Porodnice HK. Někdo aktuální zkušenost?

moncad
18. únor 2024

Ahojky. Jen by mě zajímalo zda má někdo aktuální zkušenosti s porodnicí ve FN HK? Je to tam pořád o tom budit mimco co 2 hoďky, nakrmit, odvézt na převážení a tak pořád dokola? Nebo už je tam alespoň trochu volnější režim? Rodila jsem skoro 7 let zpět, tak na co se připravit? Děkuji

titina12
18. únor 2024

Rodil jsem před 2 lety a bylo to co každé 3h.

eviicka
18. únor 2024

Rodila jsem 7,5 a 3,5 roků nazpět a takhle extrémní jsem to tam nezažila ani jednou. Ale je fakt, že v tom roce 2016 tam kojení (kdo kojit chtěl) hrotili extrémně, myslím že i díky tomu jsem se rozkojila až v klidu doma...
Schválně tu počkám na ostatní zkušenosti.

emillyhk
19. únor 2024

Není to úplně aktuální zkušenost, ale před třemi lety jsem "musela" kojit v intervalech a vážit před i po, ale hlavně proto, že syn nepřibíral, tak nás hlídali víc. Maminka se mnou na pokoji vážila před a po kojení snad jen dvakrát za celou dobu, ale nebylo to její první miminko a "rostlo před očima".

martulka88
19. únor 2024

@moncad Rodila jsem před 2 lety a ani jednou jsem syna nevážila 😉

iva_la
19. únor 2024

@moncad Před pěti lety to bylo, jak píšeš. Před dvěma byla váha v jídelně a chodili jsme tam vesměs jak jsme chtěli nebo na nějaké kontrolní, když řekli oni. Dokonce nám sestřičky přes noc daly nášup UM, aby ráno na váze byl přírůstek a mohli jsme jít domů. Rozkojila jsem se vždy kolem pátého dne doma v klidu.

moncad
autor
19. únor 2024

Holky děkuji vám za postřehy a budu doufat, že už se to opravdu uvolnilo. Do teď mám v paměti jak jsem sotva lezla co 2 hodiny na převažování na sesternu, která byla samozřejmě úplně na druhé straně a ve finále jsem se rozkojila taky až doma v klidu...

genny_ln
19. únor 2024

@moncad váha je na chodbě v jídelně, já vážila kontrolně jen nějaký den před odchodem domů...a jak je to s časy kojení...no, nevím 😃 dělala jsem jen čárky do tabulky, jestli mi o nějakém čase říkali, tak jsem to asi pustila jedním uchem dovnitř a druhým ven. Fakt si teď nevybavuju, každopádně kojila jsem podle sebe a nikdo neříkal nic. Rodila jsem před necelým půl rokem 🙂

zlorenka
20. únor 2024

Druhorodičky nijak nevysíraj, pokud mládě prospívá v mezích, tak jsme o sestrách skoro nevěděli 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru