Porodnice Hradec Králové x Jičín

slunickonika
20. dub 2017

Ahoj, ráda bych nějaké info či rady ohledně porodnice. Termín mám začátkem června, jsem z HK, tak nevím, zda jet rodit do fakulty, slyšela jsem pozitivní i negativní ohlasy, nebo mi byl doporučen Jičín. Máte někdo čerstvou zkušenost ať z jedné či druhé porodnice? Děkuji 🙂

agnes2ivory
20. dub 2017

@slunickonika ja mam dve cerstve zkusenosti mych kamaradek, obe ted rodily v JC - jedna velice spokojena a druha velice nespokojena. A to dokonce se stejnym personalem. Ta spokojena byla jako beranek a vse delala podle pokynu personalu. Druha mela nejaka sve pozadavky a nechteli vyhovet a vztekali se. A to treba jen nechtela zbytecne pichat vodu a urychlovat porod. Takze si podle ohlasu moc nevyberes. Ale moje osobni zkusenost s Jilemnici - priblizne stejne velka a stejne frekventovana jako Jicin - je veskrze pozitivni. Mala porodnice, soukromi porodniho boxu hned od zacatku. Velke porodnice pry toto nenabizeji. Ale ja osobne bych to nehrotila a kdyz jsi z HK, rodila by na tvem miste v HK. Podle me je blbost jezdit 50km, kdyz mas porodku u nosu. Boli to vsude, at jsi v HK nebo treba v Brne. A na blbce z personalu narazis taky vsude. Ja jsem prakticka zena. A jestli budes hodne sita, nebudes nadsena z toho, jet tolik km a sedet v aute a jeste treba v cervnovem horku. Tak at se ti pekne rodi! 😉

lavita
20. dub 2017

Ja i segra jsme rodily v jc a nestezujeme si.ale mely jsme obe rychle a bezproblemove porody...

melis7
29. dub 2017

@slunickonika Já rodila v HK 3x a naprostá spokojenost, ale zkušenost není úplně čerstvá. Kámoška a sousedka obě rodily nedávno a taky byly spokojené. Jedna měla s sebou porodní plán a naprosto bez problémů . Co mohli tak splnili bez mrknutí oka, žádné kecy okolo. Vodu nepíchli, když nechtěla a tak.

melis7
29. dub 2017

@slunickonika Jo, zapomněla jsem napsat, že v HK "hekárna " není, taky jsi od začátku na porodním boxu sama s manželem. Jen pokud odteče voda a nic jiného ti není jsi na pokojíčku, na kterém může být i víc maminek. Jak začnou kontrakce a mění se nález, tak tě přestěhují na ten box taky.

slunickonika
autor
29. dub 2017

Díky za příspěvky, asi nakonec zůstanu u toho Hradce. Potěšili jste mě, že je to lepší, asi taky záleží, na koho člověk narazí... Snad budu mít taky jen dobrou zkušenost🙂

normalnimatka
29. dub 2017

Mně přijde, že je to téměř všude dost podobný.... pokud jsi poslušnej "pacient", budeš téměř kdekoliv spokojená a oni taky. Pokud budeš chtít něco, co u nich úplně není standard, budou se srát. Dost možná v HK proběhl nějakej vývoj (kéžby), nicméně kamarádka (rodila před rokem a půl cca) tam z toho byla dost vyšoklá, když chtěla třeba nechat dotepat pupečník, tak na ni koukal jak z jara, jesi si dělá prču....
třeba takováta dlouhá recenze tady docela mluví za svý http://www.emimino.cz/porodnice/hradec-kralove/ :D
ale fakt to možná přehodnotili🙂

mně bylo na HK třeba nesympatický to, že se tam nemůžeš jít dopředu podívat, vyplnit si taky aspoň část papírů, že se tam ještě loni platilo za partnera u porodu (ne, že bych na to neměla, ale z principu), že velmi často posílaj do jiný porodnice, páč maj jakože plno (tohle se stává opravdu často, slyšela jsem to z úst x žen, takže se na to případně připrav:D), a z recenzí jsem třeba měla i dojem, že se docela snažej tam vlastně radši nemít chlapy, že je posílaj domů, že jako to ještě nebude apod...
no a podle mnoha recenzí třeba ani bondingu moc nedaj... resp. maj to tam právě dost divně, někdy vám to dítě na břicho daj, aniž byste si řekli, někdy vám vyhověj, když si řeknete, a někdy vám envyhověj, i když o to dost stojíte, aspoň takhle to vyplývá z recenzí na netu. takže prostě to je o tom, na koho narazíte...opět - pokud se už nevzpamatovali🙂
no a věci jako dotepání pupečníku a bonding byly pro mě třeba důležitý a nechtěla jsem se o to nijak hádat, takže jsem šla rodit tam, kde je to opravdu standard a jen když to vyloženě nejde, tak to neudělaj. aby to nebylo tak, že jsem jen narazila na blbej lid a měla kvůli tomu smůlu, nebo se musela hádat. a taky jsem nechtěla, aby mě posílali někam dopryč.

melis7
30. dub 2017

@normalnimatka no, zdá se mi to divný, třeba s těma chlapama,s kým já jsem mluvila, tak u porodu chlapa měl. Posílaj je domů, když třeba ti jen odteče voda a nic jinýho se ti neděje, pak ho pošlou dom. Jak začnou kontrakce, tak si ho můžeš zavolat.
S tím posíláním jinam to taky není tak často, ale už skoro vůbec a co já vím, tak plno vždy opravdu mají. To neznamená, že mají plný porodní sál, ale to následné oddělení šestinedělí.
Jak říkám, tak já byla spokojená a moje známe rovněž. Jedna z nich měla i porodní plán a splnili ho.

melis7
30. dub 2017

Jo, a za chlapa se platí 150 Kč - částka spíš symbolická.

eviicka
30. dub 2017

Mám zkušenost z HK půl roku starou. Personál skvělý, moc alternativní nejsou, ale záleží co čekáš. Já byla spokojená. Můžeš případě mrknout tady do skupiny Porodnice v HK.

Jinak stop stav kvůli plnému šestinedělí tam opravdu bývá docela často. Na podzim hned několikrát.

martyina
1. kvě 2017

No nic tak snidam🙂 čaj pro těhotné a dva šátečky pizza cos me pekli🙂

tehulka1167
1. kvě 2017

@slunickonika Já rodila před čtyřmi měsíci v Jilemnici. Nemůžu si to tam vynachválit . Perfektní sestry na šestinedělí i u miminek. Po porodu po ošetření ti dají miminko a už hi ho vůbec nikdo nebere celý dvě hodiny. Když jsem šla ze sálu tak se me ptala jestli si chci malyho nechat už u sebe nebo se vyspat. Nechala jsem si ho hned už u sebe 🙂 tohle v Jicine není . Tam hi ho odnesou ze sálu a hotovo.

kachnicky
1. kvě 2017

Za me urcite Jicin 😉 Neni to takova vyrobna jako HK... 😉 Kdyz budu znova tehotna je to jasna volba... Navic v HK tam ty čekačky jsou pro.vice rodiček, tak že se tam bežně stava ze slysis pani jak krici, navic si musis priplatit alespon za sprchu aby jsi mela, coz je vec ktera ti asi nekvic pomuze od bolesti... V JC jsou krasne moderni boxy, kde mas vanu i sprchu, samozrejmosti je tam bonding (kdyz to umozni stav miminka) coz na rozdil v HK to bezne neni, tam ti donesou.miminko uz zabalene 😕

kachnicky
1. kvě 2017

Jeste bych chtela podotknout ze moje svagrova rodila v Pce jela tam kvuli tomu 60km a mela naprosto prirozeny porod, bez urychlovaku a vseho mozneho, byla velmi spokojena jak s personalem v porodnici tak na sestinedeli 😉 muzu poslat nick ma fotky z porodu ☺

popelucha
1. kvě 2017

@tehulka1167 plne souhlasim. Ja tam rodila pred dve mesici a naprosta spokojenost a ochota personalu. Na boxu hned nabidnuta vana, sprcha, klysma. Nechavali porod prirozene postupovat, s dirupci vaku jsem souhlasila, ale nakonec praskl sam. Nakonec jsem porodila akutni sekci, ale to je vec vedlejsi. Jsme skvele zasita a zahona a z teto porodnice si nesu jen nejlepsi dojem. Dalsi dite bych tam chtela rodit take.

eviicka
1. kvě 2017

@kachnicky jak tu psaly holky víše, tak v HK jsi od začátku na porodním boxu, na žádné čekačce jsem nebyla (ani nikdo jiný). Bonding jsem měla (i když krátký), po porodu jsme byli s manželem celé dvě hodiny sami na sále. Měla jsem nadstandartní sál, kde malého ošetřili přímo vedle mě, takže ho ani nikam neodnášeli. Je fakt, že ze čtyř sálů má sprchu na sále jen jeden (a druhý vanu), ale sprcha je hned na chodbě, takže je samozřejmě k dispozici.

winter
1. kvě 2017

Už je to sice delší dobu, co jsem rodila v HK, ale porodní sál jsme si s manželem mohli předem prohlédnout v rámci předporodního kurzu (proplaceného pojišťovnou) a protože jsem měla zaplacený ten kurz, tak manžel u porodu neplatil nic. Letos bude platit 150 Kč, což považuji za symbolickou cenu a beru to jako poplatek za jednorázové oblečení. Nemám s tím problém. Co se týče porodu, tak stejně záleží, jak vše postupuje. Ono je hezké slíbit rodičce bonding, ale moje dcera se narodila s takovými komplikacemi, že ji okamžitě po porodu převáželi na JIP a musím říct, že život a zdraví dítěte je pro mne na prvním místě. V HK je JIP péče na vysoké úrovni, takže i z tohoto důvodu budu letos rodit opět tady.

kachnicky
1. kvě 2017

@eviicka kamaradka mela vyvolavacku a byli tam ve trech, tudis tam nemohl byt ani jeji partner 😕 a sprchu si pak dodatecne platila😣tak nevim 😣

eviicka
1. kvě 2017

@kachnicky taky jsem měla vyvolávačku, nastupovaly jsme ráno na vyvolání tři a každá z nás dostala svůj sál kde i porodila. Měla jsem sál s vanou a WC, do sprchy jsem mohla kdykoliv...

slunickonika
autor
1. kvě 2017

Chápu, že HK bude nejlepší, kdyby byli případně nějaké komplikace, jsou na to skvělé vybavený. Žádnou alternativu také příliš neplánuji. Prostě to nechám na momentální situaci, např. v pátek odpoledne ve špičce bych se taky nenechala odvést ať do Jičína... Když bude v HK plno, tak mám prostě tuto alternativu. Je lepší jet pak rovnou do porody nebo případně volat, zda nemají plno a jet případně jinam? Díky za všechny příspěvky a klidně ještě pište, ve skupině v HK jsem.
Poplatek se mi z principu moc nelíbí, jelikož to zamítl už i Ústavní soud, ale co nadělám...😒 Také do Pardubic bych nechtěla.

normalnimatka
1. kvě 2017

@melis7 nevim no, psalo to dost lidí, že jim poslaly sestry manžely domů s tím, že to bude ještě dlouho trvat a nakonec to byly kvalty, aby u toho vůbec byli:D přitom já tohle moc nechápu. vždycky jsem si říkala, že je mi celkem jedno, jestli tam bude na II. dobu porodní muž, ale je to přece I. doba porodní, kdy ten chlap je k něčemu a může ti bejt fakt oporou a pomáhat ti. proto by se mi nelíbilo, kdyby mi chtěli posílat muže domů a mě dali na tzv. hekárnu, at si to tam odtrpim...ale chápu to z hlediska personálu, chlap je další vysírací element, často bijící se za práva ženy, která není schopná o nic bojovat:D
a ten stop stav, jako vim to od víc lidí a neznám zase úplně těch lidí třeba 20, že by tady rodili:D naposled poslali jinam příbuznou letos na konci ledna;)

autorce: jojo, určitě je možný rovnou zavolat, jestli maj místo a pak až vyrazit tam nebo onam a to se mi zdá jako ideální řešení.
jinak moc bych se neupínala na to, že je to kdovíjak lepší péče v případě komplikací atd... to bude třeba v pardubicích srovnatelný, ba jsem slyšela i názory, že zrovna novorozenecký pro děcka s komplikacema tam maj dost vyhlášený, i kam se hrabe hradec... a hlavně jakýpak komplikace🙂 mysli pozitivně!
no a je dobrý vědět aspon rámcově dopředu, co od toho očekáváš, protože pak je to celkem frmol a nestíháš si o něco říkat a o něčem přemejšlet...dělej jak myslíš, ale třeba bonding je podle mě hrozně důležitej... a nejde o tvůj krásnej zážitek, ale hlavně pocit bezpečí pro dítě...

melis7
1. kvě 2017

@normalnimatka no s tou peci o miminka Pardubice nemuzou byt lepsi nez HK,protoze HK patri mezi 12center v republice,ktera jsou schopna se postarat i o ty nejzavaznejsi pripady.To Pardubice nejsou -maji poze intermediarni peci,HK ma i Jip peci. Postaraji se jen o ty mene zavazne. Treba ta mala miminka pod 1,5 kg poslou do HK.
@slunickonika stat se to muze,ze budou mit plno.Jestli chces mit jistotu a nemuset jet do HK,ale rovnou do Jicina,tak si tam klidne zavolej.Jinak muzes dojet oni te vysetri a do Jicina zavolaji a tam te uz cekaji.

eviicka
1. kvě 2017

@slunickonika jinak já byla v HK na předporodním kurzu, a v rámci něho byla i prohlídka sálů (a manžel pak u porodu neplatil). Za tu prohlídku jsem byla ráda, viděla jsem to prostředí a jak to na mě působilo (naštěstí dobře). S tím plným stavem si nelam hlavu, jak píše @melis7 , raději jet do HK a nechat se vyšetřit a oni pak poradí co dál. Přímo v porodnici mi sestra říkala, že loni v červnu se stalo, že bylo plno v HK, v pce, v Na i RK. Jičín měl jedno místo, co se taky zaplnilo a jednu paní tak posílali až do Trutnova... Ale to byl výjimečný stav.
Ještě teda, z mého okolí, kdo nechtěl "hradeckou továrnu", tak volil Rychnov.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru