Druhý porod, měl lepší průběh?

zuzanazari
16. kvě 2015

Ahoj maminky, ráda bych se Vás zeptala, jak jste to měly s druhým porodem? Měl lepší průběh než první porod? Momentálně čekám druhé mimčo a jelikož vím, do čeho jdu, tak se ráda informuji, jestli to po druhé může být i lepší 🙂 Ne, že bych měla první porod bůhví jak dramatický, ale byla jsem po termínu, takže vyvoláváný a nešlo to moc rychle...... Díky za vaše zkušenosti 🙂

andelka
16. kvě 2015

Druhý byl super. První 9h, druhý tak 5. Začaly stejně, probíhaly stejně, ale druhý byl rychlejší.

mandala
16. kvě 2015

Musím tě potěšit, u mě byl o hodně rychlejší a méně bolestivější. I když si myslím, že to bylo hlavně kvůli tomu, že byl brzy po tom prvním, ale třeba taky ne. 🙂

zuzanazari
autor
16. kvě 2015

Tak, ono prý obecně platí,že druhý porod bývá rychlejší. Tak uvidím 🙂 Já jsem tam u prvního byla 12 hodin. A horší pro mě bylo hlavně to, že jsem věděla, kdy na vyvolání jdu. Tak jsem si přála, aby se mi to rozjelo samo a nic. Snad budu mít u druhého štěstí 🙂

zuzanazari
autor
16. kvě 2015

@mandala Já teď budu rodit po dvou letech, což si myslím, že je brzy 🙂 Jj a to máte asi pravdu, že čím dřív, tím líp 🙂 už jsem na to slyšela pozitivní ohlasy.....

andelka
16. kvě 2015

@zuzanazari uvidíš. Kamarádka měla taky první vyvolávaný a druhý už začal sám.
On to i člověk jinak vnímá, když je v porodnici od začátku a čeká co bude než když je doma, neví jestli už to je, nebo ne, kdy jet..a pak je v porodce jen 2,5h nebo necelou hoďku, jako já. Taky byl druhý po necelých dvou letech.
(anebo taky dýl, když jede moc brzo)

mandala
16. kvě 2015

@zuzanazari Určitě jo, bude to lepší, uvidíš, já poprvé rodila asi 15 h, od začátku dost velký bolesti. Po druhé nevím jak dlouho, ale ty největší bolesti, kdy se to fakt nedalo vydržet, asi půl hodiny před samotným porodem. Tenkrát jsem si říkala, klidně znovu rodit, jen ne k zubaři 😀

andrrriiik
16. kvě 2015

Já měla druhý porod pohodu.Bolesti trvaly krátce,porod trval celkem půl hodiny 🙂

lv
16. kvě 2015

jo, lepší..bolesti sice hrozný, ale když se natěsnali do 3h /ty pořádný/, tak mnohem snesitelnější než do 20h a hned jsem mohla chodit, nebyla jsem tak vyčerpaná.

naomi6
17. kvě 2015

@zuzanazari Ahoj, já jsem měla oba porody jako přes kopírák, stejné. Velmi rychlé (oba tři hodinky od prasknutí vody, před prasknutím žádné bolesti), bez problémů, bez nastřižení. Jen teda ten druhý trochu víc bolel, ale jen trochu. Držím moc palce 😉

zuzanazari
autor
17. kvě 2015

Holky díky za názory, ono je to prost u každé individuální 🙂 Já jsem měla taky porod v pohodě. ( trval fakt chvilinku) ty nejhorší bolesti taky chvíli před samotným porodem.... Akorát, že se to fakt pomalu rozjíždělo, v 7 ráno mi dali tabletku na vyvolání a porodila jsem v 7 večer....

pavlapl
17. kvě 2015

Já jsem měla druhý porod rozhodně kratší. První 36 hodin vyvolávaný, druhý 10 hodin samovolně a třetí 31 hodin vyvolávaný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru