Porodní plán. Jak moc mohu za jednotlivé body bojovat?

beatty
27. lis 2019

Připravuju si porodní plán/přání a zajímalo by mě, jak moc se můžu za některé body bít?

Konkrétně mi jde o to, jestli je třeba nějak uzákoněno:

- neoddělování dítěte od matky, případně alespoň otce, a to jak v bezprostředně po porodu, tak i později na šestinedělí (a jejich kapacitní a organizační důvody jsou pro mě opravdu druhořadé)

- klid a ideálně přítmí při porodu, nechci být nikým zbytečně vyrušovaná a už vůbec nechci svůj porod přizpůsobovat například střídání směn, takže bych ocenila dostatek času bez dirigování personálem

- volný pohyb - mají v porodnici krom svých rutinních postupů i jiné právo nutit mě při porodu ležet a pasivně čekat? Ráda bych se pohybovala jak mi zrovna bude "milé", a abych také využila gravitaci

- vnitřní vyšetření - která jsou opravdu nezbytná a přínosná? A máte někdo zkušenost s jejich odmitnutím?

- měření ozvů - existuje k tomuto alternativa? Nejedna maminka zmiňovala, jak jí to bylo nepříjemné, protože ji to připoutalo na lůžko

- právo na přítomnost doprovázející osoby, konkrétně hlavně partnera

Ráda bych znala možnosti, abych věděla o co můžu žádat.
A v jaké chvíli jste předávaly své plány v porodnici?
Rodit budu v Praze, Na Bulovce, tak snad tam žádné zásadní nedorozumění nevznikne.
Dítě bych ráda porodila vědomě a tak nějak sama. Nepotřebuju, aby ho "odrodil" někdo jiný.

leymea
29. lis 2019

@astyna88 chapu, ze se to stat muze, ale ze je to tam casty? Uz jen to, ze na rizikovym lezi zenska, ktere hrozi predcasny porod a oni ji tam strci dalsi dve zensky, ktere zrovna porodily zdrava, donosena miminka. Jako to asi ty zensky napr.ve 25tt neni zrovna prijemny. Zadna z tech mamin u sebe miminko nemela, coz mi prijde hrozny. Myslim, ze tohle by si clovek vydupal, ale holt zrovna jim to bylo jedno, ze mimco je buhvi kde. Kazdopadne kamaradka po porodu sla hned na sestinedeli, jen jsem chtela rict, ze se to tam proste stava (a ne vyjimecne). Ale nerodila jsem tam, vlastni zkusenost nemam, co jsem slysela tak si Bulovku chvali.

cikitkapb
29. lis 2019

@nnnadja Jenže řidič autobusu tě nenutí sedět, když ty chceš stát, apod. 😉 Srovnáváš nesrovnatelné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru