Císař v Jihlavě nebo Havlíčkově Brodě?

lina2015
22. črc 2015

Holky, budu rodit plánovaným císařem a proto by mě zajímaly vaše zkušenosti s císařem (a hlavně poporodní péčí) v Jihlavě a Havl.Brodě.
Dost kamarádek nebylo příliš nadšených z Jihlavy (sestry byly hodně nepříjemné, nikdo neporadil s kojením, s péčí o mimino těsně po porodu apod.), tak by mě zajímaly vaše osobní poznatky (PROSÍM POUZE TY CO RODILY CÍSAŘEM)
Moc moc díky
Lina

anetka1701
22. črc 2015

Ahoj. Rodila jsem v HB - obě děti císařem. Spokojená jsem byla moc. Při epidurálu mi přinesli malou hned na sál, pak jsem teda šla na dospávák, ale po pár hodinách už mně přeložili na pooperační a tam nosili děti co tři hodiny na kojení (nebo když se vzbudili). Na pooperačním semnou mohl být ze začátku chvíli muž a to mi tam nechali holky i dýl. Druhej den ráno vstát, do sprchy, na obyč pokoj a dítě jsem měla jak jsem to zvládala - mohla jsem si ho nechat dýl, ale mohla jsem ho i dát sestrám když jsem se necítila... Bolest tlumí injekcema (na požádání, nenutěj je když nechceš), podpora kojení v rámci možností a času sester...

lina2015
autor
22. črc 2015

To zní super, a rozkojila ses po CŘ hned ??

anetka1701
22. črc 2015

@lina2015 u obou okamžitě :o) Bylo to v pohodě, sestřičky radily... Ale je fakt, že u druhý měli větší fofr, tak ne tolik jak s první, ale to jsem zase už sama věděla co a jak, tak se to dalo... Já hlavně byla vděčná za to, že mi jí přivezli už na sál, to bylo super... Jinak při šití když nebyla semnou, tak jí měl tatínek :o) A pak mi jí ještě nechali chvíli na chodbě než jsme šli na dospávák...

tina_t3
22. črc 2015

Ahoj, já mám za sebou taky císaře v HB, chtěla jsem původně rodit v Chrudimi, ale nakonec jsem jela do HB a spokojenost veliká 🙂 Bylo to sice akční, nejdříve mě chtěli poslat domů s tím, že to na porod moc není, ale doktor se podrobně vyptával a něco se mu nezdálo, udělal testy moč+krev a po výsledcích jsem jela rovnou na sál - Hellp Syndrom. Mohl mě poslat domů, bylo to vážně jen o tom, že se zajímal a tím mě i dceři zachránil život, a to doslova. Sestřičky na gyndě i šestinedělí byly skvělé, krásně nás opečovávaly a podporovaly, HB můžu jen doporučit! Ležela jsem asi 3 dny na gyndě kvůli transfúzím, nejhorší zážitek pro mě z celého pobytu bylo vyndávání drenů, měla jsem pooperační hematom a to bylo fakt fuj, jinak na všechen personál ráda vzpomínám, ten doktor, který mě přijímal, se za mnou občas stavil i mimo, aby se pozeptal, jak mi je, takže ta péče je za mě 100% 🙂

tex
22. črc 2015

Ahoj,rodila jsem planovanym cisarem letos v unoru v HB. Ja mela tedy celkovou narkozu. Manzel byl se mnou pred zakrokem a kdyz se mala narodila videl ji hned kdyz ji prohlizeli,vazili a myli. Pak mu ji dali na hrudnik, ja se teprve potom probouzela. Pak se mnou byl jeste na dospavacim pokoji,nez jsem se uplne vzpamatovala. Pak me prevezli na pooperacni,kde jsem byla do druheho dne. Malou mi prinesli asi po dvou hodinach a hned se prisala jako profik. 🙂 Pak mi ji sestry nosily dle potreby. Mleko se mi udelalo a spustilo uplne bez problemu, na to vliv cisarsky rez nastesti nemel.Druhy den rano vstat,sprcha a na normalni pokoj. Malou mely sestricky a az kdyz jsem se na to citila,tak jsem si ji nechala u sebe nejdriv pres den a pak i v noci. S kojenim jsem nastesti problem nemela,ale na zacatku mi vse ukazali. Pak i koupani mimca. Sestry jsou tam k dispozici mamince i miminku,ale kdyz se seslo vice porodu nemely tolik casu,ale to je pochopitelne.Injekce na bolest dle potreby,muzes si rict nebo odmitnout. Detske doktorky mlade a sympaticke, sestricky take OK.Za me mohu tedy HB jen doporucit. Domu jsme sly 5. den od porodu.

ev13inka
23. črc 2015

Taky sem rodila v hb,sice akutní sekci,ale to je asi jedno,pece byla dobra kojení se rozjeli az 4. Den ale sestry se snažily,nikdo neřešil kdy mas návštěvu,domu sme šly 5. Den

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru