Konec těhotenství a covid. Máte zkušenost při porodu?

baja8
8. bře 2022

Ahoj,je tu nějaká maminka,která by měla zkušenost s porodem s covidem? Nechávají rodit přirozene,nebo přistupují k císaři? V pondělí mám nástup k vyvolání porodu,manželovi dnes potvrdili covid a mě už také trochu bolí v krku a jsem lehce nastydla. Tak mám strach ☹

jana_zofie
8. bře 2022

@baja8 tam prece neni zadny duvod k cisari. I doprovod ti tusim nekde nechaji. Ja to mela jednodussi, me ho zjistili az kdyz jsem byla na porodnim boxu par hodin, tak prisly vysledky steru, ze pry positivni... Chudaci... Zinfekcnila jsem jim nejhezci nadstandard... Ale netvarili se nijak vystresovane. Oblikli si zastery a stit a ja mela respirator. Doprovod mi tam nechali. Kdybych chtěla, a ze jsem puvodne chtěla, pustili by me i ambulantne. Ale nebylo mi pak uplne jeste ok, teochu jsem se motala, tak jsem zustala do rana na covidovem sestinedeli a sla domu po 20 hodinach. Jen jsem pak na 14 dnu dostala na pichani Fraxiparine

danvitka
8. bře 2022

@baja8 pokud máš nástup k vyvolání tak udělají nejdříve PCR myslím. Otázka jaký bude dál postup. Mě to odsunuli na další týden (zítra) dokud nevylezu z karantény. Záleží i jaký jsi tt🙂

baja8
autor
8. bře 2022

@jana_zofie Aha, já vím, ze možná zbytecne plasim, ale proste mám strach. Zítra pro jistotu ještě zavolám na porodní a domluvim se co a jak.

baja8
autor
8. bře 2022

@danvitka Jsem 38+0,vyvolávat chtěli už ve čtvrtek, ale já tomu chtěla dat ještě šanci, jestli se to nerozbehne samo. Miminko je hodně velké, tak se obávají komplikaci. Poprvé jsem měla mít chlapa u porodu, tak zase nic no..

elesse
8. bře 2022

Jee, tak 38+0 bych si to snad radeji posunula. Ty jejich odhady jsou obcas uplne mimo a kdyz je tobe blbe a porodu nic nenasvedcuje, do vyvolani bych nesla

ivivi
8. bře 2022

Svagrová rodila s covidem. Neměla žádné příznaky, ale vyšel ji pozitivní, když nastupovala. Přenášela, tak už byla vyvolávat. A normálně tam byl brácha s ní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru