Inhalační analgetikum Linde - máte zkušenost?

adji
12. bře 2015

Ahojky. Mám brouka v hlavě, jestli si zaplatit na 1. dobu porodní tuto inhalaci na utišení bolesti. Nemáte s tím některá zkušenosti? Opravdu to uleví? 🙂 Díky

alboo
12. bře 2015

Nemáš na mysli Entonox? Linde-gas je firma, která se zabývá medicinálníma plynama... Já sem při porodu Entonox měla a doporučuju. Jsem poměrně dost bolestivý člověk, nesnášející invazivní vstupy, manipulaci a opravdu dost mi to pomohlo. Já to teda měla z indikace lékaře, neplatila sem nic. A kdyby to bylo zpoplatněný, tak bych si to zaplatila. Hlavně mi to nechali k dispozici i na šití. Jestli chce víc info, klidně dám 🙂

adji
autor
13. bře 2015

Já dostala jen letáček, ať si to promyslím, ale žádné info - tak to asi bude firma 🙂 Budu moc ráda za jakýkoli info. Třeba, jak u toho vnímáš? Jak dlouho to můžeš používat? A jaký je to skok, když Ti ho pak vezmou? 🙂 Jinak moc děkuju za odpověď 🙂

sonja01
13. bře 2015

@adji Já ho měla, ale nezabral mi. Prý jsem byla vyjímka. Dostala jsem náústek s hadici a měla jsem dýchat při kontrakcích. Dobré je, že je to nebolestivé a neomezuje to jako epidural.

alboo
13. bře 2015

dobu použití nevím, já měla poměrně rychlý průběh porodu, měla sem ho 2hodiny od cca 6-7cm do konce, na tlačení sem ho neměla, abych spolupracovala. Dostaneš naústek do ruky a dýcháš si podle sebe, jak potřebujeě. Na začátku se dává počáteční větší dávka, než to nastoupí, dýcháš delší dobu, pak sem začala dýchat vždy při začátku kontrkace a tím pádem sem tu největší špičku jakoby trochu zaspala. Jako cítíš to, ale seš "opilá". Je to dobrý, v tom, že v momentě, když přestaneš dýchat, tak ho rychle ze sebe pak vydýcháš a seš ok. Jinak jak dýcháš při kontrakcích, tak se nadýcháš třeba i tak, že naprosto nevnímáš, tím pádem přestaneš dýchat - náústek prostě neudržíš 🙂 a tím pak procitneš... za mě fakt dobrý, využila sem ho i na šití. Dle mě pro hysterky nejlepší volba. Na dítě to nemělo žádnej nežádoucí účinek

adji
autor
14. bře 2015

Moc děkuju za vysvětlení 🙂 Tak jsem se rozhodla, že si ho raději pořídím 🙂 Lepší, než to celý protrpět

alboo
14. bře 2015

@adji uvidíš, jak na tom budeš... já třeba furt chtěla epidurál, to bylo to první, co sem jim hned mezi dveřma říkala 🙂 Jen teda Entonox je většinou všude zpoplatněný, ale zas si myslím, to jde poměrně dlouho vydržet. Držím palce

adji
autor
14. bře 2015

No jsem zvědavá 🙂 Zatím se i docela těším, ale čím víc se to blíží, tím víc na to myslím 🙂 moc děkuju za podporu

adellajda
1. dub 2015

Měla jsem ho na šití po porodu, místo lokálního anestetika na které mám alergii. Mám pocit, že zabral jen minimálně, byla jsem taková mimo, oblblá, ale bolest jsem cítila. Možná jsem ho špatně inhalovala 😀 Při průběhu porodu nedokážu posoudit.

adji
autor
2. dub 2015

@adellajda já bych ho ocenila hlavně na šití - jsem smířená s tím, že mě nástřih nemine 🙂 hlavně mě každej straší 😀 epidurálu se bojím a entonox je jeden na celou porodnici, takže se smiřuji s tím, že si porod prožiju od začátku do konce bez úlevy 😀

adellajda
2. dub 2015

@adji Aha, tak určitě je lepší dopředu počítat s tím, kdyby náhodou nevyšel, ale to se zjistí až v tu pravou chvíli, tak držím palce 😉 Přeji hodně štěstí! 🙂

adji
autor
2. dub 2015

@adellajda moc děkuju za podporu 🙂

melis7
2. dub 2015

@adji Hele,nevim jak u vas,ale tady u nas ho maji nekolik lahvi.Pry ho zensky zase tak nevyuzivaji.Ja myslim,ze na tebe urcite vyjde.Jinak to pry funguje tak,ze kdyz mas zajem,tak ti ho daji,ale ne uplne hned,ale az kdyz mas nejaky nalez,aby byl poznat rozdil.Pak si to foukas az do tlaceni nabo pri siti.Kolilk vyfoukas je jedno.Vsichni plati stejne a jak dlouho to maji je riziko podnikani,nekdo treba hodku nekdo dyl a nekdo min.Uz ti to neseberou.
Ja myslim,ze na tebe vyjde.Ja osobni zkusenost nemam,ale kamoska jo a pry dobre.

anetadr
2. dub 2015

@adji já jsem měla píchnutý epidurál, který mi asi píchli špatně, protože žádná úleva vůbec nepřišla, ani minimální a po porodu mě až do dnes (4 měsíce) bolí záda a často hlava. První měsíc po porodu to bylo fakt hodně omezující. Už bych si ho píchnout nenechala. Každopádně na šití mi pak dali právě entonox, protože jsem si hodně stěžovala😀 a to byla paráda. Nic jsem necítila, úleva jak blázen, jen si dýcháš - fakt super. A obrovská výhoda proti epidurálu je, že si dýcháš do poslední chvíle (pokud ho tedy máš na kontrakce, což je mi líto, že jsem neměla), ale pak na samotný porod strašně rychle vyprchá a ty vše krásně cítíš, kdy máš tlačit a tak. U epidurálu ti to takhle nikdo přesně nevychytá - buď trpíš ještě dlouho před tlačením, nebo pak to tlačení nemusíš správně vnímat. Takže pokud se nám poštěstí a budu někdy ještě jednou rodit, určitě budu chtít entonox - ať to stojí, co to stojí😀 Jo a jen tak mimochodem - třeba u Apolináře jsem za něj vůbec nic neplatila🙂

adji
autor
6. dub 2015

@melis7 V Ústí prý mají prý bohužel jen jednu bombu na oddělení, takže musím jen doufat 🙂

@anetadr Epidurálu se bojím, mamce když ho píchli, tak pak necítila jednu nohu. Naštěstí se to pak spravilo , ale zbytečná komplikace... A taky se popravdě co to jde vyhýbám jehlám 😀 Proto jsem ráda, že jsou takové pozitivní zkušenosti s entonoxem 🙂 Moc děkuju za zkušenosti 🙂

anetadr
6. dub 2015

@adji tak moc držím palce, ať nejlépe nepotřebuješ nic😀 a hlavně ať jste oba zdraví🙂

adji
autor
6. dub 2015

@anetadr moc děkuju 🙂 už se to blíží - jen dva týdny do termínu, tak jsem zvědavá 🙂 děkuju za podporu a taky přeju hodně zdraví 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru