Tabuizované téma: Porod a stolice. Jak to bylo u vás?

2. únor 2024

Dobrý den maminky. Jsem poprvé úspěšně těhotná, porod už se blíží.
A nechci se stydět zeptat. Je to přece jen přirozená věc.

Zajímalo by mě, jak to bylo u vás se stolicí u porodu? Nebo jestli znáte zkušenosti jiných žen na toto téma? Já mám kolem sebe samé císaře a pouze jedna kamarádka porodila překotně a mimi bylo celé od toho 😅

Vím že je to individuální. Někdy je porod překotný, jindy maminka stihne klystýr, jindy je porod vyvolávaný...

Ptám se, jelikož po podání potratové pilulky ze mě šly kilogramy stolice ( nebo spíš litry 🙊), omouvám se, nevím jak to popsat 😳 To jsem ovšem byla schopná docházet na WC, neumím si to představit u skutečného porodu dítěte.

Děkuji moc, potřebuju se na to nějak připravit.

Samozřejmě nikdo není povinný odpovídat.

lenerka1
2. únor 2024

Klystýr jsem nestihla ani u jednoho porodu, ale tělo se vždy začlo čistit samo, u prvního vyšlo jen dítě, u druhého jsem cítila, že sestra v jednu chvíli provedla utírací záchodovy chvat, ale nikdo nic nekomentoval, třetí se málem narodila ve výtahu, to mě už nenechali dojít si na záchod, ale v ten okamžik mi to bylo fuk, miminko jsme umývali až druhý den a vonělo krásně, takže si myslím, že PA ho umí zachytit tak, aby se neušpinilo a opravdu jsou na tělní produkty veškerého charakteru připraveni.

honatko092
2. únor 2024

První porod zakončen akutním CS, tam jsem měla i klystýr, ale nedošlo na pořádné tlačení. Druhé jsem porodila přirozeně, ale nestihli jsme dojet do nemocnice, tak jsem rodila v autě a ano, stala se mi nehoda..bohužel v tom stísněném prostoru jsem byla trochu špinavá, auto taky, manžela trochu natáhlo, ale tak to bylo dané tím, že zastavil, otevřel dveře vzadu a na něho koukala hlavička a vše ostatní, ale teď se tomu smějeme, vzal to sportovně, je to prostě přirozené 🤷🏻‍♀️ Držím palce 🍀

lucka662006
2. únor 2024

Během kontrakcí si párkrát zajdi na WC a vše bude v pořádku. Hlavně se nestresuj a netlač méně proto, aby se náhodou nestala nehoda, lékaři jsou na to zcela zvyklí, je to běžné, tlač co můžeš, jinak by to nebylo dobré.

kacka1994
2. únor 2024

Me uplne desi, jak nekdo napise, ze se mu u porodu stala nehoda 🤷🤦 to je prece prirozene ze u tlaceni muzu vytlacit i 💩 🤷 neznamena to nic za co bych se mela stydet.opravdu nevim, jak bych jinak tlacila, abych vytlacila jen to dite, pokud to tam je. 3 porody - prvni bez klistyru, dalsi dva s klistyrem a u vsech jsem vytlacila i bobek... no a co, PA to utrela 🙂 Hned za tim na dalsi zatlaceni slo dite, fakt bych si nezasla na zachod mezitim 🤦🙈😀😀 Dite od toho nebylo ;)

irmamala
2. únor 2024

@kacka1994 tak ja jediny pred kym bych se stydela, by byl manzel. Az takovouhle intimitu spolu nesdilime😀

alianan
2. únor 2024

@kacka1994 Mě PA u posledního porodu říkala, že ona klystýr dává nerada a jen, když má pocit, že to pomůže k otevírání (prohřátí spodku), že kolikrát se žena špatně vyčistí, nevyjde z ní všechen roztok a když pak zatlačí u porodu je to teprve mazec, zlatý vytlačený bobek.

kacka1994
2. únor 2024

@irmamala no, tak uz byste sdileli no 🤷😀

eviicka
2. únor 2024

@honatko092 tak to je teprve zážitek, zvlášť, pokud první bylo akutním CS, co je proti tomu trochu bobku na sále.

teate
2. únor 2024

První porod bez klistýru, nestihl se. Nehoda byla a nešlo to ovlivnit. Ta asistentka to něčím nastříkla, vzala do ubrousku a vyhodila. Nutno říct, že bez toho bych ale fakt neporodila. Kdybych to držela, dítě by nevylezlo. Druhý porod byl s klistýrem, pohodička a krása, porod čistá práce. 👏😅 Chlap byl u obou, nic extra neříkal. Jen, že to udělala dobře diskrétně. Když já říkám, že to bylo nepříjemný a tlemím se tomh, tak se začne taky řezat a objímat mě se slovy “ty můj malej podělánku” 🤣🤣🤣 Asi to k tomu patří.

kacka1994
2. únor 2024

@alianan no i u prvniho jsem mela spis prujem, jak se telo cistilo 🙂 jen toho bylo pri porodu vic, nez s klistyrem. Nicmene to by mi bylo jedno, to neni duvod, proc jsem dalsi porody sla do klistyru - u dalsich jsem se prirozene necistila, tak jsem tomu a otvirani chtela prave klistyrem pomoct 🙂 Bez toho by to asi trvalo dyl 🙂

biciklissie
2. únor 2024

Tak u mě tedy nic předem neproběhlo. Naopak, byla jsem taková jakože zablokovaná, pořád ze mě akorát tekla plodova voda. Klystyr se nestíhal, takže to podle toho tak vypadalo. Snad celou dobu při tlaceni, i syn pak od toho. Za mě, mě to bylo dost nepřijemne, ale to byl pro mě celý porod, takže prostě součást toho, no.

honatko092
2. únor 2024

@eviicka Bylo to rychlé, šílené, vypjaté, šokující a ještě asi tisíc dalších emocí k tomu. Ale dula byla na telefonu, aspoň 🙂 Vyslala jsem přání zažít co nejpřirozenější porod po nehezkém prvním porodu a od 10tt jsem se připravovala...a vesmír mě vyslyšel :D

nebetka
3. únor 2024

Doporučuji, poslechni si podcast Pindy z gyndy, část Co vám na předporodních kurzech neřeknou, 1.část. Uklidní Tě, že když se to stane, tak to vůbec nikdo neřeší, stává se to, zdravotníci jsou na to zvyklý a není to žádný problém.
Moje zkušenost je, že se tělo vyčistí dostatečně samo během dvanácti hodin před porodem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru