Porodní asistentka. Jak to funguje ?

veronika9595
8. led 2021

Ahoj, zajímá mne vše na téma porodní asistentka, protože o tom vůbec nic nevím, a zeptat se známých, tak na mne koukají jak vyorané myši co si to vymýšlím za královské možnosti 😂 prostě tady v mém okolí to není tak běžné a i na porodní plán se tu všichni tváří s výsměchem co si to jako vymejšlím za extra nadstandard 😂 nejsem nijak bohatá a rozhodně ani rozmazlená, spíše naopak, ale ráda vím jaké jsou možnosti, a pokud to k něčemu je tak proč to nezkusit. A hlavně jsem ráda připravená. Jet do porodnice s nulovou představou co se bude dít je pro mě opravdu děsivé. Kurzy jsou bohužel zatím zrušené na neurčito 🤷🏻‍♀️ Zajímá mne od kdy se asistentky využívají (od kolikateho týdne), co všechno dělají, kolik to stojí, a cokoliv dalšího by vás jenom napadlo 🤷🏻‍♀️

hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz
mumisa
8. led 2021

Dobrou soukromou PA je dobré sjednat co nejdříve, já jí měla zamluvenou už ve 12tt. Většinou mají svůj ceník, mě třeba pohotovost k porodu stojí 4tis. a přítomnost u porodu 8tis., pak si můžeš zaplatit spoustu dalších věci (kontroly před porodem, kontroly po porodu, patičkový test, atd. dle toho co tvoje PA nabízí). Můžeš s ní všechno projednat a řešit, telefonovat s ní a ptát se na vše co ti dělá starosti už v těhotenství. Doporučuji vybrat nějakou z Jemnezrozeni.cz. Moje PA má třeba i smlouvu s porodnicí, kde budu rodit, což je teď v Covid době fajn.. Třeba zrovna kurzy Jemného zrození lze teď absolvovat on-line a co vím, tak si to maminky chválí.

veroniqess
8. led 2021

Já neměla asistentku, ale dulu (a nikdy v životě by mě nenapadlo, že zrovna já budu mít dulu, ale člověk míní...). Tak kdyby tě zajímala dula, s tou zkušenosti mám. 🙂
Jinak moje okolí na mě taky koukalo jako na blázna, že mám porodní plán, že chci dulu, že cvičím, abych neměla nástřih. Hlavně některé ženy, co už měly po porodu. Měly takové ty úsměvy, že si to maluji, protože sem nikdy nerodila, a že uvidím.. no viděla jsem. Porod jak jsem si přála a bez poranění ☺️

felixfelicis
8. led 2021

PA je nejlepsi shanet pomalu s pocuranym testem, zvlast jestli mas nejaky specificky TP (prazdniny, Vanoce...). K moji PA jsem chodila do poradny, pak prijela k porodu a navstivila me doma po porodu - ja nic nepotrebovala, ale prijela by, kolikrat bych potrebovala bud jako podpora po ambulantním porodu nebo kdybych potrebovala konzultovat nejaky ptoblem. V porodnici za mnou byla na sestinedeli zeptat se, jestli nepotrebjju s necim pomoct. Jestli si o me okoli myslelo, ze jsem blazen nebo rozmazlena je mi uprimne fuk, ony rodily s oxytocinem, nastrihem a buhvicim, zatimco ja jsem mela jistotu, ze budu rodit s clovekem, ktereho znam, a uz to v hlave udela hodne. Porod jsem mela krasny. Penize do PA byly ty nejlip investovane z cele vybavy.

netopejr
8. led 2021

Na to nedej! Nenech si porod ukrást, muze to byt nadherny zazitek.
Bylynto naprosto nejlip investovany penize.
Rozhodně vic daji nektere zeny za reoperace po spatnym siti, plastiky, psychologa nebo i jinou léčbu. Hodne zen hledá PA az k druhemu porodu, po drasticky blbém zazitku prvního.... Nepotrebujes porodni trauma, aby ses poucila a zaridila si PA. Směle do tohoy je naprosto normalni ji mit!
Hledej hned, zbytek v SZ. 😉

dyechampion
8. led 2021

a pousteji PA nebo duly ted vubec k porodu kvuli kovidu?

netopejr
8. led 2021

@dyechampion To je dobra pripominka,ale co je ted je jedno, pze za pul roku to muze byt jinak=> at si ji tazatelka domluví.
Ale at s3 holt pripravi i na alternativu, ze to nepujde, bude moci mít jen doprovodnou osobu (partner nebo PA), nebo žádnou ☹
I na tyhle.varianty je dobre se pripravit, co jen to jde.

netopejr
8. led 2021

*jen JEDNU doprovodnou osobu

rejalin
8. led 2021

@netopejr to je pravda. Navíc jestli jsem to dobře pochopila, tak třeba v Motole byla i za normálních okolností povolená pouze jedna doprovodná osoba k porodu (a já to právě chápala tak, že buď dula/PA nebo partner nebo tak..). Takže určitě dobré kouknout se jak to ta konkrétní porodnice má 🙂

inkheart
8. led 2021

PA nenahrazuje partnera, pokud má smlouvu s danou porodnici, alespoň ne ve Vyškově, kde chci příště rodit já. Prostě vede porod místo náhodné PA, která by zrovna měla směnu.
PA, které nemají s porodnici smlouvu, teď nemůžou vést porody, stejně jako duly.

Jinak taky chválím tvůj záměr, já u prvního porodu nechtěla vymýšlet a tak to i dopadlo, porod fakt hrozný a vlastní pa by mi podle mě pomohla. Příště určitě jen s PA, ať to nedopadne stejně špatně, jako teď. Nestala se tedy žádná tragédie, ale nemocniční PA na mě neměla čas a mě by hrozně pomohlo mít tam někoho, kdo mě uklidní, poradí, jak zvládat bolest a pod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru