První porod rychlý - jaký byl druhý?

janule1940
22. čer 2019

Dobrý den, první porod jsem měla rychlý. Ve 4 praskla voda, v 6 začaly první slabé kontrakce, pak se spustily naplno a v 8 jsem byla otevřená na 10, zašlá branka. Bohužel v té chvíli se porod na okamžik zklidnil a dal mi čas se projít a napít (nyní už vím, že je to u přirozeného porodu zcela normální a klasická fáze těsně před tlačením), v této chvíli mi PA píchla oxytocin, na který jsem měla vedlejší reakci, okamžitě jsem omdlela a dceři začal selhávat oběh, takže porod skončil kleštěmi. Jsem si ale jistá, že bez oxytocinu bych do 9 porodila přirozeně. Přijde mi, že od prvních kontrakcí za 3 hodiny je docela rychlý porod na prvorodičku. A zajímá mě - kdo jste to tak měli, jak pak probíhal druhý porod, byl rychlejší nebo pomalejší? Mám to do porodnice přes hodinu, tak abych to vůbec stihla🙂

makronka222
22. čer 2019

Prvni porod kontrakce 20h ale s tim, ze jsem to nejak neresila, courala po nakupaku atd, bylo to intenzivni asi posledni 3h a furt jsem mezi tim usinala a pak jsem prijela rovnou na sal. 5x zatlacit a hotovo. Druhy - praskla mi voda, teda spis postupne a pomalu, slabe odtekala, po 9h jsem jela do porodky abych teda zjistila, co to je a co se deje. Uz si me tam nechali. Nic se nedelo, nic jsme nehrotili nasilim. Po 24h vyvolavacka oxitocinem, epidural, 3x zatlacit a bylo to. Dohromady to trvalo 2hodky. Prvni 36tt druha 37tt

agneska7
22. čer 2019

První porod od prasknutí vody 10 hod . Z toho jen 3 hodiny kontrakce ten zbytek jsem neměla bolesti žádné a druhý porod překotný trval cca 30 min. Rupla mi voda hned kontrakce a tlačit 🙂

jutta42
22. čer 2019

Prvni porod 6 hodin od prasknuti vody, kontrakce az za dve hodiny, druhý 2,5 hodiny, byl to fofr🙂

sudylichozrout
22. čer 2019

@agneska7 ty jo, toho jsem se vzdycky bala. Byla jsi alespon nekde v klidu, nebo te to chytlo na ulici/v aute...? Diky 🙂

simuska85
22. čer 2019

Prvni porod 4hodiny od prvnich kontrakci, druhy porod 45min-porodila jsem doma na koberci 🙂

sebestka
22. čer 2019

1. porod po15 hodině první hodně mírné bolesti, které se začaly stupňovat, v16.00 příjezd do porodnice, otevřená na 5 cm, v16:15 píchnutí plodové vody a v 16:45 malá narozená. 2.porod asi v 9,30 první kontrakce zničeho nic velká a silná, pak půl hodiny nic a znovu kontrakce-ještě větší a silnější.Vzhledem k prvnímu rychlému porodu jsme po třetí kontrakci, která přišla zase po půl hodině vyrazili.Příjezd v 10,45 hod., kde mně napojili na ozvy. Podle přístroje porod v začátku🤦.V 11:30 mě přišel prohlédnout Dr. a říká, žádný začátek, jste na 8 cm, okamžitě na sál . Přesun na sál, píchnutí plodové vody a 12:10 se malá narodila.

agneska7
22. čer 2019

@sudylichozrout doma .stihla přijet i sanitka takže ,, pohodička,, 😁

jannym
22. čer 2019

Prvni porod cca 6 hodin, druhy prekotny za hodinu od prvni silne kontrakce, ktera me vzbudila jsem mela prcka v naruci, od chvili kdy mi doslo ze tohle je uz fakt porod do chvile nez jsem mela prcka venku ubehlo presne 5 min, rodil manzel s dispecerkou z rychle, panove z rychle uz jen prestrihli pupecni snuru a dr vrazili do naruce syna zabaleneho v takove te folii se slovy podrz ho at si tu aspon uzitecnej...odvezli me na zasiti do porodnice, manzel uklidil borcus doma a odjel na pendl do chorvacka...za ctyri hodiny od porodu jsem uz pochodovala po porodnici a hledala kde mam prcka a zjistovala kdy se uvolni misto na sestinedeli abych mohla byt s nim

veruuu_kubesovic
22. čer 2019

První porod od příjmu trval 2,5h, druhý porod byl ještě rychlejší a za 55min byl syn na světě 🙂

sudylichozrout
22. čer 2019

@agneska7 🙂

krasna_neznama86
22. čer 2019

Holky, trochu me tou rychlosti desite. U prvniho mi v 1.15 praskla voda, ve 2 jsem byla v porodnici, tam slabe kontrakce. Ve 2.30 na boxu otevrena na 4-5 a v 5.28 synek na svete (36+6). Od prasknuti vody neco malo pres 4 hodiny, tak se bojim, co bude v listopadu...

lpch
22. čer 2019

Prvni porod - za 5 hodin od prasknuti vody byl syn na svete, druhy porod byl vyvolavany, hotovo bylo za tri hodiny po zavedeni tablety

v_erunka
22. čer 2019

Ty jo, vy mě děsíte 🤔 první porod v 19:30 mi praskla voda, ve 20:30 jsme byli v porodnici, ve 21 příjem na sál a ve 23:05 byla venku. Termín mám za 6 týdnů, tak abychom vůbec dojeli 😂

krasna_neznama86
23. čer 2019

@v_erunka taky z toho mam obavy... Ale jeste cas do listopadu

bervidova
23. čer 2019

U obou porodů jsem přijela do porodnice, prošla sepsáním papírů, monitorem a šla jsem rovnou rodit. Po prvním jsem si myslela, že nemůžu mít druhý porod tak dobrý,ale omyl, druhý byl prostě super a rychlejší než první. Kdybych rodila ještě jednou, vyrazila bych u prvního příznaku směr město a porodnice

juuulinka
23. čer 2019

Já málem nedojela malá (2.porod) 22:00 příjezd do porodnice a 22:10 na světě.

hawah
23. čer 2019

Tak to se začínám taky bát, abysme stihli dojet 😲 😁 první slabé kontrakce ve čtyři ráno, v porodnici sme byli v sedm ráno, otevřená na 2, kontrakce na monitoru nic ikdyž už bolely jako prase, tak mě poslali se projít, po osmé mi prdla voda venku, tak zpátky a to už sem byla na 8, takže na sál a v 10.29 byl malej na světě 🙂

monaluza
23. čer 2019

@janule1940 prvni porod od prasknuti vody presne ctyri hodiny, druhy hodinu od te chvile, co jsem usoudila, ze tohle uz poslicci nebudou. Perfektni, byla jsem fakt stastna, ze to probehlo tak hladce.

janule1940
autor
24. čer 2019

@monaluza Díky moc, zatím to vypadá, že budu muset mít pro jistotu v záloze tašku první pomoci, kdyby se to nestihlo. Protože zatím každý, co tu psal, rodil rychleji. A já to měla od prvních opravdových kontrakcí v podstatě za 2 hodky, takže se může stát, že do porodnice, co mám hodinu a čtvrt cesty prostě nedojedu🙂

veruuu_kubesovic
12. srp 2019

Asi počítej, že bude ještě rychlejší, první porod trval 2,5h, druhý porod 55min ☺️ mě můj doktor říkal, že mám jet okamžitě jakmile "mě píchne" a kdyby mi praskla plodovka doma, tak mám počítat i s porodem doma, že to bych v žádném případě nestihla...

agneska7
12. srp 2019

@janule1940 a už máš porod za sebou nebo tě teprv čeká ?

janule1940
autor
12. srp 2019

@agneska7 až na konci lidtopadu🙂

krasna_neznama86
12. srp 2019

@janule1940 mne prdla voda a za 4 hodky byl malej venku, od prvnich vetsich kontrakci za 2,5-3 hodiny... Porodnici mam od domu 15 minut mimo spicku, v nejhorsim budu volat rychlou... Termib mam 8.11., ale syn byl tri tydny pred terminem, mam z toho hruzu, abych to stihla, doma rodit nechci...

kejt29
12. srp 2019

Prvni dva porody vyvolavane 1. porod 6,5h od silnejsich kontrakci. 2.porod 2h od silnejsich kontrakci. 3. porod bez vyvolani a 2h od silnejsich kontrakci.

3mama
12. srp 2019

První za 5 h od prvních příznaků,druhý -bilesti slabe od asi 11h dopoledne,ale nic co by mě omezovalo. Do porodnici jsme vyrazili až nějak okolo 18.45 ,dojeli jsme 19.15 a 19.45 byla dcerka venku ☺️druhý porod byl naprosto úžasný 💕

leymea
12. srp 2019

Rikala jsem si, ze druhy porod muze byt rychlejsi, ale kdyz to tady ctu tak zacinam mit strach 😀 prvni v 1:45 zacala trosku prosakovat voda (pak to zase prestalo), ale radsi jsme vyrazili. Prijezd do porodnice ve 4, tam mi po prijezdu praskla voda a zacali kontrakce. Maly se narodil v 7:21. Preju si krasny rychly porod, ale zase nechci porodit doma 😀

markytka21
12. srp 2019

první porod 17:30 odtekla voda ve 20:00 miminko na světě
druhý porod 21:30 odtekla voda ve 22:15 miminko na světě (v porodnici za 15 minut, ne manžel nejel normálně, přes den to trvá 45)
třetí porod pozvolné kontrakce, voda neodtekla, ve 14:30 příjezd do nemocnice a v 18:00 miminko na světě.
Takže těžko říct jaký bude ten další.

azanka
13. srp 2019

První porod hodinu a půl od první kontrakce, nejspíš dyl unikala plodova voda. Druhý dvě a půl hodiny od první lehké bolesti, která mě vzbudila. Obojí jsem stihla do nemocnice 🙏.

veroniquecz
3. led 2021

@janule1940 jak to dopadlo? ;)

gramar
3. led 2021

@sudylichozrout Ty jsi se bála, ty kvůli které mám do dnes před očima onu autobusovou zastávku, kterou když míjím, tak se usmívám, a naleštěné auto tatínka? :D
@janule1940 První porod vlastně asi rychlý, kontrakce sice od rána, ale ještě jsem byla nakoupit a na limču v hospodě, pravda z hospody jsem šla dlouho protože jsme co dvě minuty zastavovali, ale nakonec po půlnoci příjem v pět ráno a dese minut bylo po všem, dlužno podotknout mezi kontrakcemi jsem chrápala jak dřevorubec...
Druhý porod vyvolávaný, tvrdili že budu rodit až tak druhý/třetí den no a od první kontrakce do porodu nakonec 126 minut přesně.
O třetím ani nemluvím vezla mě rychlá, na příjmu měli dojem že mají spoustu času, až si doktor nestihl nasadit ani rukavice od příjmu do okamžiku kdy jsme se s doktorem koukli na hodiny (to už jsem měla malého na prsu a doktor přestal zkoumat placentu) to bylo 22 minut, ale sestra měla srdce na místě že stihla alespoň natočit ten monitor :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru