ulevilo. Domu me propustili druhy den, asi tak 14 dnu jsem jeste krvacela. Menstruace se dostavila presne za 28 dnu po revizi. Lege artis bys mela dodrzet sestinedeli. Nekdo doporucuje pockat alespon 6 tydnu po revizi s dalsim tehotenstvim, nekdo doporucuje 3 mesice. Neboj vse bude dobre, my ted v cervnu ocekavame narozeni naseho prvniho miminka 🙂

kulisek83
24. dub 2017

Jinak po revizi jsem mela obcas bolesti podbrisku, ale nic hrozneho. Spis me ic trapil nizky tlak a unava, ale doplnenim krvinek se napravilo. Jeste jedna vec..po revizi jsem temer kazdy tyden absolvovala odber krve na hladinu HCG - zda klesa..klesalo...zdalo se me to zbytecne, ale asi to musi byt kvuli vylouceni MOLY.

jezz13
24. dub 2017

@zuzana11kristofova Zuzko drž se, bude líp. A koukni do záložky "O tom se těžko mluví", témat k režimu po revizi je tam několik.

adriana383
24. dub 2017

Ahoj, taky jsem si tim prošla. 6+2tt se přestalo miminko vyvíjet. Bylo to moje druhé tehotenství, první v pořádku, proto jsem si nepřipouštěla podobnou věc. Šestinedělí jsem si užila víc jak po porodu :( po zákroku jsem víc krvácela, dostala infekci (protože ženám co už rodili se antibiotiká nedávají ?!) čistila jsem se cca 3 - 4 týdny. Menstruaci jsem dostala překvapivě brzo, sama jsem si naordinovala čaj s kontryhelu (mám s nim dobré zkušenosti před otěhotněním), doktorka mi poradila že ze snažením můžeme začít hned po první menstruaci ale je lepší počkat na 2 pravidělné cykly. Počkala jsem, druhá menstruace byla přesně jak měla a po ní se mi snad hned povedlo otěhotnet. Teď jsem 14 tt, miminko je zdravé, mám za sebou všechny možné vyšetření atd... a vše v naprostým pořádku, doktor na genetice mi při ultrazvuku řekl že vidí na 90% holčičku a že teď je vše v pořádku, a miminko je zdravé 🙂 věřím že to tak zůstane!!! Sice to pro mě a určite i pro tebe bylo a je velmi nepříjemné ale bohužel se to stává víc než dost :( Skus se šetřit máš na to nárok! Udělěj si na sebe čas, pečuj o sebe a bude to za chvilku určite OK 🙂

pavca1982
24. dub 2017

Já o miminko přišla ve 12.tt přestalo se vyvíjet po vyčištění dělohy mě pustili domů.Moje zkušená doktorka řekla že nejlepší je zase otěhotnět tak kolem 3měsíce po tom,prý je to jako když ,,pohnojíš"povedlo se to až za půl roku a teď máme Klárku😉.Tak hlavu vzhůru!

zuzana11kristofova
autor
24. dub 2017

@jezz13 moc děkuji , jen se zeptám kde najdu ty záložky ? Jsem na modrým koníkovi krátce. Předem děkuji

jezz13
24. dub 2017

@zuzana11kristofova Když si otevřeš forum, jsou vlevo zboku záložky - první oddíl je "snažíme se o miminko" a poslední téma v něm je "o to se těžko mluví".