Porodnice Hořovice. Jaké máte nejčerstvější zkušenosti?

tyna05102012
5. srp 2016

Ahoj holky,
Jsem už prakticky rozhodnutá, že budeme rodit v porodnici v Hořovicích. Celkově na mě tato nemocnice zapůsobila velice kladným dojmem a prostory porodnice mi přijdou vcelku luxusní oproti jiným. Chci se tedy zeptat jakou máte zkušenost s péčí před, při a po porodu? A váš názor na celé porodnické oddělení a poporodní péči??? 🙂 😉 😕 🙂

mr_falko
5. srp 2016

Je tady přímo skupina Porodnice Horovice, tak se tam přidej. Taky tam budu rodit 😊

alexovka
5. srp 2016

Také tam budu rodit, pražskou porodnici nechci. V Hořovicích rodila švagrová před 2 lety a loni teta. Obě byly moc spokojené od A do Z. Ale i tak Vzdy je to jen o lidech a když narazíš na nerudnou sestru, může se dojem hodně pokazit. Nicméně jsme před měsícem byli s manželem na předporodní besedě a rozhodně je to pro nás volba č. 1. Cca před 14 ti dny jsem tam byla poslaná dr na monitor a pan primář i PA byli moc ochotní a hodní i když měli rozjeté porody.

lepsa
5. srp 2016

Ahoj holky, ja bych tam taky chtela rodit, ale vubec nevim, jak to tam funguje. Psala jsem taky mail, ale nikdy zatim neodpovedel. Registrace tam neni, tak kdyz zacnu rodit, tak tam proste prijedu? Nemate nekdo odkaz na tu skupinu? Nejak to nemuzu najit

elishka87
5. srp 2016

@lepsa registrace tam není, ale doporučuje se tam alespoň jednou předtím zajít, někdy kolem 36.týdne, myslím. Někdo tam pak chodí rovnou na monitory.
Já tam taky budu chtít rodit, o jiné jsem ani neuvažovala. Kdyby byl nějaký problém v Praze, tak asi otočíme směr Neratovice, ale jinak bych pár týdnů před termínem byla doma u mamky, abych to měla blíž a nestresovala s pražským provozem.
Jinak co jsem slyšela, tak je to tam opravdu fajn. Doktoři i sestry. Spoustu věcí tam dávají nemocniční (vložky pro maminky, plenky a oblečení pro miminka). Po porodu nechávají asi 2 hodiny maminku s miminkem (a tatínkem) vklidu na bonding...

lepsa
5. srp 2016

@elishka87 ale co kdyz nebudou mit volno? Bydlim v Praze,tak jestli se zaregistrovat i radeji tady v Praze? A dekuji i za ten odkaz

elishka87
5. srp 2016

moje kamarádka tam dělala porodní asistentku (teď je na mateřské) a prý nezažila, že by nějakou těhulku odmítli. Když jsou obsazené pokoje, tak dávají na oddělení gynekologie, což je jen druhý konec chodby. Jinak se doporučuje před odjezdem zatelefonovat, že vyrážíte a informovat se, jak plno mají.
Já v Praze registrovaná nejsem. Kdyby byl problém, tak bych si asi zavolala sanitku a ti by mě někam holt vzali. Ale jak jsem psala, raději bych v tom případě jela do Neratovic, ty mají také dobré reference a od nás jsou sjízdné lépe

lepsa
5. srp 2016

@elishka87 dekuji moc za informace 🙂 urcite mrknu na tu skupinu, jsem z toho jelen. Pochazim z Moravy, tam zadne registrace nejsou, proste jedes do porodnice a hotovo :D

elishka87
5. srp 2016

@lepsa ty registrace jsou jen v Praze. V Hořovicích to spíš berou, že je lepší, když o Tobě už něco vědí a když rodičky už trochu znají to prostředí. Jsou tam moc milí. Já tam byla v prosinci s dost nepříjemnou věcí a přijímala mě doktorka z šestinedělí (bylo to přes tu kamarádku) a byla bych ráda, kdybych ji měla třeba u porodu, i když to je o náhodě

lepsa
5. srp 2016

@elishka87 teď jsem se dívala na ty Neratovice a tam je taky registrace 😒

elishka87
5. srp 2016

@lepsa fakt? Už takhle brzo? Tak vidíš, to jsem nevěděla 🙂 Ael Ty máš ještě čas se v pohodě zaregistrovat 😉

lepsa
5. srp 2016

@elishka87 v tech Neratovicich je registrace pozdeji, ale je. Ja vim, mam jeste cas, ale prijde mi silene, uz ted resit kde budu rodit, jestli se stihnu zaregistrovat... nejradeji bych pred porodem odjela domu na Moravu :D ale zase tahat vsechno sebou.... ale prekvapila jsi me, ze nejsi v Praze registrovana 🙂 jeste mi lezi v hlave, pak ty kontroly co delaji uz v porodnice a ne na gynde ( priznam se, ze jsem jeste nezkoumala co se pak deje). Kdyz se zaregistruji treba v Podoli, budu tam chodit na ty kontroly a pak bych rodila jinde.... ach jo, jsem z toho vedle

martinka_33
5. srp 2016

Švagrová rodila v Hořovicích v květnu 2015, takže neví, jak moc aktuální to je, asi moc ne 😀 První doba porodní prý super, ale v druhé době přišla doktorka a přemluvila jí na porodní křeslo do té "hezké" polohy v polosedu (i když tak švagrová původně rodit neplánovala, jenže při porodu je člověk šíleně zranitelnej a těžko se brání), tam jí ustaly kontrakce a místo toho aby jí někdo poradil jinou polohu, tak jí vnutili píchnutí oxytocinu (pod výhružkou, že teď už se dítě musí narodit do půl hodiny nebo tak nějak), jenže neodhadli dávku a kontrakce pokračovaly i po narození miminka, to mělo za následek ztrátu krve až nakonec švagrová omdlela, navíc jí dr udělala i podle mě nesmyslný nástřih, dítě nemělo ani tři kila a švagrová cvičila s balonkem (jak moc poctivě nevím)... Takže to byl klasický nemocniční porod, přestože švagrová chodila na předporodní kurzy k Ivaně K., měla k porodu domluvenou soukromou porodní asistentku (ta bohužel nestihla přijet)..

alexovka
5. srp 2016

Když jsme byli před měsícem na předporodní besedě, PA říkala že zrovna v červnu měli 2 dny stop stav kdy už ne přijímali vůbec nikoho. Dokonce ani tak, ze by maminky dali na gynekologii, měli fakt totál narváno. Ale to bylo prý všude stejné, nebrali ani pražské porodnice svoje registrované maminky. Dle PA je v tomto případě jedna možnost volat 155 a ať se postarají. Já v Praze nejsem registrovaná nikde. Takže jakmile začnu rodit, volám do Hořovic ze jedeme, případně rychlou a porodím někde v Praze.

alexovka
11. srp 2016

V sobotu 6.8. se nám narodil syn Kryštůfek, tak mohu přidat čerstvou zkušenost. Bohužel malému se přestalo v bříšku dařit, měli jsme za sebou několik špatných monitorů kdy se při pohybech synovi nezvyšoval puls. Dr mě poslala pro jistotu na kontrolu přímo do porodnice. Ani tady nebyly monitory lepší a rozhodly se ze musím zůstat a monitory budeme opakovat. Druhy den ráno chtěly udělat zátěžový oxytocinový test, zda malý vůbec zvládne porod. Na test nedošlo, protože ještě ten den ve 22:00 dopadl poslední kontrolní monitor naprosto katastrofalně a s dr jsme se shodli ze není na co čekat, malý se narodil ve 22:55 akutním císařem. Jsem strašně ráda, že mě lékaři sledovali a malého dostali ven. Narodil se jen o 2 dny před termínem a apgar skóre měl nakonec 10 10 10, ale pokud bychom čekali, muselo to tak dopadnout. Celkově péče, přístup personálu a zázemí nemocnice hodnotim 10 bodů z 10. Ani, byla zde deska sestra, která byla velice nepříjemná, ale naštěstí to byla jediná špatná zkušenost. Komunikace ze stran dr a sester byla perfektní a Dr. Kulková a Dr. Ševít jsou opravdu profesionálové s velmi milým přístupem. Stejně tak dr Tobrmanová z neonatologie. Jediné co bych udělala jinak, ihned na příjmu bych žádala o nadstandardní pokoj, ale to bylo moje zaváhání 🙂

teryz
9. únor 2023

@lepsa Ahoj, chci se zeptat, jak jsi to nakonec udelala. Také bych rada Hořovice, nevím, jestli se registrovat i někde v Praze. Díky za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru