Nechci kojit. Jak se na to dívají v Thomayerově porodnici v Praze?

weronikanf
4. říj 2023

Zdravím maminky,chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost v Thomayerově porodnici v Praze 4 s tím,že jste nechtěla kojit.? Jsem chvíli před porodem a mám z kojení uplnou fobii,jedno dítě už mám,které kojené nebylo a je plně zdráv.Miluju ho nejvíc na světě a nezastávám názor,že pouze kojící maminka své dítě miluje apod. Kojení je u nás v Čr až jak nějaká sekta.... Pořád nevím zda to mám říct u porodu a nebo to vydržet po porodu než půjdeme domu? Né,že bych byla slabá povaha a nevydržela nějaké pohledy a řeči,ale zase bych nechtěla aby si tam na mě pak smlsly...Děkuji 🙂

mia255
4. říj 2023

Normálně to řekni před porodem že si nepřejes kojit a že si nepřejes aby te někdo přesvědčoval ať kojis. Asi záleží na jakou sestru narazis tak se připrav že můžou být urypane ale měly by respektovat tvé přání a popřípadě ti dát nejkae tablety na zastavení laktace

mama_mila
4. říj 2023

Mám zkušenost z jiné porodnice, nahlásila jsem před porodem, že nechci kojit, řekli, že si to zapíšou a dostanu tabletky po porodu. Což se taky stalo, jen jedna sestra se pak ptala na důvod, té jsem řekla, že ať se nezlobí, ale že o tom nechci mluvit. A to bylo všechno, úplně v pohodě.

cherie24
4. říj 2023

@weronikanf to bych si teda nemyslela, že kojící matky jsou sekta. 😉 spousta českých porodnic ještě stále praktikuje metody, které spíš vedou k nekojení. Já bych tohle ale řešila už klidně při poradně, abych si zjistila, jestli mi v takovém případě poskytnou mléko nebo si mám třeba řešit svoje sebou a zajímalo by mě,i jaké tam dávají. Určitě bych nemlžila.

mia_von_prag
4. říj 2023

V Thomayerke je zrovna Laktační liga, kamaratky dostali brožúrky 😁 ale nejak tak som pochopila, že pri druhom dieťati ich už nijak extra nesledovali.
Ja som povedala, že ma bolia bradavky a nech mi na ne nikto nesahá, že prvé dieťa sa mi kojiť nepodarilo a prikladať nechcem, ani doma nebudem. Bolo to v inej pražskej pôrodnici. Spýtali sa ma, či chcem zastavit laktaciu, ale nebolo treba. Ako som neprikladala, nič mi nevzniklo. Nikto nemal kecy.

zmrzlinka
4. říj 2023

Nahlásit před porodem a měli by Ti dát léky na zastavení laktace.

irmamala
4. říj 2023

Tak zrovna v krči si na to hodně potrpí, rodila jsem tam 2x a sestry na šestinedělí nikdy extra milé nebyly. Já jsem docela cíťa, takže já bych nějaké připomínky těžce nesla a asi bych nezvolila porodnici pyšnící se Laktační ligou 🙂

podaji
4. říj 2023

Rodila jsem v Thomayerce. Luxus nade vse. Do.kojeni tam jdou hodne, ale u me se jim to nepovedlo. Pac kdyz nechce hlava😁 mam obecne s tim nahore problem a fakt nevim proc. Nechali si me tam i o neco dele ze se prsa urco po tydnu naliji. Ani prt. Ja byla rozhodnuta to pak uz nezkouset, ale bohuzel doma cekal pritel, dalsi fanatik na kojení. Takova skoda ze mu to neslo, jsem si mohla usetrit trápení😁 koupil me odsavacku, vecne u nas byla laktacni poradkyne at si necham prsa vysetrit no tvh mela jsem depky. Jestli jsi pevne rozhodnuta a mas doma veskerou oporu netrap se a rekni to rovnou v porodnici. Vyhovi ti

weronikanf
autor
4. říj 2023

Moc všem děkuji a dost jsem se uklidnila 🙏 Já při prvním mimču,zkoušela snad vše apod a nakonec bych skončila v blázinci a už to nechci,ten bum kolem mě tenkrát asi ve mě vyvolal tu šílenou averzi. Manžel je v tomhle absolutně za jedno,ptž mě viděl tenkrát a říká když budeš ty spokojená a v pohodě bude i mimčo. Thomayerku mám kousek a jelikož syn byl venku ani ne do 3h bála jsem se volit porodnici co je dál. Opravdu moc děkuji😉❤️

hanka_12345
4. říj 2023

Taky bych to rekkla. Zbytecny se pak trapit jak nastoupi laktace

hanka_12345
4. říj 2023

To s tou sektou tos teda vystihla. Nekdo by kvuli tomu snad i prestal dejchat a za kazdou cenu a nejlip do 10 let

pampelina18
4. říj 2023

Pošli je do háje a je to, nikdo tě kojit nutit nesmí. Vem si tam svoje umělé mléko. Já bych jim to ani neříkala, vzala bych si tam konvicí a vždy si mléko pro dítě uvařila. Pokud nebudeš přikládat mléko se ti nebude dělat.

pampelina18
4. říj 2023

@hanka_12345 no třeba na emiminu i tady na koníků jsem četla že prý je normální kojit dítě do 3 let a na emiminu dokonce se ženský schodovali v tom, že i v 5 letech to je normální. Že se tím podporuje vztah mezi matkou a dítětem. No ale třeba ta královna v hře o trůny kojila do 11 toho kluka 😂 tak se třeba inspirovali. No mě nepřijde třeba normální kojit již dítě starší jednoho roku, co už normálně samo ji 😂

weronikanf
autor
4. říj 2023

Jste úžasné ❤️ hned mám lepší den....

alice180
4. říj 2023

@pampelina18 jen tak pro zajímavost, jak by to reálně probíhalo? Jako neříkat jim nic a tahat tam konvici vařit vodu a pak dělat, že jako kojis? To mi přijde totálně přitažený za vlasy. Prostě narovinu říct, že nechce, o svém dítěti si snad rozhoduje sama. A bejt asertivní, stát si za svým. Možná už se domluvit předem, jak už tu je zmíněno. Připravit se na blby kecy.

teenyel
4. říj 2023

Take mam zkusenost z jinych porodnic. U dcery na me v jedne koukali jak na vyvrhela, ze chci "jen" odsavat (veskere vybaveni jsem mela vlastni). Stejne to vydrzelo 4 tydny, protoze jsem dostala poporodni deprese. Ale tam bylo spatne vic veci, od porodu pres skoro fanaticky pristup. Ted jsem rovnou tvrde oznamila, ze kojit nebudu a rekla si o leky na zastaveni uz na predprijmu a nasledne i pri prijmu do porodnice. Asi jsem pusobila o dost rozhodnejsi, nez prvne, nebo jsem mela stesti na personal, ale nikdo me nenutil, zapsali si a po porodu mi dali hned 2 tabletky na zastaveni. Uplne v klidu. Pokud si kojit neprejes, oznam jim to. Nemas povinnost se nikomu zpovidat 😉👍 Jinak mela jsem s sebou tentokrat i vlastni lahvicku, termovku, krabici UM, ale rekli mi, ze vlastni pouzivat nemohu a dali mi na vyber, co maji oni a chodila jsem si s jejich lahvickou vzdy na sesternu pro UM. 😉

daisy95
4. říj 2023

@teenyel ty jo to je zajimavy.. a rekli ti proc nemuzes pouzivat vlastni lahvicku a UM? Ptam se jenom proto ze me to zajima.. Ja rodila mimo cr a v porodnici jsme meli k dispozici jednorazove balene lahvicky - ty byly super.. a UM vlastni.. jak by se to jako resilo kdyby nemeli na vyber to umele mleko ktery ty ses rozhodla davat? 🫢 me to asi prijde nahlavu ze tam dorazis takhle skvele vybavena a oni ti pak zakazou to pouzivat.. proc jako😅

mama_mila
4. říj 2023

@teenyel to je asi všude jinak, já měla mít naopak s sebou svoje UM i kojeneckou vodu a lahvičky, půjčili mi jenom ohrivacku. Bylo to na konci loňského roku.

mama_mila
4. říj 2023

@daisy95 to víš že výběr nemají, mně poprvé kojení nešlo a dali mi vybrat jen Nutrilon/Beba. Tenkrát jsem žádnou zradu (že nepůjde kojení) nečekala, tak jsem dávala jejich a doma pak přešla na jiné. Naštěstí v pohodě.

mama_mila
4. říj 2023

@pampelina18 to mi přijde jako hrozná hovadina, nic neříkat. Jakoby se měla schovávat, protože dělá něco špatného, proč proboha. Prostě oznámím nechci, konec, tečka. Nikdo ji za to trestat nebude, je dospělá a svéprávná.
A mně je třeba úplně jedno, jak kdo kojí, jestli a jak dlouho. Nikdy by mě nenapadlo za to někoho kritizovat, i kdyby kojil do tří let. Samotné mi vadí, když mi do toho někdo kecá, tak proč to dělat naopak a tím být úplně stejná. Já ani jedno dítě nekojila, ale mám i kamarádky, co do těch 2-3 let kojily, nevidím problém.

nat
4. říj 2023

@weronikanf jen zkusenost kamaradky,ne primo v dane porodnici,sla rodit 4 ditko,sla pevne rozhodnuta nekojit, vezla si vlastni mleko vodu ohrivacku proste Vse,chtela byt pripravena,pri prijmu hlasila,ze nechce kojit,ma sve vlastni a nikdo s tim nemel problem,podepsala jen papir,ze ma Vse sve vlastni,ze bere zodpovednost a takove evci a mela klid,nikdo nic nerikal,nikdo nevycital 🙂

teenyel
4. říj 2023

@daisy95 nerekli mi duvod, jen ze se to nemuze. Zapisovali si casy a mnozstvi, kdy jsem sla pro mleko. A nase vybrane nemeli, takze jsme davali co meli a doma jsme presli na vlastni lahve i jine UM. Nastesti ty zmeny probehly bez problemu.
@mama_mila jo, to bude asi individualni. Take jsem s sebou tahla vse, balik vod jsem mela v aute, tak pouzivame doma. Ale to autorce urcite v porodnici sdeli, jak to maji oni. Ja se na to ptala, jeste na predprijmu mi rekli, ze si to s sebou mohu vzit, ale pak na neonatologii mi rekli jine info.

pampelina18
5. říj 2023

@alice180 hele já jim to řekla, stejně mě nutili ještě ke všemu mi dali odsávačku abych se rozkojila.... neustále nátlak na to, že když nebudu kojit nebudu dobrá máma. Ani papír od Dr, že že zdravotních důvodu kojení nedoporučuje je nezajímal. Takže mi tam chlap přinesl konvici a Sunar a kašlala jsem na ně.

pampelina18
5. říj 2023

@mama_mila jenže ženská po porodu, co jim tam začnou laktační poradkyně nutit kojení.... no na psychiku nic moc..mm

weronikanf
autor
5. říj 2023

@pampelina18 já tohle absolutně nechaápu,on si nikdo neuvědomuje jak to té ženě může rozhodit psychiku.... Kamarádka dokonce musela vyhledat psychologa.Ja kvuli tomu pak ani nechtela chodit na hriste ,vzdy se tam nasla maminka co se chtela zacit kamaradit a prvni co bylo : kojite? A to i ,kdyz bylo synovi treba 3 roky,kdyz jsem rekla :Ne,okamzite zacnou nevyzadane rady .... Tohle je krasny priklad jak i v dnesni dobe si vlastne muzete a nemuzete delat co chcete 👍

pampelina18
5. říj 2023

@weronikanf
V dnešní době nemůžete nic, musíte se držet pouze toho co je v trendu, takže moderní výchova, kde vlastně dítě už od narození má vlastní rozum. Rodit pouze přirozeně a bez léků. Kojit až do 5 let a nejlépe ještě mít dítě ve vedlejší místnosti již od narození. A všechno co uděláte jinak je vlastně špatně. A když dítě nechce v 5 letech jíst oběd a místo toho chce jogurt tak mu dejte jogurt, protože díky tomu ho učíte sám se rozhodovat 😂 jo a ještě všechno pouze v bio kvalitě a pouze samé přírodní produkty, nejlépe ještě ani neockovat protože je to manipulace a dávají dětem do těla čipy 😂

dejvitka
5. říj 2023

@weronikanf Budte v klidu, nutit vas nikdo nemuze a hloupy reci proste hodite za hlavu, tem se nikdy nevyhnete, ale nepripoustejte si je ❤. Moje kamaradka to mela stejne, rodila tedy Cesky Krumlov, ale nahlasila, ze kojit nebude, ani nepotrebovala zastavovat laktaci. Reci byly, ale nikdo ji nepremlouval. Ja kojila obe deti rok, nejsem kojici milovnik, ale jsem hrozne lina v noci vstavat 😀. Na co jsem ale uplne alergicka je prave to kojici sektarstvi co je vsude kolem. Jak kdyby kojeni bylo jedinym ukazatelem lasky, pece, spravneho materstvi. Je i neuveritelne, ze se na kojeni dokazi ptat uplne cizi lidi, vzdalena rodina a vsichni si mysli, ze maji pravo se vyjadrovat. Nejsem ani zastancem verejneho kojeni. Nerikam, ze ma maminka kojit v zakopech, ale vzdycky se da vyhledat trocha soukromi. Kojeni je fajn, ale kdyz nekdo nekoji, nedeje se vubec nic jineho nez to, ze zkratka nekoji a duvod muze byt jakykoliv. Preji pevne nervy a nedejte se, uzivejte si materstvi 🥰.

eviicka
5. říj 2023

@pampelina18 kecy byly vždycky, jsou a budou, a to na cokoliv, chce to nadhled.

milujtusek
5. říj 2023

@weronikanf ja rodila vloni v jine nemocnici, 3.dite...pri prijmu jsem jim rovnou rekla, ze nechci prikladat, ze kojit nechci, ze mam k tomu sve duvody. Vsichni to respektovali, poslali za mnou jen sestru z detskeho, s kterou jsme se domluvili na UM, meli nekolik na vyber. Sve jsem mit nesmela, ani zminovana konvice vyse by neprosla, kvuli kalibraci vyrobku. Tablety na zastaveni mi rekli, ze bych si musela doplatit, ja odmitla, uz jednou jsem sama zvladla laktaci ukoncit bez problemu a nechtela jsem do sebe rvat chemii. Prsa se ti nejspis nalejou i bez prilozeni, u me druhy den po porodu se spustilo mleko, jen jsem odstrikala vzdy do ulevy a pomalu se to pak ustalilo samo az vymizelo(cca tyden). Zadne chlazeni, zadne leky....preju at mas take stesti na tolerantni personal. Neni za co se stydet 😉

mishka87
5. říj 2023

@weronikanf sestřenice mého muže je laktační poradkyně a dělá v Thomayerce. Nicméně nejednou se jí stalo, že matka odmítala kojit. Většinou to byli cizinky a nebo ženy, co po šestinedělí šli zpátky do práce a na rodičák šel chlap. Určitě s tím problémy nebudou, ale je prý třeba to hlásit předem už při poradně, aby si to poznamenali do papírů.
Mě se třeba snažila pomoct s kojením a i mi půjčila odsávačku. Měla jsem mléka až moc a laktace se mi nechtěla ustálit. Takže jsem půl roku z jednoho prsa kojila a z druhého musela odsávat. Sama se divila, že tohle ještě nikdy nezažila. Nakonec mi i říkala, že pokud je to pro mě nepříjemné, mám odstavovat dřív a od 4 měsíců dávat příkrmy. To samé pediatra. Já byla fakt hotová a byla jsem rozhodnutá případné další dítě nekojit. No naštěstí o další dítě chlap nestál a já jsem taky ráda, že už nemusím být doma s miminem.

luciesofiealex
5. říj 2023

Holky já tu ČR nechápu,teda vím že to moc do diskuze nepatří ale u nás v De se porodní sestra ptá rovnou při porodu,chceš/nechceš kojit a podle toho se zařídí a nerobi z toho vědu... jinak k
@weronikanf vůbec neřeš kecy a řekni že nechceš kojit a jejich problém to není...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru