1. porod překotný, jaký jste měly druhý?

dixi86
15. únor 2018

Ahoj maminky, chtěla bych udělat takový průzkum těch, které měly první porod překotný/rychlý a jaký pak byl ten druhý... v době porodu bude většina rodiny na dovolené, porodnice jsou poměrně daleko a potřebuji udělat pár záložních plánů co s prvním synem. Manžel přes týden mimo ČR. Děkuji

medakote
15. únor 2018

Já mela druhy porod delší a těžší než první. První porod od prvních bolestí něco malo pres dvě hodiny,malý nástrih ( velká hlavička), jinak podle doktora ukázkový porod, druhy 6 hodin, drobné komplikace, hodně potrhana,

dixi86
autor
15. únor 2018

@medakote děkuji. A dělal u některého porodu doktor Hamiltona?

miluse17
15. únor 2018

První i druhý porod jsem měla překotný.

smuclik
15. únor 2018

Já měla první porod dost rychlý a druhý ještě rychlejší, to jsme málem nestihli do porodnice. Takže asi žádné pravidlo u toho neplatí. Přeji, ať je vše v pořádku 😉

lavita
15. únor 2018

Prvni dve hod,druhy 37minut

lavander
15. únor 2018

První vyvolávaný hodně rychlý, druhý přirozený ještě rychlejší - do porodnice naštěstí jen pár minut cesty. Při druhém těhu jsem se ptala lékařky, jestli se dá očekávat rychlý porod s ohledem na první, a řekla, že je to dost pravděpodobné.

dixi86
autor
15. únor 2018

Moc děkuji. A dělali Vám Hamiltona? já jen, zda ten hmat má trochu vliv na porod. Mně ho doktor dělal a do 12 hod mi začal porod. Trošku se začínám děsit, že si bráška porodí sourozence sám 🙂

majavcelicka
15. únor 2018

První překotný, nástřih a dlouhé hojení. Druhy 5 hodin, přišlo mi to strašně dlouhé a náročné, víc bolestivější (nedokázala jsem se uvolnit). Ale za to hojení paráda!

lucmuck
15. únor 2018

první porod 4,5 hodiny druhý 1,5 hodiny. třetí neplánujeme, ale kdyby náhodou ano, tak se stěhuju k porodnici. S Hamiltonem zkušenost nemám.

apoquel
15. únor 2018

Ahoj, prvni porod 4hod od úplného zacatku a druhý 2hod, oba po Hamiltonu 🙂

lavander
15. únor 2018

@dixi86 Hamiltona mi dělali v obou případech. Z mé zkušenosti, pokud se tělo připravuje k porodu, hmat to uspíší. Při první jsem žádné náznaky, že se schyluje k porodu necítila, a "přenášela" jsem 10 dní, Hamilton žádný efekt. Při druhém to postupovalo, cs se zvyšovalo a cítila jsem, že se blíží den D, Hamilton to asi rozjel

medakote
15. únor 2018

@dixi86 Ne, nedělal, u obou porodu mi vida praskla několik hodin před započetím bolestí.

zutinka
17. únor 2018

@dixi86 Hamilton mi byl udelan a na me bezabral.Prvni porod 4hodkya druhy byl prekotny (to byl fofr) necela pulhodinka.

dixi86
autor
16. čer 2018

Tak píšu jen pro info ostatním, kdyby někdo také zjišťoval...druhý porod byl též více jak týden před termínem, víceméně na hodinu stejně jako 1.syn, ale od prasknutí plodovky za 3/4 hod byla malá venku. Bez Hamiltona. Porodila sem skoro doma, jelikož bolesti byly úplně jiné než s prvním a nepřipouštěla si kontrakce po 3 minutách. Tatínek naštěstí stihl být u toho, i když toho moc nezažil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru