Pojištění při rizikovém těhotenství, máte zkušenost?

klaaaara
14. říj 2014

Ahoj holky, zakládám tuhle diskuzy, ikdyž tu uz jsou na stejné téma, ale pojišťovny to každou chvíli mění a chci mít čerstvé informace.
Máte některá zkušenosti s pojištěním např. u allianz? Kolik měsíčně platíte a jak dlouho musí být pojištění uzavřeno aby pojišťovna plnila? Kolik zhruba dostáváte měsíčně od pojišťovny? Budu vděčná za Vaše jakékoliv zkušenosti. Chtěla bych si ho sjednat, ale už se s přítelem o mimi pokoušíme tak aby to nebylo zbytečný sjednávat. Někde jsem četla, že smlouva musí být uzavřena půl roku před otěhotněním. Děkuji za vaše zkušenosti. 🙂

klaaaara
autor
18. říj 2014

Nemáte žádné zkušenosti? :(

aalleennkkaa7
18. říj 2014

Smlouva musí být uzavřená určitě dopředu, myslím si že to byly tři měsíce před otěhotněním, ale nejsem si jistá. Není to pojištění pro rizikové těhotenství, ale spadá to do pojištění pracovní neshopnosti od určitého dne, podle kolika dní na pracovní neshopnosti pojišťovna plní, podle toho pojištění stojí a podle toho kolik platíte tolik plní. Ale myslím si, že obecně od nich nedostanete víc než byste dostala než když budete chodit do práce, je to takové dorovnání ušlého zisku si myslím. Allianz.

mullerovaj
18. říj 2014

Ahoj,já jsem před 8 měsíci využila pojištění od allianz, Jednalo se o pojištění pracovní neschopnosti, které se vztahovalo i na ryzikové těhotenství. Pojištění jsem si sjednávala již v roce 2012 a podmínkou pro plnění byla smlouva trvající minimálně 3 měsíce. Platila jsem měsíčně 669 Kč. Když jsem nastoupila nemocensku, byla s tím sice spousta papírování, ale nakonec mi po celou dobu neschopenky vypláceli 400 Kč/ den. -jinak nebyl žádný problém. Nejsem si ale jistá, jestli jde v současné době ješt taková pojistka sjednat. Většina pojišťoven má ryzikové těhotenství ve vyjímce. Pokud si ale důkladně prostuduješ podmínky pojištění a nenajdeš žádnou kličku, potom by to neměl být problém. Spousta mých známých to využila bez komlikací, ale to jsou všechno tak rok staré zkušenosti. Je potřeba se zeptat, jak je to nyní.

kris88
18. říj 2014

Ja mam pojistku z roku 2011.na neschopence jsem byla od cervna do pulky zari kvuli rizikovemu tehotenstvi.platim 1000 kc za mesic.pojistovna mela plnit 400 kc za den,ale neplni.dle nich nebyl duvod,abych byla na neschopence.dne meho financniho poradce od ledna 2014 nechce allianz plnit cca 95% zen.takze ja pojistku rusim.

sarka49
18. říj 2014

mohu se zeptat s jakou diagnózou Vám @mullerovaj plnili a @kris88 neplnili?

mons
18. říj 2014

Holky, a důvody PN, které pojištovna nebere???...To pojištění u A. jsem si kvůli tomu dělala....

kimby
18. říj 2014

mrknete do tematu allianz,tam jsme psaly sve zkusenosti,aktualni.....ja uz nechci Allianz ani videt,jen zlodejina,nic jineho. Napsala jsem to tam podrobne (cerven)

mullerovaj
19. říj 2014

@sarka49 Přesný kó diagnózy teď nemůžu najít, ale byly to obtíže nebo nemoci sdružené s těhotenstvím.
Nicméně pojistku jsem již taky vypověděla. Poradkyně mi to doporučila, protože pojišťovna si začíná více hlídat, komu pojistné vyplatit a komu ne. Důvodem k nevyplacení je např. ryzikové povolání. Jako třeba zdravotní sestra, které to dřív hodně využívaly. Jak říkám chce t podrobně nastudovat podmínky.

nynus
19. říj 2014

ja jsem si to delala primo u alianz ale ted uz to nemam jsem v anglii a byly to dobre podminky nejak eztra si to nepamatuju jak to bylo ale penizky by to byly dobre chce to zjistit vice a alianz doporucuju 🙂

sarka49
19. říj 2014

@mullerovaj já jsem právě hledala na netu a holky tam dost psaly, že např. krvácení a zvracení v těhotenství neproplácely. já mám taky z 2012

mullerovaj
19. říj 2014

@sarka49 Tak to netuším. Ta moje diagnóza byla dost neurčitá. Bála jsem se, že mi to taky neproplatí, ale nakonec nic neřešili a plnili. V mém okolí znám aspoň další dvě, co to tak měly a bez problémů. Jediné, co chtěli, tak každý měsíc poslat lékařskou dokumentaci a taky volali do práce kvůli ověření. Napadá mě, že krvácení a zvracení neberou jako dlouhodobější problém. Poradkyně mi tehdy radila napsat dignózu, která zní jako dlouhodobý vážnější problém, jako bolesti v pánvi,,,,,,,

janule28
19. říj 2014

Ahoj, takové plnění většinou už dneska má málo pojišťovoven, tak jak už výše zaznělo. Rizikové těhotenství je u pojištění pracovní neschopnosti buď ve výlukách nebo je omezeno konkrétníma obtížema. Nevolnosti, bolesti hlavy,bolesti břicha jsou podle pojišťoven asi standartní obtíže spojené s těhotenstvím a proto je většinou neplní. Co vím tak se plní tak max. žilní onemocnění nebo douhodobé potíže s tlakem. A obecně u pracovní neschopnosti je většinou čekací doba 3 měsíce... 😖

klaaaara
autor
20. říj 2014

Děkuji všem za Vaše zkušenosti. Zkusím se na to zeptat ještě přímo u Allianz.

acinka83
26. říj 2014

Ahoj, já toto pojištění mám sjednáno taky, už aspoň dva roky. Dříve byla čekací doba 3 měsíce před plněním. V dnešní době mají čekací dobu 8, nebo 9 měsíců. Jde jim o to, aby se to nemohlo z důvodu těhotenství zneužívat. Jiné pojišťovny mají denní dávky při pracovní neschopnosti z důvodu těhotenství ve výlukách..

kolecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kolecka
13. lis 2014

Zdravím. Já mám s Allianzem jen dobré zkušenosti. Jsem 2 měsíce po porodu a Alianz plnil to co měl. 12 000 měsíčne počas těhu se hodí, no ne? 😀
Radila jsem to kámošce, ale mají nové podmínky. Na riziko u porodu nebo vrozené vady miminka je potřebné mít pojištění ješte před počátkem těhu. Jinak když chcete jen PN, tak to budou plnit po 3.měsících pojištění (dá se to sjednat aj počas těhotenství).
Poradím kde sjednat, případně pošlu kontakt na člověka, který zodpoví na dotazy. Za zeptání člověk nic nedá, že 😉

klaaaara
autor
13. lis 2014

Super, děkuji za odpovědi. Pomohli jste mi. Jenže mi už se s přiltelem o miminko snažíme tak nevím kdyť si pojistku teď vyřídim a plnit budou až třeba 3 nebo 6 měsíců od uzavření a já otěhotněním jak naschvál příští měsíc, tak nedostanu asi nic co? Ale na i tak se na to zeptám přímo u Allianz.

kolecka
13. lis 2014

když to sjednáte teď a otěhotníte příští měsíc, tak vám budou plnit i v případě těhotenských a poporodních komplikací (pokud sjednáte i připojištění pro ženy). Pokud jen PN, tak taky budou plnit po 3 měsíci od sjednání (bez ohledu na to kdy otěhotníte. to už těhotná můžete být.)

klaaaara
autor
13. lis 2014

Tak jsem se informovala u pojišťováka a nebudu si tuhle pojistku dělat. Odradilo mě dost to, že jen málo co pojišťovna uzná a opravdu plní atd atd. je toho moc. Plní jen polovině klintům. Raději si zařídím pojistku na pracovní neschopnost. Uvidím, ale i tak moc děkuji za názory a rady.

luccy.luccy
13. lis 2014

@kris88 to je sprostota! měla jsem u nich taky pojištění, ale pro dceru, a taky jsem zrušila, vůbec to teda nebylo výhodný, příjdu o hodně tisíc, ale dalších 15 let ( do jejich 18tin) jsem to platit odmítla... blbost byla to vůbec zakládat. ☹

kolecka
16. lis 2014

blbost je dělat dítěti životní pojištění!!!! 😀 😀 😀 😀 Pro děti stačí úrazové za pár korun. Proč platit pr. pro 3 roční dceru pojištění v případě dožití např. na částku 500 000??? Co mi to pomůže? Občas třeba u toho pojištění přemýšlet předem a nestěžovat si pak když to člověku dojde, že se pojistil zbytečně. Za to pojišťovna nemůže 😉

mysycka
9. pro 2014

@klaaaara Pojištění od Allianz. Pojištění rizikového těhotenství je v rámci pojištění pracovní neschopnosti. Aby Vám plnili musí smlouva trvat minimálně tři měsíce a konkrétně u rizikového těhotenství se začíná plnit až od šestého měsíce těhotenství sjednaná denní částka na plnění pracovní neschopnosti ( to znamená, že od 20 tt budete dostávat za každý den třeba 200 Kč ). Vžše pojistného se odvíjí od toho jaká máte sjednaná připojištění a v jaké výší

laurajohana
10. pro 2014

@mysycka já mam ve smlouvě, že nesmim otěhotnět po dobu 6.měsíců od sjednání pojištění a plnit by měli po 28.dni prac. neschopnosti.
Zatim teda čekám na podklady od gynekoložky a pak se uvidí, co z toho bude... sama jsem na to zvědavá, jak to tady čtu...

mischelkas
11. pro 2014

@klaaaara Připojištění pracovní neschopnosti při rizikovém těhotenství, lze sjednat jen u Allianz, všechny ostatní pojišťovny to mají ve výlukách. Ovšem Allianz u nově uzavřených smluv, má spoustu diagnóz ve výlukách, takže plnění je omezené jen na velmi vážné případy a není tedy již tak výhodné ho sjednávat jako dříve.

laurajohana
20. led 2015

Dnes mi Allianz proplatila prosinec a listopad, tak jak bylo sjednáno... Ani jsem tomu nevěřila, jak jsem všude četla, že nechtěj vůbec platit...

vobluda13
20. led 2015

Ahoj, ja mam pojisteni od 05/2012... V PN jsem od zacatku srpna(nekolikero krvaceni) plneni mam mit od 28.dne PN. Veskere materialy jsem odesilala behem zari, prvni (a zatim jedine) plneni mi dorazilo na konci listopadu za cast zari (necely mesic),dle smlouvy 250kc/den. Chteli zaslat dalsi zpravy od lekaru - zaslana gyekologicka zprava a alergologicka - akutni zhorseni astmatu zpusobene zanety prudusek.
Od te doby cekam co se bude dit. Minuly tyden jsem volala likvidatorce, ta mi pouze rekla, ze uz to ma sefova na stole. Tot vse. Jsem zvedava kdy dorazi nejake rozhodnuti, ale vzhledem ze v systemu jsem po prvnim odskodneni mela pojistnou udalost vedenou jako otevrenou a od patku je vedena jako uzavrena cekam zamitnuti... No, uvidim.. Nechapu , proc jim to trva tak dlouho:(

sarka49
12. únor 2015

@vobluda13 Ahoj, mohu se zeptat na verdikt pojišťovny?

vobluda13
12. únor 2015

@sarka49 ahoj, verdikt pojistovny dorazil vcera, po tom, co jsem kazdy tyden v lednu urgovala - bez vysledku... Obratila jsem se na mou poradkyni, ta v pondeli rozhodila site i s tim, ze jsem na konci ledna posilala na pojistovnu ukonceni PN a nastup na MD, zpravy od lekaru. Ve stredu mi dorazil email o plneni do konce listopadu - bude proplaceno, ale ze zadne dalsi dokumenty neobdrzeli (ja mam dolozeno z posty, ze zasilka byla prevzata adresatem 30.1.), coz ted tedy opet cekam jak dopadne...

sarka49
14. únor 2015

@vobluda13 tak hlavně že plní. Jen mě překvapuje ta pošta... 😀

jana19789
26. únor 2015

Dobrý den,mám prosbičku,manžel omarodil 27.10 v čekací době,nejdříve měl úraz,pak se mu diagnoza změnila na zánět M006,platíme si neschopenku,nyní už není v čekací době,stále marodí na jednu neschopenku a zajímá mě,když jsme byli v čekací době,jestli nám neschopenku pojišťovna zaplatí,děkuji za odpověď.