Na jaké dávky mám nárok jako svobodná maminka?

petrahousenka
8. bře 2015

Ahoj, prosím alespoň o radu. Bydlím v menším městě, mám koupený byt 2 +kk, měsíčně platím 5000 HYPOTÉKU + necelé 3000 za energie atd. Takže za bydlení platím 8000 měsíčně, ze svého platu 17000 čistého žádný problém 🙂 Ale jsem sama, nemám přítele, chci ale hrozně moc miminko. Zajímalo by mě na co bych měla nárok (příspěvěk na dítě, na bydlení, mateřská, porodné apod.)kdybych otěhotněla a stala se ze mě svobodná maminka, takže bych nechodila do práce a už neměla stálou výplatu 17000 korun. Děkuji mnohokrát za odpověď. 🙂

kaculka46
8. bře 2015

Upřímně takové kalkuly moc nechápu. Raději zodpovědně vybrat partnera, který bude fungovat jako otec i živitel. Samozřejmě ne vždy to vyjde, ale cíleně se do toho vrhnout když na to nemám prostředky? Za mě ne. Jinak hodně štěstí. 🙂

zanri
8. bře 2015

nepokládám to za žádný kalkul, ale za odpovědně plánované rodičovství - myslím, že je dobré vědět jaký příjem lze očekávat, protože nikdo nikdy nemůže vědět zda s dítětem nezůstane na všechno sám. Myslím, že je lepší se připravit na variantu případné samoživitelky před otěhotněním, než to řešit nečekaně později...a pak se stresovat či zadlužit ...jen orientačně - protože jste pracovala a vydělávala, tak s porodným nepočítejte, mateřská bude bude cca 70% z vašeho platu, takže prvního půl roku to celkem půjde🙂, s rodičovskou je to už horší...na hypotéku vám nikdo nedá ani kačku, příspěvek na bydlení možná až tak po prvním čtvrtletí pobírání rodičovské - možná! a nic moc to nebude a příspěvek na dítě? tak možná 500,-Kč po roce...mrkněte na net na kalkulačky: http://www.penize.cz/rodicovstvi/294558-porodne...
http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-by...
jinak se tím vším nenechte odradit - nebudete první samoživitelka a dítě je to nejkrásnější, co můžete mít

pavlapl
9. bře 2015

Já s tebou souhlasím. Chlapa k ničemu nepotřebuješ. Já chlapa mám a stejně všechno dělám sama. Mám 3 práce abych uživila děti a byt protože on věčně nepracuje a já nechci být na nikom závislá. Mám kamarádku které je 40 a chlapa nikdy neměla a ani nechtěla. Bohužel si až teď uvědomila že si měla nechat udělat dítě dokud byla mladá. Teď jí zbyly jen oči pro pláč. Jdi do toho.

nov777
9. bře 2015

Podle me vydelavas moc na ziskani davek a malo na to, co se chystas udelat. Rodicak zhruba 11500, porodny nedostanes, materska pred rodicakem bude lepsi, ale je to jen na chvili a pak prispevek na dite je par korun. Z tohohle platit osm za bydleni, nebude to jednoduche.

leniczka23
9. bře 2015

Nepřijde mi to zodpovědné plánování rodičovství,když už plánuješ vzít dítěti možnost mít otce..To už si tak stará,že nemáš jinou možnost?Ale k věci,možná bys nějaké dávky dostala,těžko říct,tohle se nedá říct dopředu,jedině zkus nějaké kalkulačky na internetu jestli něco nenajdeš..8000 za bydlení asi bude dost když budeš sama,ale můžeš byt pronajímat a sama si najít něco levnějšího..Určitě to nějak půjde,ale bude to fuška..Pořádně to promysli..A ještě teda doufám,že nejsi jedna z těch co budou chlapovi tvrdit jak berou prášky a pak po něm soudit alimenty..Z toho se mi chce totiž bl**...

marecekavendulka
9. bře 2015

nevim,co te vede k tomu,ze jiz predem pocitas s tim,ze budes svobodna matka.Ja bych potencial.otci sanci dala.To,ze si nektere zeny uvazou na krk chlapa nemakacenka a pak ho neumi kopnoutdo prd*le prece neznamena,ze bys to takmela i ty.a otec ditete muze fungovat financne i v pripade,zeje zena lesbicky orientovana a necha si dite jen udelat.takze spis zjisti,jak zvysit svoje prijmy,ja myslim,ze ti stat da jen rodicak.

mysonek
10. bře 2015

Když už si chceš pořídit dítě sama, tak nechtěj dávky od státu. Budeš mít nárok na mateřskou, pak na rodičák. Porodný nevím. Ale o dítě by se finančně měli postarat především matka a otec a ne stát. Takže já tohle Tvoje jednání odsuzuji. Samozřejmě, že to dítě bude mít nějakého otce, takže on by měl platit alimenty. A myslím, že pokud ho neuvedeš, tak od státu nic navíc nedostaneš. Pokud máš našetřeno, nebo Tě podpoří Tvoje rodina, tak si dítě klidně pořiď.