Porodnice Praha - Bulovka? Máte zkušenost?

eillie
20. bře 2018

Zdravím maminky, za nedlouho se musím přihlásit do porodnice, jsem prvorodička a potřebovala bych poradit 🙏.
Tíhnu k Bulovce asi proto, že tu nemocnici máme nejblíže a známe ji (ne však jako porodnici).
Rodila jste některá na Bulovce, doporucili by jste ji? Popřípadě jakou jinou nemocnici v Praze?
Moc děkuji za jakékoliv zkušenosti ❤

blackhole
20. bře 2018

Ahoj, já jsem tam rodila loni v červenci a byla jsem spokojena. Trochu nevýhodou je, že s tebou partner nemůže být na hekárně, protože jsou tam pokoje po 2 (já tam měla pořád nějakou spolubydlící), ale jinak dobrý. Personál byl v pohodě jak v porodnici, tak na odd. šestinedělí a to tam byl docela šrumec, protože nás v té době rodilo hodně. Srovnávat s jinou porodnicí nemůžu, protože jsem zatím rodila jenom jednou.

eillie
autor
20. bře 2018

@blackhole děkuju moc, akorát to, že tam nemuže být partner se mnou se mi moc nelíbí..

terka555
20. bře 2018

Ja jsem taky prvorodicka a mam sice Bulovka taky nejbliz ale nakonec jsem si zvolila Podoli🙂procetla jsem si vsechno a tato porodnice me zaujala nejvic ale kazdy si asi nekde neco najde no🙂Puvodne jsem vybirala mezi Podolim a Apolinarem,ale tam taky nemuze byt partner na hekarne a hlavne mi nevyhovovalo ze je tam 5 rodicek vedle sebe a jen oddelene plentama🙂

eillie
autor
20. bře 2018

@terka555 Já puvodně myslela také Podolí a pořád ho rozmýšlím, rodilo tam spousta mých kamarádek a ve směs všechny spokojené. 🙂 Ale já jak tam chodila za nimi na šestinedělí, tak jsem se tam párkrát střetla s dost nepříjemnými sestrami a byla jsem svědkem pár hádek mezi sestrou a tatinky popřípadě návstevou... Na čí straně byla vina nevím, ale díky tomu mám asi malinko zkreslený pohled na nemocnici... :/

terka555
20. bře 2018

@eillie ja prave mam taky spoustu co tam byla spokojena ale zase na Bulovce delala znama sestru a nedoporucila spis z hlediska pece..ale myslim ze to se muze stat kdykoliv a kdekoliv ze bude nekdo neprijemny no..ja byla treba na zakroku u apolinare a jedna smena sestricek hrozne mila a prijemna a pak jina kterou bych propleskla hned jak neprijemne promluvila..myslim ze nikdo nezaruci ze kdyz budes zrovna tam ze tam nikdo neprijemny nebude no..🙂 pro me byla priorita soukromi a pece o novorozence a to ma nejlepsi Apolinar a Podoli podle me🙂

nuninove
20. bře 2018

Rodila sem na Bulovce 2x..prvni porod 2013 a naprosta spokojenost..byla sem na "hekarne" byl to pokoj kde byli 3 postele a velde byl dalsi pokoj..na tom jednom byla maminka tak me dali vedle abychom meli soukromi a nemuseli byt spolu..nikdo dalsi tam nebyl..pak na boxu uz byl i manzel..porod a vse kolem super, personal taky proste naprosta spokojenost..i na sestinedeli..mela sem dvouluzkovy nadstandart..porod c.2 byl 2017 a spokojenost jeste vetsi..ani sem nebyla na hekarne ale rovnou na nejakym pokoji cekacim kde bylo jen jedno lehatko a sprcha s wc..vypadalo to jako porodni box a pokoj..neco mezi tim..pak sem sla na box tam uz prijel manzel a taky vse krasny super..opet sem mela na sestinedeli dvouluzkovy nadstandart a dve noci sem tam dokonce byla sama..proste nemam co vytknout

eillie
autor
20. bře 2018

@nuninove to zni skvěle, to ráda slysím, děkuju 🙂
Jinak, partner tedy může být se mnou až u porodu na "hekarně" opravdu ne? Kamaradka rodila šíleně dlouho a na "hekárně" byly celý den, říkala, že už byla tak vyčepaná, že byla ráda, že tam měla manžela, že by se sama ani nenapila. Tak bych byla ráda, za tu možnost ho případně mít u sebe i tam.

simona2103
20. bře 2018

Ja rodila na Bulovce v dubnu a naprosto super. Veškerá pece o me i miminko, bezvadné přístup před-pri-i po porodu. Vse Vám ukáží, jak s miminkem zacházet-koupat, kojit atd.

eillie
autor
20. bře 2018

@simona2103
jsem ráda, že zatím slyším jen samou chválu 🙂
když se budu opakovat s otazkou, partner opravdu nemuže být se mnou na "hekárně"?

blackhole
20. bře 2018

@eillie já jsem byla na hekárně skoro 48 hodin a s přítelem jsem se viděla jen párkrát na chodbě, jinak za mnou nemohl. Ale domluvili jsme se, že nebude ani u porodu, takže jsem s tím takto počítala. Jinak mě ještě napadá, že co se týče nadstandardu na šestinedělí, nelze si ho zamluvit předem, vše záleží od toho, kolik je na oddělení v tu chvíli maminek. Já jsem si o něj řekla hned po porodu a dostala jsem dvojlůžkový.

simona2103
20. bře 2018

@eillie na hekarne ne, protože tam muze byt jeste jedna max 2 maminky v danou dobu s tebou. Ale muze byt na chodbě,popr. hned mu volají, pokud začíná porod.
Jinak je tam vse super, mas tam koupelnu, míč, docela mi to přišlo takový soukromí.
A ze tam bude i jiná mamina?myslim ze v tu chvili ti to bude úplně jedno, nebudeš to ani vnímat, možna na druhou stranu je to i lepsi pocit, ze nejsi sama, kdo zrovna v tu chvili trpí 😀
A opravdu stojím o to, mit partnera na hekarne? Chce byt u porodu?

eillie
autor
20. bře 2018

@simona2103 já puvodně partnera nechtěla u porodu vubec, ale on na tom trvá, chce to prožít celé se mnou a přes to u nás prostě nejede vlak. Má syna(13let) z předešlého vztahu, tam u porodu byl také po celou dobu. Jak přítele znám, tak kdyby mu nekdo řekl, že má počkat v čekárně, tak by asi byla velká scéna, proč ho tam nepustí a vynutil by si to, tomu to chci předejít..

nuninove
20. bře 2018

ja prave nevim jak se to tam zmenilo protoze jak rikam druhy porod sem byla rovnou na nejakym asi porodnim boxu ale starsim a tam by nikdo jiny byt nemohl protoze tam bylo jen jedno porodni lehatko/kreslo takze tam by asi manzel byt mohl..netusim..ja ho vzdy volala az na box..dokonce vedle me byla pani na pokoji a mela tam partnera i maminku ale v jakym byla pokoji netusim slysela sem je jen pres dvere

simona2103
20. bře 2018

@eillie leda si tam zajít a zeptat se-jsou příjemní, radi ti odpoví.
Treba budes mit rychly porod jako ja a ani na hekarnu nepujdes a vezmou te rovnou na sál...

simona2103
20. bře 2018

@eillie hlavne ohledně porodu dej na svy pocity, jak to citis, zda ho tam opravdu chces...a ne jestli chce on, tak to proste bude tak-je to tvůj porod a ty musis vedet, zda chces, aby te viděl...

katka22688
20. bře 2018

Rodila jsem v únoru a můžu doporučit! Na webu najdeš milion názorů 100lidi 100 názorů. Ak si náročná rovno asi jdi jinam, prostředí nic moc no péče 100%, super personal všude v porodnici (vím o čem mluvím ležela jsem tam 35 dní).

eillie
autor
20. bře 2018

@katka22688 náročná nejsem,ale taky jak se to vezme. Hlavní prioritou je péče samozřejme, na Bulovce se mi libi, že je to malá porodnice, taková soukromejší, ne "tovarná na deti". Starší prostředí mi nevadí, to je mi nějak jedno asi

eillie
autor
20. bře 2018

@simona2103 muj puvodní pohled na vec byl, že to není dustojné pro ženu mít chlapa u porodu. Že jsou veci, co by chlap videt prostě nemel. A strach, že po tom zážitku pro nej nebudu přitelkyne/milenka, ale jen matka. Vzhledem ktomu, že přitel už u jednoho porodu u ex byl a žádný spatný dojem to v nem nezanechalo by naopak... miminko je u nás pomalu zázrak mediciny a vymodlené a přítel celou dobu všechno prožival se mnou, ne proto, že by měl nebo musel, ale bylo videt, že on opravdu upřímně chce a zajíma a stará se. To mi zmenilo pohled na vec, učí me celou dobu, že to neni "já", ale "my", je velkou oporou. Takže s tím, že bude u porodu už nemám sebemenší problem, možná dokonce naopak.

katka22688
20. bře 2018

@eillie tak já taky volila dojezd do nemocnice a i aby manžel mal na skok, aby mohol cokoliv donést případně čekat doma ne v čekárně. Když jsem rodila já, boxy praskali ve švech a porodila jsem v místnosti,, pripravni''. Na profesionální jednání personálu nemohu říct nic, já byla s péčí velmi spokojená. Rodila som tam 2krat a i v tragickej situácii pri prvom pôrode byli všetci oporou a snažili sa nám pomôcť i mimo možnosti.. Podporovali... Za mne super, rodila bych tam znovu. Tento druhý porod mi vyvolavali, byl to tak krásný zážitek.. Prostě super, nik na mne netlačíl i keď pořád vozili nové a nové rodičky.... Pak napiš jak si se rozhodla. Kdyby cokoliv napiš i sukromne.

ammmi
20. bře 2018

Já jsem byla na Bulovce maximálně spokojená, recenze je ve wiki.

eillie
autor
21. bře 2018

@katka22688 děkuju za doporučeni. 🙂 Zatím to tak asi vypadá a asi i dopadne, že vybereme Bulovku

merope
4. zář 2018

Ahoj, trošku opráším téma - zjistila jsem, že kolem 20.10. už bych se měla registrovat do porodnice (šílené, ještě málem "neoschly" těhotenské testy). Původně jsem si říkala, že jasně Motol, ale koukám, že tam v dubnu typicky mívají malování, tak kdo ví, jak to vyjde. Bulovka pro mě byla spíše noční můra se strašnou pověstí, ale poté, co jsem se podívala na seznam porodnic v Praze a přečetla si o nich více info, tak jsem se začala o Bulovku víc zajímat. Četla jsem, že teď celé porodní na Bulovce modernizovali, líbí se mi, že něco jako "porodní plán" v podstatě vyplňujete automaticky v poradně a další věci, které se mi líbí.

Má s Bulovkou někdo čerstvou zkušenost? Jak to tam vypadá? Chtěla bych někoho s sebou u porodu, změnilo se nebo je to pořád jak popisují holky výše?

http://bulovka.cz/poprve-v-ceske-republice-novy... - toto mě hodně zaujalo.

llenka1
5. zář 2018

@merope ahoj, ja som rodila na Bulovke 5/18, bola som velmi spokojna, vsetci boli mili, ochotni, az na jednu sestricko ktorej koncila nad ranom smena /ale to sa necudujem po 12 hod. sichte ani ja nemam naladu sa usmievat 🙂 /, inak porodna asistentka super, doktorky velmi mile,nemam si na co stazovat. Prebiehalo to tak, ze sme dosli cca o 4.30 rano... sla som na CTG, natocili ma, potom k Dr na vysetrenie, otvorena uz na 6, tak na pripravu na klystyr /tam so mnou partner nesiel, cakal asi hodku vonku/ a popravde ani by som ho v tejto faze pri sebe nechcela, nemusi vidiet vsetko :D. vymenila sa smena, dosla sa predstavit PA, zavolala partnere... este sme boli chvilu spolu v tej pripravnej miestnosti, potom sup na porodny box, som myslela ze pri tych kontrakciach tam ani nevyleziem /kludne mi dali na cas/ supli ma na pasy a spztali sa ma ci chcem prasknut plodovu vodu /suhlasila som/, keby som nechcela tak to neurobi. Potom na bok dorotovat hlavicka... trvalo to asi 10 minut. Od bolesti jedine co tak rajsky plyn som si dala. a 7.51 sa narodila mala. Este som upozornila ze nechcem aby ma preventivne strihali pokial to nebude nutne... a nebolo, obisla som sa bez nastrihu aj bez poranenie. Ju a po porode bol bonding, malu dali na mna, pockali a partnerr strihal pupocnu snuru 🙂 Jeho vyhlasenie na konci ... ,,sak o nebolo take zle, kedy ideme znova :D,, Jedina komplikacia u mna, ze nevysla placneta sama, tak ma museli uspavat a vybrat manualne placentu. A malu vzali na osetrenia, cely cas s nou bol ale partner a ked som sa prebrala, nechali nas troch samych na sale este hodinku 🙂 A co sa potom sestonedeliaa neonatologie tyka, tak ja som mala nadstandard boola som na izbe sama, co mi uplne vyhovovalo, pretoze mala prve dve noci preplakala. Za nas teda spokojnost a dasli porod znova v NNB 🙂

llenka1
5. zář 2018

@merope a co ma este napadlo... tak kojenie, ja som si vsetko nastudovala predtym, ake polohy, ako spravne prikladat, pre istotu som si brala aj klubuciky do porodnice keby bol nejaky problem, plus krem na bradavky /mala som multi-mam balm... nemusi sa zmyvat pred kojenim / takze bradavky mazat uz preventivne po kazdom kojeni, nech sa ti neurovia ragady, pedsalen ono nez si to prso zvykne tak to trosku boli. Pocitala som s tym ze nas tam je vela a sestier malo, tak sa neda kazdej venovat a predsalen kazda sestra ma trochu iny nazor.. tak aby som ako prvorodicka nebola zbytocne zmatena, pripravila som sa dopredu 🙂 Takze som bola bezproblemovy pacient, ktory nic nechcel :D Malu som mala pri sebe hned ako som bola schopna sa o nu starat.. co bolo par hodin po tom ako som sa prebrala z celkovej narkozy, zatial bola na neonatologii, uz som ju tam potom ale nedavala, mala som ju aj v noci pri sebe. Uz ma nic nenapada..... keby Teba ano pytaj sa 🙂

merope
5. zář 2018

@llenka1 Díky moc - to vypadá opravdu dobře. Ještě tedy asi zjistím, jak to tam je přesně s tím otcem při porodu (v té přípravné místnosti - někde se uvádělo, že pokud je tam více holek, tak to nejde, ale kdo ví, jak to je po té rekonstrukci, asi tam zavolám 🙂 ). Že i stříhá pupeční šňůru (pokud chce), to zní moc dobře. Jsme o tom s chlapem do včerejška ani nemluvili, ale včera to bylo hotové asi do 20 sekund - "Chceš být u porodu?" "No jasně že jo."

bzubzalka
5. zář 2018

@merope tady na koniku znám maminku, která má hrozně špatnou zkušenost s Bulovkou - porod. Dokonce lékaře žalují 😞 miminko převáželi urychleně po porodu do Motola, kde malého dávali dohromady...

kajsav
5. zář 2018

Rodila jsem na Bulovce v březnu 2016 a v lednu 2018, vždy naprostá spokojenost, v porodnici vše super, na šestinedělí se občas zdála některá sestra nepříjemná, ale když se s nimi člověk dal do řeči, tak vždy super. U obou jsem měla dvoulůžkový nadstandard a mohu doporučit, vše pěkné, moderní, porodní pokoj (box) jsem měla u prvního velký, u druhého menší, ale také oba "nové"

merope
6. zář 2018

@bzubzalka Tak Motol má asi nejlepší neonatologii v Praze. Jen pořád přemítám, zda Motol ano či ne, když mívá pravidelně uzavírku porodních sálů = kdybych začala rodit někdy kolem 38tt, tak mě stejně pošlou jinam.

llenka1
6. zář 2018

@merope tak ono asi vsede mozes narazit na debila, ked som sla rodit a vyberala porodnicu, tak sa nenasla jedina ktora by mala len pozitivne hodnotenia.. Teraz maju novu FB stranku a ked mas dotazy reaguju docela rychlo... tak skus pozriet: Porodni sal Nemocnice Na Bulovce. Drzim prsty k porodu a nech vsetko vyjde podla Tvojich predstav 🙂

kajsav
6. zář 2018

@llenka1 přesně tak, v žádné porodnici to nikdy není 100%, jednu dobu pořád všichni jen Podolí, Podolí a pak jsem četla špatné zkušenosti, na Motol taky, takže je to prostě o lidech no.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru