Porodní asistentky Bulovka. Jaké s nimi máte zkušenosti?

alice345
15. únor 2021

Ahoj,

chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s porodními asistentkami na Bulovce? Např. se kterou jste rodily, zda byla dobrá nebo naopak nic moc. Chci mít u porodu předem vybranou asistentku a tak sonduju, jaká je dobrá a která horší.

Děkuju za tipy 🙂

mazanamatka
15. únor 2021

Ahoj, neměla jsem předem vybranou, nechtěla jsem za to platit, protože to negarantují 100%, že i když si vybereš a zaplatíš, že tam bude přímo ona..
Ale měla jsem štěstí a vyšla na mě Alžběta Samková 🙂 Byla trpělivá, a jen díky ní jsem to "nevzdala" a měla přirozený porod. Už jsem byla fakt vyčerpaná, a kdyby vedla porod doktorka, tak by se se mnou tolik hodin "nepárala".
Takže spokojenost!

ludul
15. únor 2021

@mazanamatka zeptám se,ty jsi měla porod ve stand.porod.salech Bulovky nebo mají i jiné n tom jejich centru?já tam rodila7/2015,tenkrát porodní centrum nebylo a na podzim se na Bulovku chystám znovu,tak abych věděla jestli se něco změnilo?Jak to mají s kapacitou na šestinedělí,v 7/2015 katastrofa, proto přemýšlím i o ambulantní porodu

95newmommy2020
15. únor 2021

Ahoj rodila jsem minuly rok v únoru. Měla jsem nějakou starší dámu. Byla v pohodě, trochu ostřejší na manžela. Ale on se zase nedal. Na mě byla přes to všechno milá i podporující. Jen chtěla, abych chtěla rodit bez muže. :D Na začátku mi poustela vodu taková mladá černovláska. Byla jsem rada ze jsem ji tam neměla. Byla hrozne arogantní, taková namyslena a chladná. Už jen ten její nástup byl hroznej, žádný představení, vyraz ze ji to tam nebaví.
Ten minuly rok byl hrozny babyboom, takže já jsem rodila současné s 4 dalšími. Problém bylo sestinedeli. A to hlavně místo. Tehdy místo nebylo. Byl tam pořadník, takže v praxi to vypadalo tak, že ti po porodu sebrali dítě. Dali ho k sobě a tebe dali o patro níž nebo výš na klasickou gynekologii. A mohla sis za nim chodit. Čekala si až propustí abys mohla jít na 6N. Pokoje byly přeplněné. Nadstandard byl bez šance. 1 sprcha pro 6 lidi. Dost dementní. Nesla bych už tam.

95newmommy2020
15. únor 2021

@ludul Katastrofa to byla i loni. 😄

klokanka31
15. únor 2021

@ludul Ambulantní porod doporučuju 🙂

alice345
autor
15. únor 2021

Jak se na Bulovce tváří na ambulantní porod? "Dělají problémy" nebo jsou v pohodě? Taky o tom uvažuju, vzhledem k informacím o narvaným šestinedělí.

95newmommy2020
15. únor 2021

@alice345 Jsou s tím v pohodě, pokud nejsou komplikace.

ludul
15. únor 2021

@95newmommy2020 co považuji za komplikace?v prvním tehu jsem měla tehot.cukrovku a náběh na preeklampsii a malej novorozeneckou žloutenku,myslíš,že by to pro ně byly komplikace?já po porodu ok,odešla jsem si po svých,malej skóre 8.9.10(vyvol.porod 37+6,váha 3510g)

mazanamatka
15. únor 2021

@ludul Bohužel sice porod pod CPA= centrum porodní asistence, ale ještě před dokončeních těch krásných moderních porodních apartmánů.

mazanamatka
15. únor 2021

@alice345 Ambulantní porod měla na Bulovce moje spolužačka a byli s tím OK.

mazanamatka
15. únor 2021

Jinak to šestinedělí je blbý..opravdu se může stát, že nebude místo. Ale snaží se to koordinovat a posílat maminky domů co nejdřív to jde.

95newmommy2020
15. únor 2021

@ludul Já chtěla taky jít ambu, ale komplikace byly z moji strany. Vyšší ztráta krve, vysoký zanetlivy parametry. Šel klestema tak ho ještě chtěli hlídat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru