Rajský plyn při porodu, máte zkušenost?

zdippl
19. led 2017

Ahoj, máte někdo zkušenost s vdechováním rajského plynu při porodu? A které porodnice ho nabízejí? Díky, Z.

afroditka6
19. led 2017

Já ho dostala až na šití. Při porodu se myslím ani nedává, protože bys nezvládla tlačit. Mě po něm bylo všechno úplně jedno i to, že mě už šijou hodinu a půl natož vnímat nějakou bolest, která musela být fakt velká, když mi ho sami nabídli. Jen mi museli vzít malou, abych ji neupustila, tak ji choval manžel

ivet1987
19. led 2017

@zdippl Ahoj, já ho měla dlouho, nějak mě to celou oblbo, pomohlo to, ale stejně to bolelo jak kráva 😀 Já teda nakonec skončila akutním císařem :(

pavlina212
19. led 2017

Měla jsem ho na konci první doby porodní, oblbnul mě, stejně to bolelo, ale výhoda byla v tom náhubku. Díky němu jsem se dobře soustředila na dýchání. Při tlačení jsem ho neměla. To už ani nebyl potřeba, cvičila jsem s Aniballem a malý byl hned venku 🙂

kassandra1
19. led 2017

Měla jsem ho jen na šití a vůbec to nepomohlo ☹

odula
19. led 2017

@zdippl ja jsem ho mela asi posledni hodinu. Bolelo to, ale kdyz se dýchá správně (hned jak začne nabíhat kontrakce) tak to otupí špičku tý kontrakce. Já už ho tedy pak inhalovala docela zhusta, páč když jsem neměla kontrakci, tak jsem byla pořádně zhulená a fakt se mi to líbilo :D (měla jsem totiž bolestivý kontrakce cca 72 hodin a tu poslední hodinu už jsem byla z tý bolesti hodně vyčerpaná). Pak už jsem inhalovala i při tlačení a ok, naprosto žádnej problém se soustředěním a vyloženě mi vyhovovalo, že můžu svobodně ječet do tý masky :D jako - za mě v pohodě. žádnej problém se soustředěním, žádnej problém s tlačením (druhá doba porodní trvala cca 10 minut). jen jsem byla v mezičase vytlemená jak lečo.

odula
19. led 2017

@kassandra1 na šití to fakt není. Na šití je lokální anestezie... :(

cherris
19. led 2017

já ho měla poslední hodinu, jen jsem si sem tam šňupla🙂, předtím jsem už byla hrozně ospalá, poi porodu jsem potom nespala snad 20 hodi, cítila jsem se výborně, asi jak po kyblu kafe, ale nevím jestli to bylo plynem, nebo endorfinem z porodu

bendys
19. led 2017

me ho privezli na siti a to jsem si ho parkrat snupla ale nejak me to neoslovilo. pak mi jeste po siti museli udelat rychle revizi a to mi sestra rekla jak dlouho a jak to dychat a totalne jsem se sjela, motala se mi hlava a byla jsem uplne mimo. vyhoda je ze to hned vyprcha. ale fuj uz bych to nechtela a behem porodu uz vubec ne...

kassandra1
19. led 2017

@odula V Motole teda ano

odula
19. led 2017

@kassandra1 no, ale - divný trochu.

kassandra1
19. led 2017

@odula nevím jak je to běžné jinde. Ale bendys taky píše o šití, tak to asi zas tak neběžné nebude....Nicméně k ničemu, šití s plynem bylo horší než porod bez epíka.

odula
19. led 2017

@kassandra1 to teda jo. prostě rajskej plyn k úlevě při kontrakcích má smysl, protože nepůsobí dlouho (stejně jako je přechodná ta kontrakce, že jo). šití trvá dobrých 15 minut... tak to aby člověk nedejchal nic jinýho, pak ti je zase blbě. To je fakt nesmysl.

veri0007
19. led 2017

@zdippl já ho měla při porodu cca před měsícem a upřímně, jediný rozdíl mezi tím jestli jsem ho měla nebo ne byl ten, že se mi motala hlava. Bolest z kontrakce to netlumilo vůbec, znovu bych do něj nešla, nevidím v něm přidanou hodnotu.

odula
19. led 2017

@veri0007
@bendys
@pavlina212
ženy, mě fakt pomohl 😲

hz
19. led 2017

ja nevyuzila, radeji jsem si ty kontrakce uzila naplno a diky tomu porodila v pohode. Nicmene vim, ze Rakovnik jej nabizi za cenu 500Kc. Pani na pokoji jej mela na prvni dobu porodni, nicmene skoncila na cisari...nic vic o tom nevim...

syrinxka
19. led 2017

Já ho také nevyužila. Původně jsem to měla v plánu, ale nakonec ty porodní bolesti nebyly tak hrozné abych se nechala oblbovat. Jinak v přerovské nemocnici je v nabídce 🙂

mrspear
19. led 2017

Mně pomohl tišit bolest kontrakcí. Bolelo to sice pořád strašně moc, ale na chvíli mi to vždy ulevilo. Bylo potřeba ho vdechnout jakmile začínala kontrakce. Při správném vdechnutí pomohl. Omámená jsem z něj nebyla vůbec. Vdechovala jsem ho z náustku jako je vodní dýmka.

afroditka6
19. led 2017

No holky mě šili hodinu a půl a za ten rajskej plyn sem byla ráda. Bolelo to furt stejně, ale bylo mi to jedno. Mě šili i na místech kde to umrtvit nešlo, takže tohle bylo jediný řešení. Nakonec sem stejně ještě jela na sál kde mi dali totální anestezii.

jajane
19. led 2017

taky jsem měla,zrovna to v porodnici zkoušeli,mě to vyhovovalo,fakt to tu nejotřejši bolest otupi,plus se člověk soustředi na to dejchani,akorat jsem byla jak přiopila bylo mi všechno fuk,na konečný tlačení mi ho sebrali a na šití zas dali,tam mi taky pomoh nic jsem necejtila ale mela jsem i lok.a.kdybych ještě někdy rodila tak si ho dam klidně zas.

zdippl
autor
19. led 2017

Dekuju vsem za odpověď, jak vidím, pocity jsou individuální, jak s plynem, tak bez něj. Díky

zerog
19. led 2017

@afroditka6 tak to me sili po prvnim porodu hodinu,vetsina na siti byla tam kde neslo umrtvit,az pak ke konci bylo umrtvene kde to slo.nebyla teda anestezie ani ten rajsky plyn,pokud vim.mela jsem kyslik pri tlaceni,rekli teda kyslik,tak to rajsky plyn asi nebyl,ale v raudi jsem si pripadala.nebo to bylo z porodu jako takoveho 😀

janca0007
27. led 2017

Mel ho nekdo v Motole i behem porodu? Dekuji

bendys
27. led 2017

@janca0007 me ho v motole privezli az na to siti. rodila jsem bez epiduralu protoze jsem prijela uz s dost pokrocilym nalezem. o rajsky plyn jsem si nerikala. na to siti ho privezli sami. ja si teda neumim predstavit s tim plynem rodit... bych byla v rausi neschopna tlacit...

janca0007
27. led 2017

@bendys Diky za odpoved, .., tak vyhoda rajskeho plynu je, ze kdybys nebyla schopna tlacit, tak ho prestanes vdechovat. Ale slysela jsem prave dobre zkusenosti, pry kdyz mas hodne vysoky bolesti, tak to ty bolesti utlumu, ale neoblbne te to tolik. Je dulezity, kdy ho pry dychas, kdyz ti to vyjde na prestavku mezi kontrakcema, tak to pak v tom rause jsi 😉, ale kdyz to dychas, tak jak se ma, vzdy hned na zacatku kontrakce a ne kdyz uz je rozbehla, tak to pry funguje dobre. Uvidime, zatim pisu jen to, co jsem si nacetla, ale na strankach Motole jsem prave moznost rajskeho plynu nevidela a na kurzu jsem take jeste nebyla, ale zeptam se tam pak.

klarakozak
17. dub 2019

@odula úplně stejně,akorat pri tlaceni ne. Zhulena a ožrala zároveň😀

setba
17. dub 2019

Já si ho chtěla u druhého porodu hrozně moc vyzkoušet a těšila jsem se na to, (bohužel) jsem měla trochu překotný porod a sotva jsem dojela do porodnice tak šla malá ven 🙂 (jasně, co by za to jiné daly)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru