Vyvolávaný porod (balónek/prostaglandiny). Máte zkušenosti?

m_aa
29. únor 2024

Dobrý den,

za pár dní mám nástup na vyvolání porodu. Jelikož nemám ještě připravené porodní cesty, tak prý nejdříve začneme balonkem, potom případně prostaglandinové tablety.

Máte někdo zkušenosti s balonkem a poté případně s tabletami prostaglandinu k čípku? ☺️

Díky všem!

cilkat
29. únor 2024

U mě se začínalo až prostaglandonovými tabletami vně čípku. (Mimočo nesestouplý, cervik skore 2) .
Zážitky by se dali shrnout jako "první den vůbec nic, jen mě prudila neustálá vyšetření. Druhý den kolem poledne poslíčci, pak pauza... pak doktorce při vyšetření praskla pod rukou plodovka. Následoval velmi intenzivní, ale celkem nijak extra bolestivý porod. Po dvou hodinách přechod do fáze tlačení, kdy jsem teda prakticky nevnímala okolí. během další půl hodiny hotovo včetně šití. Šití vnitřní i vnější, zahojené bez komplikací, ale otok asi dva týdny". Tak deset dní po porodu jsem měla problém nějak reálně vnímat svoje tělo (včetně třeba hladu a tak) a svět kolem... ale to to neodhadnu, jestli je efekt porodu samotného, nebo způsobu vedení.

kadla88
29. únor 2024

Ahoj, dva porody, prvni vyvolany nejdriv tabletkou, druhy balonkem. Porodni cesty u obou uzavreny. V prvním pripade byl porod dlooouhý a velmi narocny, kontrakce ihned po 2 minutach, ale porodni cesty nepripraveny, v druhem pripade mi balonek za dve hodiny sam vypadl( i kdyz mi bylo receno, ze je to na cca 24 hodin) a za dalsi dve hodiny odrozeno bez problemu. Vse pozvolne a nenasilne. Ceka me treti porod a jestli budou zase vyvolavat, tak chci jit do porodnice, kde to resi balonkem. Drzim palce

kleio
29. únor 2024

Měla jsem nepřipravené porodní cesty a začala jsem tabletkou před čípek - skoro bez efektu, další taky nic, 3. den zkoušeli balonek na 24 hod - taky nic moc efekt. Jestli tomu dobře rozumím, balonek se musí nacpat do čípku, mě to dost bolelo, spoustu krve. S nepřipravenýma cestama bych radši začala alespoň nějakou tou přípravnou tabletkou...

m_aa
autor
1. bře 2024

@kleio ony ty prostaglandiny (tabletka) mohou sloužit také k otvírání cest, stejně tak jako balónek. Většinou se tedy nyní ale začíná balonkem podle toho, co jsem vyčetla. Ale není to pravidlo ☺️

draceka
1. bře 2024

@m_aa Měla jsem 2 ze 3 porodu vyvolavanych a právě u toho posledního začali zavedením balónku. Zavedení trochu bolelo, chvíli mi trvalo než jsem si na něj zvykla, ale žádný efekt kromě toho, že mi začala odtekat zátka to nemělo.Nasledujici den přistoupili k tabletam a syn byl do večera a na světě.Drzim palce, ať vše běží, jak ma a máte miminko brzy u sebe🍀

emillyhk
1. bře 2024

Balónek mi zavedli večer, do hodiny jsem bolestí lezla po zdi, tak ho trochu "odfoukli", i tak se cesty prý hezky připravily, ráno v 8 tableta, v 10 druhá, před 14 hodinou byl syn na světě.

kleio
1. bře 2024

@m_aa aha, to nevim🤷‍♀️, u nás v porodnici začínají tabletkou, alespoň při nálezu - čípek zavřený a vzadu. Už mi to tak dělali 2x a není to dávno, jen rok. Druhá zkušenost už byla lepší - rozrodila mě hned ta přípravná tabletka.

kleio
1. bře 2024

@m_aa myslím, že mi právě chtěli nechat ten čípek trochu dozrát, nastevřít se, než mi tam budou strkat ten balonek.

hawah
1. bře 2024

Rodila jsem před měsícem, porodní cesty nebyly připravené, čípek pro prst a vzadu… Večer zavedli balonek, nijak mi nevadil a moc jsem ho necítila. Tak na dvě hodinky mi rozjel poslíčky, ale pak ustaly a usnula jsem. Ráno byl nález na 3, v šest mi zavedli tabletku prostinu a do hodinky začaly kontrakce. Pak klistýr, o půl 9 mi praskli vodu a začaly neskutečně bolestivé kontrakce. V 9:55 byl syn na světě. Sice to bylo rychlé, tlačení samotné jen na dvě kontrakce, ale byla jsem bolesti v takové křeči, že jsem nebyla schopna se ani otočit na posteli, chytil mě šílený třes a vůbec celé to mám nějak v mlze, jako bych byla mimo sebe úplně 🙈 Rodila jsem po čtvrté, ale ty předchozí byly bez vyvolání a o dost míň bolestivé teda.

teate
2. bře 2024

Já dostala balónek ve 13h. V 18h mi vypadl. Celou noc kontrakce, u kterých jsem ale i občas spala, do půlnoci jsem zvládala zapisovat intervaly. V 5h monitor, otevřená na 5cm. Dítě se narodilo před 8h ranní. Žádné tablety jsem neměla. 🙂 Porod byl lepší než ten druhý, který přišel sám od sebe.

tereza0111
3. bře 2024

U me zkouseli, porodni cestu vubec nepripravene, tak zavedli balonek, vubec nic. Ale ani to nebolelo, jen proste nic. Tak druhy den rano sla pulka tablety na okraj porodnich cest, nekdy po pulnoci jsem porodila. Tezko srovnavat, protoze predchozi porod jsem mela take vyvolavany, ale subjektivne se neni vubec ceho bat 🙂 Z toho co pisou holky bych rekla, ze balonek boli v pripade, ze na nej porodni cesty zareaguji a zacnou pracovat - takze dobre. Kdyz neboli, tak sice fajn, ale je k nicemu 🙂

oliver11
4. bře 2024

Já mám za sebou třetí porod a balonkem. A můžu říct že, byl nejkrásnější a neklidnější. Odpoledne ve čtyři zavedený a napuštěný do bolesti. Do večera jsem hodně pochodovala aby mohl pracovat. První lehký poslíček v jednu a mezi nimi jsem pospávala. Balónek vypadl ve čtyři a malý byl v sedm venku. Kontrakce šli postupně a vše šlo hladce a klidně... druhý porod jsem měla po tabletě a masakr. Do půl hodiny křížové bolesti a od zavedení v 8 ráno stejný masakr až do 16 než se mladá narodila! Už nikdy více.

angelchild
4. bře 2024

U me bylo vyvolavani tabletkou a stacila jedna🙂 v poledne zavedena a za 5.5 hodiny odrozeno🙂 byla jsem uplne nepripravena a jeste ctvrt hodiny pred porodem mi rekli, ze se furt noc nedeje a za tu ctvrt hodinu byla mala venku🙂

makmak28
4. bře 2024

Tak já jsem šla na vyvolávání kvůli slabým průtokům krve placentou a o balónku dnes slyším prvně, mně dávali rovnou tablety. Tři dny mi dávali stejnou dávku a jen to vyvolalo poslíčky, pak dali vyšší a za chvíli "lup" a praskla mi voda. Malá byla za 85 minut venku 👍😁

makmak28
4. bře 2024

ještě doplním že jsem měla termín 12.3. a malá se narodila 24.2. takže o nějaké připravenosti porodních cest nemohla být řeč

oliver11
12. bře 2024

@m_aa tak co jak to dopadlo?😉

m_aa
autor
12. bře 2024

@oliver11 Tak malá se má k světu 🥰 nejdříve balónek, ten mi vypadl, ale nic se nerozjelo a druhý den ráno mi zavedli tabletku na vyvolání. Po ní jsem měla jen lehké menstruační křeče. 2 hodiny na to mi píchli vodu. A to začaly kontrakce po minutě a půl. To trvalo 4 hodiny a malá byla na světě. 🙂

oliver11
13. bře 2024

@m_aa tak gratuluji a ať se máte k světu.💐❤️

m_aa
autor
13. bře 2024

@oliver11 moc děkujeme 🌸

makmak28
20. bře 2024

jeeee to je paráda, se zpožděním se také přidávám s gratulací 🫶🩷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru