Kde jste začaly rodit?

gabuscha
21. bře 2018

Ahoj, začala jste některá rodit mimo domov a nemocnici? Třeba na ulici, v práci, kině, obchodě?

rickym
21. bře 2018

Voda mi praskla doma, bolesti nezačaly. 8:30 jsem jela kontrolu k PA, domluvily jsme si sraz v porodnici 12:30. Po cestě od PA jsem zvládla ještě nakoupit potraviny a vybrat náušnice pro malou. Neřídila jsem😉 Porodila jsem až odpoledne po 17h. Já se spíš bála, aby mi ta voda neprdla někde venku😁

gabuscha
autor
21. bře 2018

@rickym z toho mam taky docela hruzu 🙂 muj prvni porod zacal prave prasknutim vody...

kosi_cek
21. bře 2018

Hm, já tedy ne, i když během prvního a druhého porodu jsem se producírovala venku, aby se to třeba lépe rozjelo, zašla nakoupit, do knihovny,.. v té době kontrakce byly, začaly doma po prospané noci, ale nebolestivé a neomezující. Voda mi praskla jen u prvního porodu, ale jelikož mi před tím odešla krvavá zátka a já si vzala vložku, tak jsem to hned ani nepostřehla a potvrdil to až test na plodovku. Další 2 porody mě vzbudily (nudně) v noci v posteli, i když jsem očekávala, že to bude třeba dobrodružnější, jelikož jsem se běžně pohybovala pěšky x km od domova, nejen ve městě, ale i po horách, často i bez mobilu (a říkala jsem si, zda-li, když začne porod, to stihnu-zvládnu dojít)...

gabuscha
autor
21. bře 2018

@kosi_cek já měla první porod strašně rychlý, všehovšudy tři a půl hodiny. V sedm večer praskla voda a v půl 11 byla dcera už na světě...

plksv
21. bře 2018

Voda mi praskla v Penny marketu. Než jsem se dostala k pokladně, kraťasy se daly ždímat 🙂. Nakonec vše dobře dopadlo, ale byly to nervy!

dancamich
21. bře 2018

Me praskla voda dost nudne - vstala jsem z gauce, abych si umyla misku od zmrzliny :D Dva dny predtim jsem lezla v Jesenikach po skale a na rozhlednu - a nic 🙂 Mohla jsem to mit s vyhledem.

misicka1988
21. bře 2018

Kamaradka porodila doma sama, a vůbec to neměla v plánu. Byl to pro ni šok. Měla 17 dní do termínu, bolesti žádné. Myslela si že se jí chce jen na velkou, a když na wc zatlačila, jen tak tak že miminko nespadlo do mísy. Naštěstí dcerku chytla. Vše dopadlo dobře, dnes se samozřejmě tomu smějeme 🙂 Byl to její druhý porod, a rozhodně si ho představovala jinak 😀 Má tedy můj obdiv, ale jak ona říká, nic jiného než se snažit zachovat si klidnou hlavu ji nezbylo, a tak nějak zafungoval instinkt. Zavolala sanitku, a ta za 10 min přijela aby je odvezla na vyšetření. Dnes je holčičce už 13 let 😊

eldrag
21. bře 2018

prvni začal doma, druhy na brachově svatbě :D

maggi
21. bře 2018

Mně praskla voda po cestě do porodnice v autě a hned jsem i v tom autě porodila během 5ti minut za asistence manžela.🙂

kristyna99
23. dub 2018

@maggi a to byl váš první porod? Že to šlo tak rychle 😁

maggi
23. dub 2018

@kristyna99 Byl to můj třetí porod. První dva šly taky docela rychle, ale do porodnice jsme dojet stihli. Ale tohle bylo něco, ty kontrakce strašně zesílily během chvilky, pak praskla ta voda a už to jelo.😲 No ještě že to nebyl první porod, protože to bych vůbec nevěděla co mám dělat, takhle už jsem aspoň věděla do čeho jdu!🙂

keicy
23. dub 2018

Vodu mi museli prasknout. První kontrakce při posledním předporodním kurzu, vypočítal si to dobře

kimh
23. dub 2018

U mě taky nuda, vždy jsem vstala večer z postele, že jdu čurat a praskla voda, do 2,5 hodin byli obě děti venku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru