Otěhotnění po miniinterupci, byly nějaké problémy?

blaziinek
27. črc 2014

Chci se zeptat... Jste tu některá, která jste byla někdy na miniinterupci s tím že jste to "chtěla" vy, prostě nebyla v tu dobu jiná možnost? A pak když jste chtěly otěhotnět později, šlo to nebo byli nějaké problémy? Hodně jsem četla že pak měly slečny/paní problémy s tím , že potratily a nebo se nedařilo.
Děkuji za odpovědi a vlastní zkušenosti..🙂
P.S : tento profil je založený schválně a prázdný. Už tu jeden profil mám, ale také tu mám plno známých a zatím nechci, aby někdo něco věděl..🙂

sheeni123
28. črc 2014

Kamaradka byla na miniinterupci v 17 letech, za 10 let se zacali snazit, otehotnela za rok a pul za pomoci hormonu, o druhe se snazi uz pres rok..ale u ni je velky zdravotni problem se stitnou zlazou a ta miniint s tim zrejme vubec nesouvisi.o)

blaziinek
autor
28. črc 2014

no já mám taky poruchu štítné žlázy, ale dcerka se nám povedla hned první měsíc snažení a ted teda toto těhotenství je taky hned snad po prvním sexu....takže s tim problem nemám..ale bojim se, jak to bude dál...antikoncepci brát nemůžu, kondom evidentně neměla žádný učinek...a ještě beru spoustu jiných léku, tak se bojim aby to později vubec bylo možné ( tak za 2-3 roky) porád o tom přemýšlím, jestli si mimčo nechat nebo ne...ještě mam spousty času na rozmyšlenou, ale je to těžký...

zuzana_ka
28. črc 2014

@blaziinek a na tu potratovou pilulku je již pozdě?

tamarila
28. črc 2014

Bez prolémů jsem potom dvakrát otěhotněla. Rizika jsou opravdu malá, u miniinterupce prakticky mizivá.

blondynka400
28. črc 2014

@blaziinek po dobře provedené miniinterupci bych se nebála. Ono hodně záleží na doktorovy, když veme té děložní sliznice víc, problém to pak být může. Ale neřekla bych, že je to až tak časté...
Spíš je otázka, proč ho dávat pryč a za dva roky si pořizovat další... Ale to už je čistě tvá věc a rozhodnutí. Já taky podruhé otěhotněla totálně neplánovaně (přes HA), přiznám se, že jsem v tu chvíli dítě fakt nechtěla, manžel ten už vůbec ne. A teď by jsme jí ani jeden nedali ani náhodou, je to naše takové zlatíčko 😉

kytka12
28. črc 2014

@blaziinek Ahoj, jednoznačně si to malý nech. Práce, cestování, peníze za to nestojí. Dají se pořídit docela levné hadříky v sekáčích, plínky prát v pračce, jídlo namixovat z vlastních zdrojů (mrkve, jablka apod.). Neboj se nakonec rodiče či příbuzní pomohou také 😉

blaziinek
autor
28. črc 2014

být to jen na mě, rozhodne si mimčo nechám..přítel by taky nebyl proti..ale všichni ostatní okolo jo..:/ a jde proti nám víc věcí . přítel nemá zrovna velkej plat a dáváme to jen tak tak s malou...a do práce musím, jsem živnostník a ta prostě nemůže dlouho stát, navíc mamka řekla že jedno dítě pohlídá když budu potřebovat do práce, ale dvě v žádným případě..:/ jsem z toho smutná, to víte že být to jen a jen na mě tak si maličké nechám, vím že si to pak budu vyčítat, ale bohužel...jiná možnost není...:( a za dva roky už bude malá aspon trošku samostatná tak to bude zas neco jiného...

elvira
28. črc 2014

Jak kdo - z okolí - je to půl napůl - někdo otěhotněl hned, jak se mu zamanulo, jiná se trápila několik let.
Ale pokud je možnost si dítě nechat, tak bych si ho nechala...

blaziinek
autor
28. črc 2014

@kytka12 v sekáči nakupuju jak na sebe, tak na přítele tak i malá ma vše ze sekáče...nových věcí máme fakt maličko...

blaziinek
autor
28. črc 2014

dneska jsem byla u dr a ten nic jeste neviděl, takže mám přijít za týden..a popravdě...já už ted si říkám že to nedám pryč..jen prostě to vysvětlit okolí....i když jsme mimčo neplánovali, tak vím že bychom ho měli stejně rádi jako tu naši prdelu co byla plánovaná..🙂

blondynka400
28. črc 2014

@blaziinek na okolí se vykašli. Je to přeci Vaše dítě 😉 A vždy se to dá nějak udělat a vymyslet... Ono až se to narodí, tak taky změní názor. Já ti můžu říct, že ta neplánovaná mi je i prostě nějak blíž. Neumím to racionálně vysvětlit, ale je to tak 😅

blaziinek
autor
28. črc 2014

@blondynka400 no tak s jistotou vim že babička by mi řekla že sem kurva a že s takovým debilem mam druhý díte...mamka by to možná pak i vzala, tátovi by to bylo jedno...já vím že by to bylo naše dítě, ale prostě tu pomoc od rodiny bych potřebovala, a nevim jestli pak by byli ochotní mi pomoct....no ještě mám čas, tak snad se to nějak vyřeší...🙂

blaziinek
autor
28. črc 2014

jen nevím jak to prostě máme říct že si to chci nechat...když sem ji řekla že jsem asi v tom, tak ona brala jako samozřejmost že pujdu na potrat....že prostě jiná možnost není....a že ona taky jednou byla, protože v tu dobu dítě nechteli...

blondynka400
28. črc 2014

@blaziinek podle mne to časem vemou všichni a i pomůžou... Já měla tohle v pohodě, jedině tchýně měla nějaké řeči, že si zkazím život. Že druhé už nebude nikdy takové ideální jako první a podobné řeči. A teď je z ní taky odvařená, protože dělá totožné věci ,co její milovaný prvorozený 😝 😀
Tak se obrň a řekni to (až to tedy budeš mít potvrzené). Možná bych i vynechala to, že je to neplánované.

hojda
28. črc 2014

Kamarádka byla na mimiinterupci na vejšce, prostě se jim to v tu dobu nehodilo, s přítelem spolu zůstali, povedlo se jí udělat docela i kariéru, ale dítě se jim ne a ne zadařit. Podařilo se až po dlouhém léčení. Hodně si to brala za vinu, že to nejde kvůli té interupci. 😔

zuzana_ka
28. črc 2014

@blaziinek
Je mi líto každého, kdo se ocitne v takové situaci a hlavně okolí a rodina nemá pochopení...
přijde mi to dost sobecké od tvé mamky aby po tobě chtěla takovou věc. Navíc ona s tebou nebude prožívat případné psychické následky a výčitky...
Je na zvážení jestli jsou materiální věci důležitější než dát šanci žít....

tulikiss
28. črc 2014

Hele holky nevim co resite, otazka byla polozena tak nechapu to moralizovani a zase jako vzdy kecy ze dite nic nestoji a nejak se to udela...jako sorry ale ono asi porizeni latkovek nic nestoji, ta pracka taky pere ze vzduchu, i v tom sekaci vam to daji zadarmo, pokud nebude mliko tak asi dite bude zivo ze vzduchu a reci ze jablka a mrkev bude zvlastnich zdroju je fakt vtipna, zaprve tohle asi nebude jedine co to dite bude jist a napr. v panelaku tech jablek fakt hodne vypestujete.

@blaziinek jenom ty vis jak na tom skutecne jste, ono je hezke rady ze prachy za to nestoji, ale kdyz nemate co diteti dat tak se to tem ostatnim hezky keca, navic jak pises budes potreba pomoc maminky, takze to neni jenom o tom, ze nepotrebujes slyset nazor ostatnich, protoze pokud se bez te pomoci neobejdes tak mi neprijde fer kdyz ti maminka jasne rekla, ze jedno dite ti pohlida, ale ze dve ne tak ze to proste trochu ignorujes, jako treba by zvladla obe, ale mozna vi co rika, treba se na hlidani dvou deti neciti. Znam par lidi v okoli co na interupci byly a problem pak nebyl, proste behem par mesicu cekali prcka. Preju ti at se rozhodnes podle sebe a podle toho jak to citis, kasli na vsechny at uz na ty co ti rikaji nech si ho nemuzes na potrat ale i na ty co ti rikaji bez na nej. Tohle je jenom na tobe a tvem partnerovi.

pincola
28. črc 2014

Tohle ti nikdo neřekne. Já znám pár holek , co na tom byly, celkem asi 4 a je to tak půl na půl. U některých pak bylo otěhotnění i těhu bez problémů a dalších to nešlo, ale nevím jestli to nešlo kvůli miniinterupci, nebo maj ještě jiný problém, což je taky dost možné. Ty musíš zvážit svou situaci, protže ty jediná znáš všechny okolnosti. Nikdo ti nemůže radit. Já bych to viděla tak, že pokud s partnerem to jde, není to chlap o kterém totáln pochybuješ a jsi z něj rozhozená, tak by se to zvládnout mohlo. Na babičku a spol.bych se vykašlala. Tvoje babička už dávno nebude mezi živými až tvoje děti budou dospělé a budou zakládat své rodiny. To rozhodnutí je obrovské a je na tobě a to že ti babička řene "kurvo" je strašně bolestivý, ale to uneseš.To je něco , co se unést dá. Držím palce, at se rozhodneš správně a hlavně podle sebe.

kytka12
28. črc 2014

@blaziinek Ahoj, no koukám, že tu jsou i negativní reakce. Prostě to udělej jak to cítíš. Myslím si, že až se to malý narodí bude to miláček rodiny. Navíc je to tvůj život, tak si ho zařiď po svým! Aby sis to jednou nevyčítala, že na nátlak okolí jsi udělala něco, co jsi nechtěla... Ano, jídlo něco stojí, ale jsou věci, který si člověk nemusí dopřávat - př. jezdit autem do práce (podle vzdálenosti), sladkosti, některý koníčky tvoje nebo chlapa... Ale je to na tobě... Hodně štěstí v rozhodování! 😉

terinda
28. črc 2014

Znám takhle akorát jednu a ta pak otěhotněla v pohodě několikrát.

ria88
28. črc 2014

@kytka12 zadovazit malemu oblecenie a stravu je hadam to najmenej. ale z coho platit ucty za byt a podobne, ked sa ti vyrazne skresa prijem a mas 2 deti?

kytka12
28. črc 2014

@ria88 @blaziinek Nevím, nejsem samoživitelka s 2 dětmi.... Na druhou stranu, pokud na to nemáš finančně mít dítě, tak si ho nepořizuj... Ale miniinterupce stojí 4 000 Kč na tu je a na dítě ne? Ale no ták... to je sranda, ne? Existují ještě dokonce i příspěvky na dítě, příspěvky na bydlení, atd.

ria88
28. črc 2014

@kytka12 potrat je ale jednorazova "investicia", zatial co tie seky ti v schranke kricia kazdy mesiac a urcite to nie je len 4000 Kc 😉
nie som zastancom potratu, lebo mne samej sa nedari otehotniet, ale zase nemam rada taketo nazory...

habeta
28. črc 2014

@blaziinek mam kamaradku, co sla na miniinterupci z podobnych duvodu- situace nebyla vhodna pro dite. Ona sama by si ho nechala, ale myslim si, ze podlehla natlaku okolí. O dalsi se zatim nepokousela takze nevim. Kazdopadne od te doby je na tom dost spatne s psychikou. Verim, ze jsou zeny, co to nijak neprozivaji a je to pro ne pouze zakrok, ale ji to vic nez na tele poznamenalo dost na dusi. To si myslim, ze je hodne potreba si predem ujasnit jestli to fakt chci i ja a nebo jen kvuli okolnostem a jak jsem schopna se s tim vyrovnat.

blaziinek
autor
28. črc 2014

děkuji za názory, at za ty pozitivní tak i za ty negativní..🙂 mám jeste minimálně týden to promyslet..je spousty PRO i PROTI tak uvidím a snad se rozhodnu správně , at už tak že si mimčo nechám a nebo tak že si ho nenecham....

@kytka12 taky nejsem samoživitelka, mám přítele, bydlíme spolu...ale on si dřív nadělal dost problemu, věřil špatným lidem a ted má spousty exekucí na plat...:( takže bere kolem 12 000 měsícne

ditta1990
28. črc 2014

ja byla na miniinterupci v prosinci 2011, byli jsme spolu s pritelem kratce, jeste jsem studovala, nemeli jsme vlastni byt ani finance na miminko, tak proto jsem se pro to tak rozhodla. V tu dobu jsem si ani neumela predstavit vychovavat dite. Po dvou letech se situace zmenila, a po mesici zkouseni se nam podarioilo otehotnet bez problemu 🙂

blaziinek
autor
28. črc 2014

@ditta1990 tak to ráda slyším..🙂

haklicek
24. zář 2014

@blaziinek Ahojky 🙂 nečetla jsem celou diskuzi ... chci tě jen povzbudit 🙂 Bylo mi 21.let když jsem šla na interupci - prostě nebyla vhodná doba a hlavně partner.Taky jsem se strašně bála,že toho budu později litovat (že budu mít problémy otěhotnět - bůhví jestli ).Potom jsem potkala manžela a v 25.letech jsme se rozhodly že chceme miminko 🙂 V lednu jsme se pokusily a v únoru už na těhotenském testu svítily krásné dvě čárečky 🙂 Takže nevěš hlavu ! Vím,že se bojíš,já se taky hrozně bála...že doplatím na předešlé "rozhodnutí" .. ale co má být,se stane ... uvidíš,bude to v pořádku 🙂 Tak až bude správný čas...hodně štěstí !!
PS: teď se snažíme o druhé a už to nejde tak hladce ☹ ale taky doufám... Té naší první princezničce už bude za měsíc krásných 5.let 🙂

smutenka
15. srp 2015

ahoj lidičky, otevírám znovu diskusi protože už jsem zoufalá :( potřebuju se někomu svěřit, moje okolí nic netuší...
V 12/2014 jsem byla mým přítelem donucena jít na miniinterrupci pilulkou (ve 27 letech, skoro 3 roky vztahu), vše proběhlo bez problémů, moje doktorka mi po kontrole řekla, že vše je super, jak má být, žádné následky.... Pak jsem se rozhodli se vzít, tak nějak jsem se s tím smířila, ikdyž občas mě to strašně bolí, že jsem teď mohla mít dítě a přítel byl sobec, který mě dokopal to udělat... Nyní se už 2.měsíc snažíme a pořád nic, bojím se strašně že to nepůjde... já jsem nekuřačka, nijak nepiju, občas víno, ale tvrdý alkohol vůbec, žádné zdravotní problémy nemám... manžel kuřák, pivo si dá rád i občas tvrdý alkohol ale kvůli tomu že chci otěhotnět rozhodně kouřit nepřestane... jsem už i trošku psychicky v koncích, že jsem se nechala donutit udělat takovou hnusnou věc, ikdyž jsem brečela, křičela, žebrala abychom si to nechali... problém je, že manžel je prostě sobec, nadává mi i teď, vůbec nechápe co to s ženskou udělá... omlouvám se, že jsem se takhle rozepsala o něčem jiném, jen se nemám komu svěřit, s ním se mluvit nedá a já mám strach, že to už nepůjde :(

rosessweet
12. říj 2016

@smutenka ahoj, pokud budes znovu cist tento příspěvek, spojme se prosim, ta tableta je peklo, myslim si muzeme pomoci, rozumim ti a to moc, mam to velmi podobne...