Epi-no/Aniball - byl problém se po porodu stáhnout?

spuldar
9. říj 2014

Dobrý den, chci se zeptat, jestli, když jste cvičily s Epi No nebo Aniballem, byl pak problém se po porodu stáhnout do nějakých normálních rozměrů. Mě tohle vůbec nenapadlo, ale na předporodním kurzu jedna maminka vyjádřila obavy, že aby se to pak dalo zase stáhnout...

ladie
9. říj 2014

No nevím. Já jsem se "stáhla" vždycky hned tak do půlhodinky poté, co jsem docvičila.

spuldar
autor
9. říj 2014

No já si taky myslím, že by to snad neměl být problém, i když nevím, budu rodit poprvé. Ale radši bych rodila bez nástřihu, tak jestli to pomůže, budu ráda 🙂

alishka111
9. říj 2014

@spuldar Heleď já jsem s Anibalem na 30 cm obvodu a manžel zatím žádnou změnu nezaregistroval. Ono se to "nevytahá" jen je ta hráz pružnější. Je to sval, když uděláš rozštěp, tak ti pak taky v klidu ty svaly nevisí ;)
Spíš je pak problém, pokud tě po nástřihu blbě, tj. moc nebo málo zašijou...

pavlinaoo
9. říj 2014

Neboj, žádný rozdíl není! Nenech se zviklat názory a lidmi, kteří nemají zkušenost. Přece když budeš 3 týdny třeba protahovat svaly na nohách, tak taky nebudeš celoživotně pružná. Epi no je super vylález!!!! a nechápu, že není mnohem víc prezentovaný a podporovaný... o lékařích a porodních asistentkách nemluvě. Cvič a při porodu budeš vědět jak tlačit, budeš si věřit a po porodu sedíš, neřešíš šití - samozřejmě v ideálním případě. 😉

dora13
9. říj 2014

Jak pise @pavlinaoo, protahovanim svaly nevytahnes a cviceni s epi-nem neni nic jineho nez protahovani svalu. Ja jsem cvicila a rozdil zadny urcite neni 🙂 O epi-no je tu taky dobra skupina, kde se vsechno dozvis: https://www.modrykonik.cz/group/6279/detail/

danaruj
9. říj 2014

Je to sval. Po cviceni nezustanete roztazena na tricet centimetru..stahne se to hned.

spuldar
autor
9. říj 2014

Díky 🙂 já osobě teda mám větší strach z toho nástřihu a šití, jak tady různě čtu, že to pak nedělá dobrotu než t nějakého roztažení. Popravdě, kdyby to ta maminka na předporodním kurzu nenadnesla, tak by mě to ani nenapadlo, ale zeptat jsem se chtěla 🙂 Ona je asi celkově zastáncem nástřihu, dokonce se ptala, jestli se stává, že některá mamča chce nastřihnout preventivně 😲
A paní Porodní asistentka naopak říkala, že cokoli, z těch různých pomůcek a alternativ hodnotí pozitivně, že uškodit to nemůže a za ni ať to zkusím. Samozřejmě, že u každé to funguje jinak, ale lepší něco než nic 🙂 Takže se na to asi vrhnu, objednám a budu cvičit 😉

ivca_ch
9. říj 2014

Cvič a neboj se! Nic vytahané nezůstane (z vlastní zkušenosti), vše je jako před porodem. Mě chválily, jak perfektně umím tlačit a mám pružnou hráz. Koupě epina bylo super rozhodnutí a nejlíp utracené peníze 🙂

pavlinaoo
9. říj 2014

@spuldar no tak bezvadný, že PA má pochopení a staví se k tomu pozitivně...u mě to tak nebylo, ale jela jsem si svou a jsem strašně ráda!!! Jasně jsem řekla, že pokud to bude vypadat, že to zvládnu bez nástřihu a pokud to nebude ohrožovat miminko a mě, že nástřih nechci. A to bys měla u porodu vidět ten výraz a posléze povídání PA... Každopádně jsem rodila bez nástřihu a poranění. A na gyndě asi 2 roky po porodu mi mudr řekl, že vypadám, jako kdybych nerodila. Hodně štěstí 😉

cejina
9. říj 2014

@spuldar Určitě jdi do toho, je to bezva věc. Po příjezdu do porodnice byla malá za 2 hodiny na 3 zatlačení venku 😀 a navíc jsme se shodli s přítelem, že je to po porodu nějaké užší.. 😀

ji_tuli
15. říj 2014

Koupila jsem Aniball, ale ještě musím pár týdnů počkat, než začnu, zkusila jsem to nafouknout a zděsila jsem se, že tohle se do mě nemůže vlízt! Ale když jste to všechny zvládly, tak já musím taky. 😠

andelka
4. lis 2014

100% se všechno po cvičení stáhne (uvádí se, že je rozdíl obvykle mezi stavem před porodem a po porodu, nebo po víceroporodech, ale jsou to milimetrové rozdíly, a hlavně za to může samotný porod a ne cvičení s čímkoliv) a nic vytahané nezůstane. Ale nedá se 100% tvrdit že se nástřih vždycky zhojí bez problémů. Takže Epino rozhodně vede.

letadlo13
4. lis 2014

@spuldar Už jsem si Anibal koupila, ani minutu jsem nepřemýšlela, že do toho půjdu, jakmile jsem se o něm dozvěděla. Jsem sportovně založená a zdravotník k tomu. Tělo je hodně flexibilní a pochva je uzpůsobená k tomu, aby se natáhla od přírody. Když se otevře děložní hrdlo na 10 cm, taky se stáhne zpátky a nezůstane tak. Děloha taky naroste na kilo svaloviny a pak se zase smrskne na pár deka. Gymnastky mají svaly vytahané kdoví jak a taky ty nohy umí dát nejen od sebe ale i k sobě 😀 Víc bych se bála jizev po nástřihu, ty pružné nejsou a to dělá teprve binec. Za mě je preventivní nástřih stejně logický, asi jako stříhat díru do ponožky a pak ji zašívat proto, aby se na tom místě náhodou sama neroztrhla 😀

ally8
4. lis 2014

@spuldar manžel říká, že jsem dole snad ještě užší 😀 A to jsem po porodu jen posilovala pánevní dno. porod byl pohodový, takže u druhého budu určitě zase cvičit. Vůbec se toho neboj.

cejina
5. lis 2014

@ally8 taky? nějak jsme tomu nemohli věřit, ale taky nám to přijde 😀

zmrz_lina
5. lis 2014

Holky, jaký je mezi Aniball a Epi-no rozdíl krom ceny?

guinea
5. lis 2014

@zmrz_lina To by mně taky moc zajímalo 🙂

letadlo13
6. lis 2014

@zmrz_lina @guinea Nebojte, žádný rozdíl v tom vlastně není, zkoumala jsem to a oboje má stejné atesty. V případě Epi-no je to jen cena za značku. Mám nakonec Aniball. I na obalech jsou napsány všechny certifikace. Jsou tu i nekonečné diskuse o Anibalu a Epi-nu, ale tam se po přečtení třeba 50 stran dozvíte totéž, stejně jako v lékárně, nebo obchodech, kde se to prodává.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru