Porodnice Svitavy - koronavirus - otec u porodu. Jak to teď je?

markytkynka
3. led 2022

Ahoj ženy, mám sice hodně předčasný dotaz, ale je to něco, co mě denně trápí hlavu… Na začátku července mám termín porodu..pro porod jsem si vybrala porodnici ve Svitavách, ale moc se bojím, že nebudu kvůli koroně moci mít manžela u porodu 😔. Očkování ani jeden nejsme a nebudeme (..toto prosím nerozebírejme..) .. Sama bych porod psychicky fakt nezvládla! Nedáme bez sebe ani ránu…to bych raději rodila doma 😡.. Máte někdo teď za poslední rok zkušenosti s doprovodem u porodu v této porodnici? Pustili vám tam partnera bez problémů? Děkuju ❤️.

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
3. led 2022

@markytkynka Myslím, že pravděpodobnost, že bude mít manžel v červenci covid je asi tak stejná jako to, že se stane něco jiného zásadního, co mu přítomnost znemožní (jiná choroba, úraz...). Tak se zbytečně neděs předčasně. Navíc pokud nebudete očkovaní, tak je poměrně vysoká pravděpodobnost, že ho stihnete ještě teď na jaře prodělat a pak se ta šance opakované nákazy ještě snižuje.

markytkynka
autor
3. led 2022

@merope ...no zatím (klep klep klep) jsme ho ani jeden nechytili za celou dobu...a i velmi rizikový kontakt jsme měli oba několikrát... Já jsem se dokonce "líbala" s babičkou, které den na to vyšel pozitivní test 😅 ... takže, že bychom byli po prodělání a měli tak ode všeho na půl roku pokoj a pustili nás všude, na to moc nespoléhám...

markytkynka
autor
3. led 2022

@zet83 A kde se testoval, nevíš? Rychlotestem na místě v porodnici? ...myslela jsem, že teď už všude existuje jen systém O-N 😳 ...ale pokud ho pustili i teď v zimě...v létě by to snad mohlo být uvolněnější a mohlo by to pořád platit, když nám nezavedou povinné očko.. Bych byla šťastná jako blecha

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
dyechampion
3. led 2022

na co konkretne se ptas? treba v podoli je u planovanych porodu povinny PCR ockovanych i neockovanych, u neplanovanych delaji antigen na miste. pokud budes mit v prubehu porodu kovid, tak budes tam asi sama a lekari ve skafandrech..no a pokud bude mit jen manzel tak to samozrejme nepusti..hlavne zadny stress dopredu. zbytecny ;]

markytkynka
autor
3. led 2022

@zet83 Děkuju ti moc 🙂

markytkynka
autor
3. led 2022

@dyechampion ... když budeme mít covid, tak je mi to jasné...to se nedá nic dělat stejně jako u chřipky.. Spíš se ptám na zkušenosti za poslední tento rok, zda jim pustili neočko blízkou osobu k porodu ve Svitavách a popřípadě za jakých podmínek nebo zda vám doprovod prostě nedovolí.. svět se totiž v dodržování lidských práv úplně zbláznil!!... Chci si asi hlavně trochu uklidnit hlavu... Vím, že za půl roku může být vše jinak. 😶

dyechampion
3. led 2022

@markytkynka my rodili v nejhorsim obdobi kovidu minuly rok a ani nam ty antigenni testy nestihli udelat a oba jsme jeste nebyli ockovani :D urco to bude v pohode :]

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
sikkacirek
3. led 2022

otce u porodu nelze vyloučit (je jedno, zda je očko, nebo ne 🙂, jen maximálně omezí tu dobu na to největší vzrůšo, ale je to garantované samotnou listinou základních práv a svobod (jsem advokát 🙂), jedniná výjimka je ochrana života a zdraví, takže byste fakt museli mít covid v ten okamžik porodu.

markytkynka
autor
3. led 2022

@sikkacirek Díky moc za uklidňující odpověď ☺️☺️☺️

monuleee
3. led 2022

@markytkynka ahoj v týdnu ( možná už dnes nebo zítra) budu rodit zrovna v sy. Dnes jsem tam byla na kontrole a ptala se na otce u porodu. Říkali že normálně pouští. Jen nám oboum udělají antigenní test a prej je fuk jestli jsme nebo nejsme očko,takže kliiiiid😉

markytkynka
autor
3. led 2022

@monuleee ...tak to je super!!! Snad to tak zůstane 🙂 ... přeju ti, ať je všechno při porodu v pořádku a malé aby bylo zdravé ☺️

monuleee
3. led 2022

@markytkynka díky moc. Joooo, jestli máš termín až v červenci tak bych byla klidná v létě jsou ty kontroly a to hlídání uvolněnější než teď v zimě😉

markytkynka
autor
4. led 2022

Tak já teda nevím :(( ...ptala jsem se, jak to je s rezervací nadstandardního pokoje a při tom neodolala a zeptala se, jak je to s otcem... A odpověď:

monuleee
4. led 2022

@markytkynka tak to koukam. Já se ptala včera přímo primáře a on řekl že otec tam bejt normálně může. Ale s tím pokojem nevím, to jsem se neptala

limali
4. led 2022

Ja mám termín až na konci júla a budem zase v Ústí nad Orlicí. Na webovkách píšu, že by mal zákonný zástupca mať PCR alebo očkovanie. Osobne by som sa veľmi hádala, keby tam otca dieťaťa nechceli pustiť. Verím, že leto bude také ako minulý rok. Menej pozitívnych, menej hospitalozovaných, už to bude inak aj s opatreniami. Verím, že to bude dobré 🙂 Zatiaľ sa s tým netrápte, uvidíme až čo prinesie čas 🙂

markytkynka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
danvitka
Autor odpověď smazal
Zobraz
dyechampion
5. led 2022

@markytkynka ja to chapu tak, ze k porodu muze, ale po porodu na sestinedeli nemuze...to treba v praze v podoli muze.

danvitka
5. led 2022

Mě to včera tak zvedlo mandle že jsem to radši smazala. Já nechápu proč to zakazují když to není v žádném vnitřním nařízení nemocnic Pardubického kraje. Vyloženě uvádějí že za dětmi smí jejich rodiče. Za druhé to nezakázalo ani ministerstvo ani hygiena. Naopak doporučení ministerstva je že otec by měl chodit k porodu a dítě by se mělo stýkat se svými rodiči i v nemocnici. Za další porušují rodičovská práva (vy jako rodič máte právo vidět své dítě!) OBA RODIČE! Za další listinu základních práv a svobod, dítě nemůže být odloučeno od svého rodiče pokud tomu soud neurčí jinak. Opět upozorňuji že dítě má OBA RODIČE! Výjimkou jsou pouze vyšetření u kterých nemůžete být jako například že si s ním asi si nelehnete do tunelu na magnetické rezonanci.... popřípadě v případě že je vyšetřován pacient na vedlejším lůžku v choulostivé situaci například musí být nahý a podobně!
Ale tohle není jenom o těch nemocnicích ale i o pacientech kteří si to prostě nechávají líbit. Budu rodit ve Svitavech pravděpodobně v březnu a rozhodně si udělám součástí porodního plánu i jednotlivé zákony, ustanovení ať to prostě vím ať to tam nemusím lovit a prostě nebudou porušovat moje práva. Já práva doktora taky neporušuju, tak nechápu proč on by měl porušovat ty moje jenom protože je doktor.... 🤦‍♀️ Ufff mě to už tak vytáčí!!!!!!

dyechampion
5. led 2022

@danvitka proboha jen klid :D uplne zbytecny stres, ve vetsine pripadu je to o doktorech a situaci 🙂 treba ten email psala sestra, ktera o tom nic nevi a ridi se podle vseobecnych pravidel nemocnice 😀 jen netrap mimco v brisku 😉
btw nadstandard je proste o stesti

danvitka
5. led 2022

@dyechampion bohužel běžná praxe. Prostě to zkouší....

markytkynka
autor
6. led 2022

@danvitka Mě to taky neskutečně vytáčí, jen se snažím se veřejně nerozčilovat, stejně to nic nezmění...ale absolutně s tebou souhlasím... A ono to není jen o porodu.. celé je to panebože absurdistán! Já můžu mít ajc, žloutenku, syfilis, lupenku, plísně a nevím co ještě a na bazén mě s tím pustí, ale bez očkování proti mutaci chřipky ne 😡 ...ale to prostě nemá cenu... Bych se z toho musela zcvoknout.

monuleee
6. led 2022

@markytkynka tak já ráno rodila v sy. Tatínek byl u porodu a nebyl s tím žádnej problem. Jen pak návštěvy nepousti

markytkynka
autor
6. led 2022

@monuleee Jeeee 🙂 ...a jste zdraví? ..jinak jsi skvělá, že sis na mě vzpomněla, děkuju.

monuleee
7. led 2022

@markytkynka jsme v pořádku🍀 není zač👍🍀

danvitka
7. led 2022

@monuleee kdyby se ti chtělo trochu zrecenzovat tuto porodnici budeme určitě moc rádi ☺️ samozřejmě až na to budeš mít čas, teď užívej miminka, gratuluji 🤩🎉

rencinka87
7. led 2022

@danvitka
@markytkynka
Prectete si ten email z porodnice jeste jednou. Nepousti se otec na oddeleni sestinedeli. To nejsou porodni saly. Na oddeleni sestinedeli jdes az kdyz porodis. Tam se otec nepousti. K porodu normalne muze.
A pokud nechces byt v porodnici bez navstev, muzes odejit hned po porodu (ambulantni porod). Aspon uvolnis misto dalsim rodickam - v lete byvaji porodnice natriskany.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru