Jak dlouho lze udržet těhotenství po předčasném odtoku vody?

bari96
16. únor 2020

holky ještě dotaz včera jsem tady psala že jsem 32tt jsem v porodnici od minulého týdne voda mi praskla minulý týden ... Už 3ti noc mám bolesti v bříšku a vystřeluje to do zad lékař říkál že až budou velké bolesti mám volat sestru. Vzdycky je to v noci do rana pak to přejde po odtoku vody prý většinou žena rodí do 14dnu myslíte že začíná to tělo se připravovat na porod ? Mám strach o maleho ... denně tak 4x mi stvrdne bříško a pak zase v pohodě ale ty bolesti jsou nepříjemné střílí to do zad vždycky v noci trvá to tak 3 hodinky a pak to zase přejde a pak až zase v noci.a přes den stvrdne bříško .. chci to mít už za sebou ale na druhou stranu zase ne protože se bojím o svého maličkého poradite mi ? Děkuji barca.

errol4388
16. únor 2020

@bari96 já jsem po odtoku plodovky měla podobné bolesti. Narozdil od vás byly odpolední. Vždy to byl tak trihodinovy blok, kdy mě vždy po 15 minutách začalo bolet břicho, pak bolest přešla do zad a odeznela. Dávali mi kapacku proti kontrakcim a i přes ní jsem tyto bolesti měla. Když mi po dvou dnech ten roztok kapali pomaleji, tak se mi porod okamžitě rozjel a za půl hodiny byl syn na světě.

bari96
autor
16. únor 2020

@errol4388 mě právě dávali 2 dny kapaky a kordikoidy a po 2 dnech rikali ze se bude cekat až se začne porod rozbíhát..tak se jen čeká tak doufám že to vše dopadne v pořádku a když už to teda prijde tak to bude v pohode a hlavně ať je maličký v pořádku .. bojím se toho všeho :(

errol4388
16. únor 2020

@bari96 starosti hoďte za hlavu a těšte se, že za pár dní budete mít malickeho v náručí a na všem hledejte to pozitivní. Já třeba pobyt na oddělení pro nedonošeňátka uvítala, protože mě sestřičky naučili veškerou péči o miminko a trénovala jsem pod jejich dohledem. V jaké jste nemocnici

bari96
autor
16. únor 2020

@errol4388 fakultní nemocnice Ostrava. 🙂 snad to bude v pohode ... akurat mám strach že malý bude na pristrojich a ze to nějak nezvládnu psychicky ... :( že se budu strašně bát ... :( a trápit se :( ... mám zajímavé pohyby že jak se mi mály hýbe tak me to skube jak kdyby v deloznim čípku úplně to cítím... bolesti jsem měla zase před chvílí na 10min šlo to stehen a teď už je to zase v pohodě 🙂 Ach Jo bojím se kdy me to chytne a ze to nedám ... :(

errol4388
16. únor 2020

@bari96 tak to jsme každá na druhém konci republiky. Já ležím v Mostě. Co se týče přístrojů, tak může mít na nosanku přidýchávání, potom sondicku na krmení a na nozicce čidlo pro kontrolu dýchání a srdeční frekvence. Nic co by ho bolelo a všechno mu to pomůže usnadnit start do života. Já jsem si během celého porodu neustále opakovala, že to dělám pro svého chlapečka a pro něj že vydržím cokoli.

nazka
17. únor 2020

@bari96 já bych chtěla jen napsat, že kamarádce se syn narodil 31+1, v nemocnici ležela od 25tt a zastavovali ji porod. Ona teda měla plodové vody až moc. Každopádně malý byl na přístrojích asi týden, max dva. Pak je poslali do nedoseneckeho centra v Praze. Teď mu je už 6 let a je všechno v pohodě. Doma byli asi měsíc od porodu. Držte se 🍀🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru