Přirozený porod po dvou císařech, máte zkušenost?

hankahorka
22. kvě 2017

Ahoj holky,
nevíte, nebo nemáte náhodou některá zkušenost s přirozeným porodem po dvou císařech? Mám za sebou dva akutní císaře v rozmezí 5 let, po tom druhém to bude téměř 4 roky. Myslíte že bych mohla rodit i přirozeně? Já se samozřejmě zeptám i svého gynekologa a pak i porodníka, ale znáte to, člověk chce co nejvíc informací 🙂 Díky
Hanka

drzticka81
22. kvě 2017

Ja teda budu rodit tretim cs, ale moje znama chtela po dvou cs rodit prirozene,nasla i mudra,ktery nebyl proti, normalne i prenasela, ale nakonec rodila cs -z duvodu toho, ze tam,kde mela na deloze jizvy-nebyla svalovina, ktera by ji vytvarela kontrakce.....ale je tady i diskuze -treti prirozeny porod po dvou cs-mrkni tam!!!

lulu_ali
22. kvě 2017

@hankahorka můj gynekolog se mě při třetím těhotenství po dvou předchozích cs vůbec neptal, od začátku bylo jasné, že z důvodu bezpečnosti budu rodit zase cs, já ani neprotestovala, protože jsem se bála, aby se něco nestalo se mnou a s miminkem (hned při zjištění těhotenství se mě doktor ptal, zda chci v těhotenství pokračovat a upozornil mě na nebezpečí, která s sebou další těhotenství po dvou předchozích cs nese
v případě, že by se porod rozjel nečekaně přirozeně před plánovaným termínem cs, měla jsem ihned dojet do porodnice a šla bych na akutní sc (pokud by byl tedy ještě čas), a to jsem ani neměla s jizvou na děloze žádné problémy, nic mě tam nebolelo, netahalo, na utz jizva v pořádku
taky jsem vždycky chtěla zažít i přirozený porod, také jsem záviděla ostatním maminkám, které rodily přirozeně, že jsou brzy po porodu tak čilé, ale neriskovala bych to za každou cenu
Přeju hodně štěstí, ať vše dobře dopadne!

riakuk
22. kvě 2017

Já jsem si vyzkoušela rodit přirozeně cca 48hod, ale do finiše jsme nedošli - akutní sekce, byla jsem mimo. Druhá sekce byla plánovaná a doporučená 4 lékaři z 5. Nyní to na mě překvapivě zkoušel primář, že by možná zkusili i normální porod, ale určitě by ho museli vyvolat a jednou mi to opravdu stačilo. Chci se domů vrátit k dcerám a manželovi celá se synkem, takže nebudu riskovat. Jste odvážná 🍀

drzticka81
22. kvě 2017

@riakuk asi tak nejak 🙂)) taky se chci vratit k detem a muzi 🙂))

bamishop
22. kvě 2017

Je treba ze domluvit s lekari, pravdepodobne budou chtit podepsal informovany souhlas, kazdopadne to riziko je Jen o trochu vetsi nez po jedne sekci. Kazdopadne ja si to sice zajistila, ale maly se mi na porod stejne vyprd, porod se nespustil, ale v te diskusi vyse najdete, ze nekterym se to povedlo 🙂

kackacka37
22. kvě 2017

Já rodila normálně jen po jednom cs, ale to asi není tak neobvyklý jako po dvouch, zeptej se doktora a i v nemocnici kde chceš rodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru