Otočení miminka a nebo porod KP?

sajinka
11. lis 2016

holky vy zkušené jsem 36tt melej se mi teď ve 35 otocil hlavičkou nahoru ☹ je nejaka sance ze se jeste otoci verim ze to zvladne zpatky a kdyby ne premyslim zkusit ho otocit kdyby to slo ale zase si rikam at se mi treba nezamota do snury zazila jste nektera to otaceni mam do toho jit nebo se na to vykaslat a jit do toho kp hrozne nechci cisare tak se to ve me hada chci rodit prirozene

ivpad
11. lis 2016

Ahoj, já měla malého v příčné poloze, takže to se rodit přirozeně nedá. Do otočení bych nikdy nešla, dokonce mi lékař řekl, že být jeho dcera, tak mi to zakáže. Když mi praskla voda, tak se malý otočil, ale i tak blbě, takže stejně císař. Tím jsem chtěla říct, že šance, že se otočí tam je, ale...

hajamek
11. lis 2016

Ahojky,mě se malá otočila hlavičkou dolů den před plánovaným císařem. 😅

obyvatelka
11. lis 2016

Ahoj. Jsem ve stejné situaci, akorát jsem den před termínem 🙂
mám prcka KP od 32.tt, já sama jsem narozena přirozeně KP stejně jako 4/5 mojí rodiny, všichni šli přirozeně. Taky je pro mě císař nepřijatelný, pokud nebudou komplikace, jdu rodit přirozeně. Našla jsem si porodnici, kde dělají vaginální porody KP, mají s tím zkušenosti a byli nadšení, že nechci jít hned do císaře.
Obrat zevními hmaty jsem taky odmítla, jelikož si myslím, že prcek má důvod, proč je hlavičkou nahoru, navíc mi to přijde dost nehumánní, že ho násilím někdo otáčí, za třetí se ten obrat dělá v nemocnici, kde jsi jeden den hospitalizovaná a dávají ti do žil léky na zastavení případné děložní aktivity, aby ti ten zákrok nerozjel porod. Navíc není jistota, že prcek zůstane otočený, čelta jsem, že to vyjde u 3 dětí z 10, zbytek se buď neotočí nebo se otočí zpátky. Tolik k tomu obratu.
Co se týče omotané pupeční šňůry: já kvůli tomu porodu prodiskutovala spousty sezení s různými doktory v té porodnici, řekli mi, že se 50% dětí rodí s pupeční šňůrou kolem krku a je jedno, jestli to je hlavičkou nebo zadečkem, že ve většině případů to problém není.
Ta poloha je zbytečně démonizovaná, na poslední kontrole mi Dr řekla, že se ta poloha naopak rodí ještě lépe než hlavičkou, akorát se musí počítat s tím, že to dítě je ke konci unavené víc, než když začíná porod hlavičkou, že to často podporují oxytocinem, aby měla matka sílu to dítě bez problému vytlačit.
Měla jsem také obavy, jestli jsem se rozhodla správně, pomohlo mi pobavit se s holkama, co rodily koncem pánevním, můžeš si přečíst moji otázku, kterou jsem tady před pár dny založila, klidně i napiš sz, pokud budeš chtít. Hodně jsem se o tom s doktorama bavila a říkali, že pokud je matka naladěná na přírozený porod, dítě má správnou polohu v děloze a dobrou váhu, není důvod hnát to zbytečně na císaře, ten má taky plno negativ a rizik, akorát se o nich moc nemluví ;)

martiniquest
11. lis 2016

@sajinka Mne se maly pretocil ve 39tt. Posvitila jsem mu baterkou pres bricho a druhy den byl hlavou dolu.

jaja01k
11. lis 2016

Ja jsem byla rozhodnuta, ze kdyby mi nabidli pretoceni, odmitla bych. Ale o tom nepadlo ani slovo, v rizikove poradne mi rekli, ze nevidi duvod proc bych nemela porodit prirozene kp, a ze cisare mi udelaji, pokud na tom trvam, ale ze by to bylo v mem pripade zbytecne 🙂 A jsem rada, ze jsem do toho sla 🙂

sajinka
autor
11. lis 2016

No holky dekuji hlavne tobe
@obyvatelka ted si me jen utvrdila v tom ze na tom neni nic spatneho rodit prirozene kp drobecek ma narok na dustojny prichod na svet cs mi prijde neosobni sprosta reznicina a ten obrat je pravda nasilny prece jen se chtel otocit a kdyz se neotoci zpatky a pujde to prirozene jakoze jsem druho rodicka tak budu stastna s oxytocin s tim pocitam mela jsem i u prvniho porodu takze s tim problem nestojim primo za porodem bez vseho klidne i 3 davky at mi daji hlavne at to malicky zvladne a jeste nemas strach ze jak projde telicko branka se zavre a nastane ten problem s hlavickou s tohodle mam trosku strach

obyvatelka
11. lis 2016

@sajinka no, na to jsem se ptala, ale to se stává naprosto výjimečně, stejně tak se může zaseknout dítě ramínkem třeba při normálním porodu, řekl mi doktor, že kdyby se něco takového stalo, tak by ho prostě museli nějak dostat ven....
hlavně neposlouchej nějaké řeči, že je to hrozné a strašidelné, mě právě tyhle historky začala zvyklávat, jestli jsem se rozhodla správně, vždycky se najde někdo, kdo slyšel, že ta rodila špatně a tamté se uškrtilo dítě apod....
já si říkám, že když moje babička před 50 a 39 let porodila 2x KP bez dnešních ultrazvuků a lékařských znalostí a moje mamka i její sestra byly naprosto v pořádku, tak to přece není nic tak hrozného...
ptala jsem se i moji mamky, jak jsem se ji rodila já KP, a mamka říkala, že můj porod byl jednodušší než moji sestry hlavičkou a to byla taky prvorodička.....

sajinka
autor
11. lis 2016

@obyvatelka ja jsem si rekla ze budu poslouchat sve vnitrni ja to mi rika drm do toho zvladneme to je to taky prece prirozena poloha nenecham de zvyklat vsichni s okoli kamaradky ze jsem blazen ze nemam vymyslet ale ja si za tim stojim a pritel me podporuje je to nase dite nase rozhodnuti bude me rodit dr ktery ma 20letou praxi dela primare tech xx let a rodi porody kp takze v tomto smeru jsem klidna i muj dr mi rekl ze nevidi duvod proc ne a myslis ze davaji k takovym porodum epidural jakoze napichnout aspon pater kdyby nahodou byla potreba zasahnout jinak u prvniho jsem mela epidural protoze jsem se neotvirala byl to celkove vyvolavany porod ve 38tt a tomu uz bych se chtela vyhnout a nejak sem to zazdila abych se optala je na to cas ale vrta mi to hlavou

obyvatelka
11. lis 2016

@sajinka tak epidural nevím, já sama budu rodit poprvé, ale proč by ho neměli dávat? pokud má ulevit od bolesti, aby si mamča odpočinula a měla sílu, nevidím jediný důvod proč by ti ho neměli dát, je to normální porod 🙂 je fajn, ře máš podporu v příteli, u mě bylo taky rozhodující, co si o tom myslel manžel, který mě v tom plně podporoval

apacheee
AMBASADORKA
11. lis 2016

@sajinka ahoj,ja rodila syna kp prirozene,jako prvorodicka.Vsechno v pohode,na blogu mam i popis porodu.Kdyz budes chtit,napis klidne ip

sajinka
autor
11. lis 2016

@obyvatelka ja ten epidural nejak moc nechci tenkrat by nebylo po nem nejlip hlavne jsem myslela ze mi praskne hlava jak odeznival
@apacheee poctu kdyby neco ozvu se 🙂 je fajn videt ze je techto porodu fakt hodne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru