Je lepší porodnice Podolí nebo Apolinář?

saphii
17. pro 2018

Ahoj pořad se rozhodují zda jít rodit do Podoli nebo k Apolinarovi v Praze ,jsem prvorodicka, nemám žádné zkušenosti a rada bych za vaše zkušenosti a rady🙂

makronka222
17. pro 2018

Jako prvorodicka jsem byla U Apolinare. Za me top. Na kontroly od 35tt se objednas a jdes rekneme na cas, porod super, maji tam top zazemi a pristroje, doktory, kdyby se stal nejakej pruser s ditetem. S druhym tam jdu taky, uz se tesim. Btw na pokoji jsem byla s 2 holkama co byly registrovane v Podoli a nevzali. Takze takhle bych nechtela dopadnout.

makronka222
17. pro 2018

@makronka222 ja to nechci do podrobna popisovat, vse bylo jak ma byt - vse nam vysvetlili o mimi, o kojeni... kontrolovali nas 5x denne. Jako top proste

patmouse
17. pro 2018

Ja rodila 1. u Apolinare a 2. v Motole a nestezuju si ani na jedno. Do Motola nam taky vozily maminy,co byly registrovane v Podoli a nevesly se...holt je bud Podoli tak oblibene,nebo to tam nejak nezvladaj 🤔

zuzanakn
17. pro 2018

Mě poslala známá gynekoložka k Apolináři. Bylo to super. Udržovali mi dvojčata skoro 2 měsíce. Moc milí doktoři i sestřičky. Dokonce je tam i legrace 🙂

vikinkav
17. pro 2018

Ja rodila prvniho v Podoli, ted jsem tam registrovana zas. Kdybych se tam nedostala v den porodu, mrzelo by me to protoze ty porodni saly jsou luxusni proti tomu co jsem slysela o Apolinari, ale clovek nikdy nevi, nekde odrodit musis a zadna tragedie 🙂 pobudes tam par dni anebo pujdes domu na reverz (coz bych tentokrat chtela, doma je doma), obe nemocnice jsou skvele pokud se neco zkomplikuje

merope
17. pro 2018

Mně bylo Podolí vyloženě nepříjemné i jako návštěvě. Holky, co tam rodily, se ale tvářily, že jako ok. Apolinář jsou asi super profíci, ale zatím jsem na ně slyšela jen negativní reakce (ale ne mnoho - takže spíše náhoda, vlastně byla jen jedna negativní a neznám, kdo tam rodil a bylo to ok, pro nedonošence jsou ale asi perfektní volbou a kdyby nastalo, že bych měla rodit dřív, tak se Apolináři rozhodně bránit nebudu právě kvůli tomu, že pak jde péče o mě stranou a hlavní je to dítě).

Co se týče pražských porodnic, tak mám z rodiny zprostředkovanou zkušenost s Motolem a tam to bylo vždycky super a skvělé. Já tam nebudu rodit jen proto, že těsně před mým termínem mají uzávěru porodních sálů (takže jsem nakonec volila Bulovku, která je dle referencí také velmi dobrá pro porody v termínu a kdybych rodila před termínem, tak mě nechají stejně rodit někde jinde - to Bulovka nedělá). Jinak Motol je super pro děti, kde je podezření na jakékoli srdeční postižení (mají super dětskou kardiologii).

blackhole
17. pro 2018

Já jsem syna rodila na Bulovce a byla jsem spokojena, nyní jsem se kvůli květnové uzávěře sálů registrovala k Apolináři. Zatím jsem tam byla jen na první návštěvě k osobnímu potvrzení online registrace a dojem mám velmi dobrý.

Nevím, jaké mají sály v Podolí, ale upřimně, mně bylo v porodnici úplně jedno, že slyším jiné maminky a nijak mě to nerušilo. Takže to, že u Apolináře jsou "kóje" a ne samostatné pokoje, mě nechává v klidu. Jinak si myslím, že na všechny pražské porodnice existují jak pozitivní, tak negativní recenze. Já bych, pokud bych měla tu možnost, volila znova tu Bulovku, ale četla jsem zde na koníku příspěvek maminky, která by tam už rodit nešla, protože měla velké komplikace (dle ní způsobené lékaři) a syna pak urgentně převáželi do Motola.

lennus
17. pro 2018

Myslím, že co se týče profesionálů a odbornosti, budou srovnatelné, obě mají výbornou neonatologickou péči, ale co jsem slyšela, tak u Apolináře není takové soukromí, což zrovna u porodu pro mě důležité je, porod potřebuje čas a klid. Rodila jsme v Podolí s vlastní dulou, to byla skvělá volba, protože mě hodně podpořila a velmi dobře to prostředí tam znala, doprovází tam už přes deset let.

mi35
17. pro 2018

Byla jsem spokojená v Podolí.

urtica
17. pro 2018

Ahoj, minulý porod jsem měla s dulou, a ta z pražských porodnic ponejvíce doporučovala Podolí. Záleží ale na preferencích a na tom, co od porodu očekáváš a jaká máš přání. Mně šlo o individuální přístup a klid, takže jsme nakonec volila menší mimopražskou porodnici. Na druhou stranu, pokud se při porodu něco výrazně pos.re, jsou děti většinou převáženy do Prahy. Řekla bych, že šance na přirozený a "příjemný" porod je spíš v okolí Prahy, pražské porodnice jsou zas lépe vybaveny při nutnosti urgentního zásahu.

lolam10
18. pro 2018

Ja byla spokojena v podoli,hlavne kvuli salum.nevyhoda bylo cekani na vysetreni(od 36t).ale jinak myslim ze zalezi kde se vam to libi vic a citite se tam dobre.myslim ze podoli apolinar a motol jsou top pracoviste co se tyce odborniku a to je nejdulezitejsi

kos_atka
3. led 2019

Kamarádka rodila v Podoli a strašně si chvalila porodní sál Z fotek fakt luxus a cely průběh porodu Na sestinedeli už tak hezky názor neměla,to už prý byla tvrdá realita a i mám dojem,ze ji tam spatne rozkojili. Apolinar má ty koje,ale prý výrazně lepší sestinedeli Nevýhodou Podoli je,ze tam se asi nejvíc stávají přesuny do jiných porodnic,když mají nával Těžko říct Já jsem teď registrovaná do Apolinare,Podoli mělo na můj termín a dny kolem totálně plno (dle netu) a vlastně mi to ani nevadí Uvidim po první návštěvě 🙂 Beztak je to o lidech Jak o personálu,tak o rodickach,nejdůležitější je vybavení pro miminko,kdyby cokoliv a aby nic nezanedbali I na Podoli jsem slyšela nehezke věci,ale to jsou velmi individuální případy,kdy třeba rodicka potřebovala CT hlavy,tam ho nemají,museli si vyžádat převoz a kdyby se tak nestalo,dopadlo by to dost spatne Me mrzí jen ten sál Ten tam vypadal luxusně! Ale říkám si,ze okolí bude to poslední,co budu při porodu řešit 🙂

urtica
3. led 2019

@kos_atka Sál je asi lepší než koje, ale dlužno říct, že u porodu jsem měla pocit, že by mi bylo jedno, kdybych rodila ve sklepě. Co by se spíš hodilo a bylo by fajn, kdyby to porodnice zahrnuly do svého vybavení, to jsou provazy na zavěšení, žebřiny, žíněnky, vany...to jsou pakatelové částky, ale bohužel porodnice tohle většinou nenabízejí - alespoň ne ty velké pražské. Občas nechápu, jak je možné, že se utratí miliony na drahé přístroje, ale tyhle věci, které by mohly rodičkám porod výrazně usnadnit, chybějí. U Apolináře je dobré pohlídat si volnost pohybu v první době porodní, není tak neobvyklé, že připíchnou monitor a nechají matku celou dobu na lůžku...pokud není závažný problém, není třeba monitorovat non stop.

merope
4. led 2019

@urtica Kdybych chtěla s dulou, je Bulovka pasé - aspoň jestli jsem dobře pochopila - povolují (podle webu) jako doprovod jenom jednu osobu a u nás je to jasné - otec dítěte chce být u toho 🙂 a bylo to rychlé "domlouvání" - "chceš být u porodu" udivený pohled - "no jasně". 🙂

urtica
4. led 2019

@merope Já mám podezření, že jednu osobu zavedli některé porodnice právě kvůli dulám a soukromým PA 😀

vanea
4. led 2019

Rodila jsem v Podolí, naprostá spokojenost🙂 jak porod a boxy, tak šestinědělí - standard i nadstandard. Kdyby zajímalo víc podrobností, klidně mi napiš🙂

lennus
4. led 2019

@urtica V Podolí mají vanu jen na nadstandardu, ale jinak i porodní židličku a žíněnku nebo možná na některých pokojích, tak leda si říct, aby přinesli.

kos_atka
5. led 2019

Tak se mi dnes podarilo registrovat do Podoli a do pondelka si muzu vybrat jestli Podoli nebo Apolinar. Hekacka v Podoli je s partnerem? Ja videla sal na kterem rodila kamaradka a ten byl nadherny, zadny box, proste obrovsky nadherny sal. Ale stezejni je pro me aby se mnou partner mohl byt co nejvic.

jancakmetkova
11. srp 2019

Poprvé Apolinář a po druhé to bude úplně stejně. U porodu mi stačí partner a doktor nebo porodní asistentka která ví co dělá. A ne žíněnky, vany, zapaleny svíčky 😉 apolinar byla jasná volba. Super a profesionální přístup. Skvělí doktoři, sestřičky. Všichni vědí co dělat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru