Porodnice Frýdek-Místek, jaký máte názor?

simdan
3. bře 2015

Prosím děvčata co rodily ve F-M,jaký máte názor na tuto porodnici?slyšela jsem hodně a nevím co si s toho vybrat.Navíc jsem prošla zkušeností,když jsem byla mé sestře v téhle nemocnici u porodu a bylo to úplně oničem,pořád jsem byla zavřená v čekárně pro tatínky,i když sestra měla bezproblémový porod,nepustili mě za ní a ji za mnou pustili asi 2x,pak akorát pro mě přišla sestřička,když už dítě bylo skoro venku.Já měla u svých porodů tatínka(rodila jsem tehdy ve Valmezu)a byl se mnou od první,až do poslední chvíle,takže nechápu tyhle postupy ve FM.Zajímá mě,jak jste to měli vy,protože chci tatínka u porodu a vážně přemýšlím o tom,zda vůbec do téhle porodnice jít.A nejde jen o doprovod u porodu,myslím i jiné věci,protože sestra byla dost nespokojená ohledně kojení,jako prvorodička,nikdo jí neporadil,tak jsem jí pomáhala já,bála se mimčo první den přebalit,nikdo jí nic neukázal...

simdan
autor
14. bře 2015

Prosím mohl by někdo odpovědět 🙂 díky

mischel117
14. bře 2015

Ahojky, já rodila v FM a bez problémů. Manžel byl celou dobu u mě i ve sprše, krom klystýru, Až na to jídlo, bylo vše bez problému. Ve 3h ráno mi doma praskla voda, v 3:20 jsme byli v nemocnici, příjem, dr. udělala gynekol. vyšetření, udělali klystýr, připojili na monitor a mohla jsem pak jit do sprchy na kontrakce si ulevit. Personál boží. Sestřičky skvělé. Nemohla jsem pořádně pít, kdyby bylo potřeba císaře, jen po doušcích popíjet, tak sestřicky mi pořád dolévali vodu, utěšovaly,mluvily se mnou(snažily se mě rozptýlit).Po porodu mě odvezli na pokoj, za 10min mi dovezli malého. Vybavení pokoje žádný luxus.Jídlo-v závodce vaří lépe. Ale zase personál ti to vynahradí. Kdykoliv byl s něčím problém (já teda neměla, ale holčina co byla se mnou měla pořád něco chudák), tak sestřičky ochotné. O přebalování nevím jak to bylo. Já i holčina jsme to uměly.S kojením jsme neměly problém ani jedna.Miminka nám kontrolovali pořád.Telota, tep,..Akorát ten režim, v 6h tě vzbudí, že bude vizita, do toho uklizečky, snídaně, vizita dětská, vizita na tebe,... ale kdybych měla rodit znova, což doufám že v budoucnu budu, tak určitě FM. Taky jsem slyšela spousta pro i proti, nechtělo se mi do FM,ale potom jsem si říkala, že by za mnou do třeba OV s rodiny nepřijel, tak to risknu. a vyšlo to .

tomici
9. črc 2015

@simdan Ahoj, taky jsem rodila v téhle nemocnici. Nevím, jaké jsou všechny sestřičky, ale já měla strašně skvělé. Byla jsem tam od pátku kvůli preenklampsii, kdy mi začli porod vyvolávat a šla jsem nakonec císařem v neděli večer. Většinu víkendu jsem strávila na 1. době, sestřička naprosto úžasná ochotná a hodná. Je fakt, že jsem tam byla v době kdy bylo oddělení poloprázdné, ale od pondělí bylo zase už narváno, ale nepochybuju o tom, že je tak skvělá vždycky 🙂 V neděli proběhl císař, všichni moc milí, anestezioložka bezvadná, na dospáváku taky skvělá sestřička. Přítel čekal v místnosti pro tatínky a pak si ho sestřička zavolala, sice až po umytí malého, ale tomu se dá předejít porodním plánem a upozorněním personálu, že si to přejete, aby byl přítomny i u koupání (já porodní plán neměla)

Porodní oddělení taky moc fajn sestřičky a ochotné a s novorozeneckým jsem taky neměla problém.
Je pravda že novorozenecké jsem vnímala trochu jinak, ptž ty mi vozily miminko a ,,učily" mě kojit, takže to byl pro mě jako prvorodičku záhul. ALe min 2 sestřičky mi tam pořád krásně vysvětlovaly jak kojit. K tomu kojení doporučuju třeba domluvit se s nějakou laktační poradkyní, která by za vámi došla do nemocnice a vše vklidu vysvětlila. Ono toho klidu tam fakt bohužel moc není :-/

Já celkově péči beru i z pohledu, že já sama jsem zdr. sestra a můžu říct, že v dnešní době to sestry nikde nemají jednoduché. Pacienti vidí jen to, že se jim sestry mají věnovat, ale nevidí tu haldu papírů, kde musí zapisovat pomalu s prominutím každý prd...a buzeraci od vedení, které jen vymýšlí nesmyslné standardy... Je to strašně složité a hlavně si spousta maminek a pacientů celkově neuvědomje, že sestra je jen člověk a ne robot a už vůbec se nerozkrájí...
Já si stejně myslím, že všude na každém oddělení každé nemocnice je prostě pár sestřiček, co práci dělají z povinnosti a ne že je baví. (Na jednu stranu se jim nevidím, když se s nima zachází jak s kusem hadru) Takže pokud vyloženě na danou porodnici nejsou negativní komentáře a hodnocení, asi bych to extra neřešila. Navíc sto lidí sto chutí a každému se zavděčit nemůžete. Ona třeba i maminka může napsat špatné hodnocení na něco, s čím by jiná byla spokojená. Je to i o náročnosti a očekávání toho pacienta...
Jinak já pak vzala nadstandart na asi 3 poslední dny a příště beru hned znova, ty peníze mi za to stály, měla jsem svůj klid a hlavně neměla protivnou maminu na pokoji co mě div nezdrbala, že moje dítko pláče, ptž hold mi to kojení nešlo... Byla víc na ránu než jakákoliv protivná sestra 😀 😀

Každopádně do svého dítka a klidu investujte, ať už je to nadstandart, laktační poradkyně apod. Z vlastní zkušenosti vám řeknu, že klid je v téhle chvíli k nezaplacení. Já byla strašně nešťastná, že jsem se pořádně nerozkojila a kojila jsem nakonec jen necelé 2 měsíce...

Moc držím palečky, všechno si promyslete co a jak chcete, napište si porodní plán. A na porodním sále pak ještě sestřičkám řekněte, že chcete přítele u sebe (na 1. době to myslím nejde, ptž jsou tam 3 lůžka pro 3 maminky, tak aby měly soukromí a nedívali se na ně cizí chlapi - mě by to taky nebylo příjemné, když bych měla bolesti 😉 ).

drakenn
9. črc 2015

Za mě už nikdy. Raději bych volila jinou porodnici. Měla jsme asi holt smůlu na sestry a jednu mladší doktorku

tomici
9. črc 2015

@simdan Jinak zkus skupinku porodnice FM co je tu na MK, tam budeš mít lepší přehled, jak špatné tak i dobré zkušenosti a můžeš se kdyžtak maminek doptat i na jména lékařů či sestřiček, co byli třeba nepříjemní 😉 https://www.modrykonik.cz/group/6571/

mikala7
15. zář 2015

Ahoj maminky...prosím poradíte mi 😉 chci se jet zatím jen podívat do této porodnice...pořád se rozhoduju, kterou si vyberu...můžu tam přijet který koliv den nebo si mám zavolat, objednat se a oni mě provedou...?Děkuji za info 🙂

tomici
15. zář 2015

@mikala7 Mrkněte sem, mají každou středu nějaké předporodní kurzy 🙂 http://www.nemfm.cz/zdravotnicka-oddeleni/luzko...

simdan
autor
16. zář 2015

My už máme po porodu 😉 měla jsem mladou doktorku i porodní asistentku,porod byl s komplikací a můžu říct,že to holky zvládly úžasně 😉

nikolkaamarianek
6. led 2016

jak dlouho si tam nechavaji maminky po porodu? :-O predem dekuju za odpoved

radana1992
6. led 2016

Ja ve FM nerodila. Byla jsem na navsteve za kamaradkou a rodit bych tam nesla. Na stejnem patre jako je sestinedeli bylo krcni coz se mi z hlediska miminek nelibilo. Pokojik mi prisel "spinavy" nepusobilo to tam na me vubec dobre. Ja rodila ve fakultni v Ostrave - z duvodu ze se maly zacal tlacit ven ve 35.tydnu a tam to bylo luxusni. K dispozici cely den pitny rezim a HLAVNE nocni kosile coz jsem dost ocenila. Ve FM se chodily ptat max 3x denne sestry.

radana1992
6. led 2016

Jooo a na pokoj ji jednou privezli ciziho chlapecka. Puvodne jsem zde rodit chtela,ale chvala bohu za to ze sel maly driv a ja mela jasnou volbu Porobu z duvodu neonatologie.

marcicek84
6. led 2016

@nikolkaamarianek - prvorodička vaginální porod pouštění 4. den, přičemž den protodu se počítá jako nultý den...po císaři 6. den, u druhorodiček o den méně...

kacinda
6. led 2016

Taky jako prvorodicka jsem jsem porodila a pak za 4 me propustili. Chteli uz treti den, ale musela jsem.na cisteni delohy, tak proto o den pozdeji. Jinak moje zkusenost je napul. Gynekologicke oddeleni na jednicku, tam byly sestry i doktori super, ale detske sestry hruza a des. Troufnu si rict, ze i nozna kvuli tomu jsem se nerozkojila. Nicmene ted cekam druhe a i pres to tam pujdu znovu, ovsem tentokrat si nenecham nic.libit a hlavne se budu ptat.

marcicek84
6. led 2016

@kacinda - tak to mám stejné zkušenosti jako ty a s odstupem času bych tam šla také, ale už bych si tedy buzeraci bílit nenechala, dětské sestry tam jsou hrozné, nevím proč odtamtud odcházejí maminky co nejsou rozkojené a ještě k tomu na UM a víc jak 2 měsíce nekojí, už to o něčem svědčí...hlavně mi bylo řečeno, když jsem se chtěla ptát (měla jsem po císaři, tak mi malou jen 2 dny nosili a 3 den také a 4. den jsem pořád bojovala s prisáváním, malá melě probém), tak mi bylo řečeno, že tam nemají jenom mě, že jsou další maminky a ke kojení mi nikdo nic neřekl, rozkousané bradavky a kojte s kloboučky, to tam letí...

kacinda
6. led 2016

@marcicek84 presne tak, ja prsa zatvrdle a rude a bolave a jedna stara sestra mi rekla at jdu do sprchy a vymackam si to sama. Pak se me jedne mlade zzelelo a pujcila mi odsavacku takze pak uz lepsi, i kdyz ja mela prsa tak rozpraskane do krve, ze mi prislo, ze kojim ziletky.... no tech zazitku od tama mam hodne

marcicek84
6. led 2016

@kacinda - jo tak to vím která, jedna tam taková je, co chce ať se vše dělá ručně, ale ono to někdy ručně nejde, no já jsem díky tomu den z jednoho prsa kojit nemohla...fakt ty dětské sestry tam jsou katastrofa...

nikolkaamarianek
6. led 2016

@marcicek84 děkuju moc 🙂 ! A co se týče personálu... na žádnou nemocnici v okolí jsem neslyšela chválu 😀 😀 ... ke každé jsou výhrady, tak na to kašlu a budu rodit v té nejbližší 😀 těch pár dnů budem muset přežít...

kacinda
6. led 2016

@nikolkaamarianek asi tak 🙂 clovek se hold nesmi nechat odbyt a stat si za svym. I kdyz jsem spokojena nebyla, tak tam jdu zase. Vidim ze mas taky termin v unoru, tak se mozna potkame 😉

nikolkaamarianek
6. led 2016

@kacinda no ja uz spis ted cekam 🙂 modry konik mi dal spatny termin 😀 do konce ledna by mel byt venku, tak uvidime 🙂

kacinda
6. led 2016

@nikolkaamarianek tak to jen tise zavidim, me uz se ten konec hrozne tahne 😀

nikolkaamarianek
6. led 2016

@kacinda mi se to tahne furt, protoze mi jeste neprestaly nevolnosti 😀 ale to uz mame obe za par 🙂 kdovi treba se fakt potkame 🙂

nikolkaamarianek
23. bře 2016

Takže mám to za sebou... no a nerodila bych priste jinde 🙂 nechapu proc vsechny nadavaji 😀... nevim jestli smula na personal, nebo proste vecne nespokojene osoby... ale ja si nemuzu na nic stezovat. Uzasne sestricky, mile, poradily a pokecaly 🙂. Doktori taky velice super 🙂. Porod jsem mela hodne na nic, ale tak to je uplne jedno kde bych rodila byl by stejny. A strasne si cenim toho pokoje kde jsem byla. Jenom dve luzka (v jicine jsou pry po peti) a zachod s kooupelnou na kazdem pokoji. Strava sice hodne na nic, ale jinak jsem nadmiru spokojena fakt 🙂.

nikolkaamarianek
23. bře 2016

@radana1992 a na co se chodily ptat jako? To se musi porad ptat? Ten clovek nema pusu? 😀 nocni kosile tam jsou taky dostupne a pitny rezim tak samo 😉 😀 a spinave pokoje 😀 😀 😀zalezi na tom, kdo na pokoji lezi 😀

vercaci
23. bře 2016

Ja jsem ve FM rodila loni v cervenci a nemam si na co stezovat. Sestricky ochotne, pristup super, za me nemam zadnou vytku 🙂

kacenecka_24
2. kvě 2017

Ma někdo aktuální zkušenost? Když jsem tam rodila poprvé, nemela jsem žádný zásadnější problem, ale uz je to 5 let.

hribecekbeztecek
21. pro 2017

A teď se najde někdo s aktuální zkušeností?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru