Porod bez klystýru. Je vhodné si ho udělat doma předem?

treasurka
22. bře 2021

Mám za sebou tři porody, vždy jsem si nechala dát klystýr, vždy to bylo nepřijemné v mnoha ohledech, a tak teď napočtvrté přemýšlím, že bych odmítla. Zajímá mě, co a jak. Je vhodné si ho nějak udělat doma předem, např. když začnou kontrakce? Nebo, pokud šel někdo úplně bez něj, nestala se pak "nehoda"? Díky za info.

jancazao
22. bře 2021

@treasurka mě ho dát nestihli. No tak prostě při porodu něco odejde... Vůbec se tím nemusíš trápit. Oni jsou na to zvyklí. Já si jen myslím, že se mi to stalo, ale nikdo nic nedal znát. Přijde mi, že mi tam něco utřeli při tlačení.

veruuu_kubesovic
22. bře 2021

oni jsou zvyklí, tomu věř...
zažila jsem během prvního porodu, mě bylo trapně a oni profíci, že se nic neděje...
u druhého porodu mi jej nestihli dát

luci_ela
22. bře 2021

Mně ho nestihli dát ani při jednom z obou porodů. Při prvním se nehoda nestala a teď při druhém bohužel ano, zaregistrovala jsem, že při tlaku PA něco setřela. Ale oni jsou na to opravdu zvyklí, já se hned omluvila, ale byl jen úsměv že se vůbec nic neděje 🙂

konidana
22. bře 2021

@treasurka u prvniho jsem mela klistyr a byla to vec, co mne nejvic stresovala. U druheho jsem klistyr odmitla, ani sama doma jsem to nijak neresila. Nebe a dudy. Naprostá psychicka pohoda najednou pro mne🙂 Nic jsem neresila. Fakt nevim jestli a co krom ditete ze mne slo, nejspis nic.

agneska7
22. bře 2021

Asi jsou na to zvyklí ale mě to bylo nepříjemné a je to jedna z věcí kterých se ,,děsim,, u porodu syna se mi stala ,,nehoda,, a bylo mi to dost nepříjemný , pokud to tentokrát stihneme do porodnice tak pokud ještě nebudou mega bolesti tak klystýr rozhodně chci

ajja87
22. bře 2021

Taky mi ho nestihli dát, ale myslím, že jsem tedy nehodu neměla, ani manžel si nevšiml, že by něco utirali nebo tak, ale je pravda, že ja jsem těsně před tím než mi večer začaly kontrakce byla doma na velké a celou noc nic nejedla a nepila a malá se narodila po sedmé ráno.

jipe
22. bře 2021

u druhého porodu se klystýr nestihl a byla nehoda :/ A mě to teda stresovalo, protože jsem si byla vědoma, že tlačím nejen dítě, ale na wc už se jít nedalo

aselluska
22. bře 2021

Mě ho sice udělali, ale i tak po 3 hodinách jsem měla při přitlačování dost nehod a cítila jsem to. Bylo to hrozný 🙄

michelle_01
22. bře 2021

Ja ho odmitla. Pres to, ze slo o prvni porod, byla jsem si nejak sebou jista, ze jak mi zacnou kontrakce, zvladnu vse doma. Mam to tak i u bolesti pri MS, cela se vycistim 😁 Nehoda se nestala.

klokanka31
22. bře 2021

@treasurka Mně ho taky nestihli dát. Bylo mi trapně, protože asi trošku malá nehoda byla, ale porodní asistentka vůbec nedala nic znát, otřela a tak jsem to nakonec neřešila...

j.a.n.i
22. bře 2021

U prvniho jsem ho mela a ja byla rada, pomohlo mi to psychicky. U druheho se to nestihlo, ale priznam se, ze pri tom prekotnem porodu byla nejaka nehoda poslední, co jsem resila.

sajul
22. bře 2021

Já neměla klystýr ani u jednoho porodu, v klidu jsem se vyčistila doma u kontrakcí, v porodnici jsem byla u obou až na závěr. Jestli se nehoda stala nebo nestala nevím, ale upřímně mi to byla jedno 😉 soustředila jsem se na sebe a miminko a ne na to, jestli náhodou nevytlacim kus bobku, to úplně nevím jak bych rodila.

aniea
22. bře 2021

Já 2 porody a ani jednou jsem ho neměla, spíš mi to nestihli dát. Takže nevím stli se mi stala nehoda ale řekla bych že ne😀

emillyhk
22. bře 2021

Já ho plánovala, asi by se to i stihlo (vyvolávaný porod), ale jak jsem byla od začátku v teplé sprše, tak jsem si mezitím došla normálně na velkou. PA se mě jenom ptala, kdy jsem byla naposledy a když jsem jí řekla, že před chvílí, tak prý není potřeba. A nebylo 😉👍

zuzkasim
22. bře 2021

Neměla jsem klystýr ani u jednoho ze 3 porodů, tělo je asi tak nějak nachystané, že při kontrakcích jsem byla vždy asi 2x na velké ještě doma v klidu. Jestli byla při porodu nějaká nehoda netuším, nejsem si ničeho vědomá a nikdo mi nic ani nenaznačil.

marketka_m
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamikry
22. bře 2021

@treasurka A vadí vám klasický klystýr, nebo i Yal gel? Mně dali před každým porodem Yal a vůbec nepříjemné to nebylo, Navíc gel vám může napsat gynekolog a vy si ho můžete zavést doma sama, když to postup porodu dovolí.

treasurka
autor
22. bře 2021

@mamikry Měla jsem běžný, problém byl v tom, že jsem si po něm měla dojít na záchod a svěrač prostě nechtěl povolit, ani voda neodešla, ale zároveň se kontrakce stupňovaly, běhala jsem mezi záchodem a sprchou, no co vám budu povídat... Já mám dlouhé porody, takže si myslím, že bych to při začínajících kontrakcích mohla zvládnout doma...

janinasm
22. bře 2021

Já si ho určitě nechám dát, i když to bolí jako prase. Né že bolí to, že mi ho daji, ale samozřejmě mám na mysli jak pak šíleně bolí břicho, a když se to zkombinuje s kontrakcema, tak je to fakt velká bolest, ale představa, že na sále vytlačím né jedno hovínko ale třeba pět, tak to mi teda příjemný neni. Jinak u prvního porodu mi ho dát stihli, ale při tlačení na sále jsem potom ještě něco vytlačila a porodní asistentka si před mým mužem u porodu neodpustila poznámku v tom stylu, že v hovnech teda pracovat nebude. Dobry, co? A to si ve FTN říkaj profesinálové. Jo a ještě mi tam sestra při podávání klystýru nezapomněla říct, jak jim to tam pani přede mnou celý posr..... protože to neudržela až na záchod. To si teda taky mohla odpustit se mnou tohle sdílet.

mamikry
22. bře 2021

@treasurka Tak se na to poptejte gynekologa. U nás v porodnici přímo na seznamu věcí s sebou doporučují salinické klysma Baxter nebo Yal gel. Sama jsem si ho nezaváděla, ale řada miminek už psala, že ho zavedla doma, aby nemusely v porodnici.

treasurka
autor
22. bře 2021

@mamikry Díky, zkusim 👍

mamikry
22. bře 2021

@treasurka Teď ještě čtu, že Yal gel se už možná neprodává. Ale ten Baxter ano, tak to proberte s doktorem, ten bude asi vědět nejlépe. 🙂

mmichaella
22. bře 2021

Jee, klystyr za mě nejpříjemnější věc na porodu 🙂)) urychlil porod, ja se cítila lépe- cisteji asi? A ani to nebylo nepříjemné... ja bych si ho dala klidně znova, ac to zní divně

jjasmina
22. bře 2021

Když mechcete tam, udělala bych doma, popravdě mezi těma kontrakcema bylo spíš děsný to, že jsem nevěděla jestli mě honí velká nebo jestli rodim nebo co se děje..samotný klistyr mě ale nebolel teda vůbec

mimi1004
22. bře 2021

@janinasm Tak to bych jim tam ten bobek snad pustila schválně. To je chování teda 🤦‍♀️ Já jsem klystýr neměla, rodila jsem hodně brzo, ale když po mně dr. chtěl, abych při kontrakci tlačila, tak nejen že jsem žádné kontrakce necítila, ale naopak jsem měla pocit, že se pos*ru. A on mě vzal za ruku, ať to neřeším, že to bude nejspíš hlavička a kdyby náhodou ne, tak je to naprosto v pořádku 🤗

ee.liska
22. bře 2021

@treasurka 4x porod a vždy jiné. První porod bez a bez nehody. Ale holčička byla velmi velmi malá. Druhý porod s Yal gelem a bez nehody. Třetí porod brutálně rychlý, v porodnici jsem byla 18 minut a s nehodou, ale personál neřešil, mne bylo trapně. Čtvrtý porod KP s klystýrem a bez nehody. Já bych do toho šla. Krásně prohřešek celý spodek a člověk pak nemusí řešit to stydno, kdyby náhodou 🙂

ee.liska
22. bře 2021

@janinasm mne teda nic nebolelo🙄 Jinak přístup strašný

ee.liska
22. bře 2021

@ee.liska prohřeješ tam mělo být

netopejr
23. bře 2021

@treasurka Nemela jsem ho nikdy. Telo se celkem spolehlivě vyčistí samo, pokud se tedy do prubehu nezasahuje a nic se neurychluje. Mela jsem i rychle porody a nic, telo se ve svem tenpu vyprazdnilo samo predtim. V jednom pripade sel pri porodu hlavicky zbytecek, co PA mimodek setrela stranou (maj rukavice), nerella nic a udelala to zcela decentne, abych to pokud mozno ani nezaznamenala.

mariegroth
23. bře 2021

No vidis, v USA se klystyr u porodu vubec nedela. Ja sice mela cisare a jednou jsem se o tom bavila se znamou, ktera je porodni asistentka a rekla mi, ze personal nic takoveho neresi a neni to pro ne nic, co nikdy nevideli.Ale jak to tak ctu, tak to asi neni pravda pro vsechna zarizeni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru