Předporodní příprava a prohlídka porodních sálů v Brně

gras
1. říj 2014

Ahoj holky,

mám dotaz. Brouzdám tak po netu a přemýšlím, jestli jít na nějakej kurz předporodní přípravy. Moc mě nebere osm a více lekcí, ale zaujali mě nabídky z porodnic, kde jde maximálně o tři kurzy po dvou hodinách. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Byly jste na některém? Nebo si jen zaplatit prohlídku sálů? I tohle je možnost.
Brno - Bohunice nebo Obilní trh

Moc díky za všechny rady a tipy, pomůžete mi tím si to ujasnit 🙂 hezký den.

petronilkaa
1. říj 2014

Já jsem byla na předporodním kurzu od Jarmily Kovaříkové. Je to více lekcí ale zase docela podrobně včetně kojení a péče o dítě.. Na konci vždy relaxace a 2 lekce i s tatínky (pro mě super).. V praxi jsem zapomněla na porodním sále všechny dobré rady, ale manžel si je z kurzu pamatoval a rozhýbával mě při bolestech apod. V rámci kurzu je i prohlídka u Milosrdných. Ještě jsem se šla podívat do Bohunic a nakonec rodila tam.. Ty kurzy od nemocnic jsou podle mě trošku zavádějící. Schválně neříkají, že máte právo něco odmítnout nebo se vůbec ozvat. Jarmila nám říkala, co je už problém a u čeho chtějí jen porod urychlit (s horším průběhem pro ženu a kolikrát i dítě...), aby nás měly rychle z krku.. Takže za mě radši delší a trochu objektivnější... 🙂

bajana
1. říj 2014

Pridaj sa k nám do skupiny o porodnici v Bohunicich, tam sa docitas rôzne info a skúsenosti mamiciek. Sama som bola na predpôrodnej priprave spojenej s prehliadkou pôrodného salu. Nedá sa hovoriť o kurze, skôr je to prednáška a diskusia o tom, ako prebieha porod a hospitalizacia. Pre prvorodicku je to fajn, ale viac-/ menej sa tam nič "nenaucis".

ghana
2. říj 2014

@gras
Ahoj, chystám se taky do Bohunic a chtěla bych to tam předtím rozhodně vidět, ale do kurzů půjdu jinam (čím míň v nemocnici strávím, tím líp). Ty dlouhé předporodní kurzy mě moc nelákaly, ale najdeš i dvouhodinovku s různým tématem (já se chystám na porod, kojení a péče o novorozence). Vedou to většinou porodní asistentky, tak dostatek kvalifikace by snad měly mít.

gras
autor
2. říj 2014

@ghana a kde máš prosím tě ty kurzy zjištěné? Já jsem se taky dívala, ale pořád nějak polemizuju a pohrávám si s tím, jestli na ně nejít i do té porodnice. Mají tam taky kurz o kojení, v podstatě tam je všechno. Jen pořád nevím, pro kterou porodnici se mám rozhodnout 🙂

ghana
3. říj 2014

@gras je to agentura Větrník kousek od Konečného náměstí. teprve tam půjdu na první kurz, tak zatím nemám osobní zkušenost, ale kamarádce se tam líbilo. a pak jsem jeste uvazovala o tomhle http://www.centrumdvorak.cz/gynekologie/porodni...
ja myslim, ze je jedno pro co se rozhodnes, mam kamaradku, ktera vsechny informace ziskala az v porodnici a ze ji to stacilo, ze je stejne kazdy mimco jiny a na vsechny dobre rady ziskane pred porodem stejne zapomenes🙂 tak to bych zase nezvladla ja🙂

gras
autor
3. říj 2014

@ghana na Větrník jsem taky koukala 🙂 myslím, na přípravu na porod a na kojení...jedna by měla být 8. října a druhá snad 15. října, ale ještě jsem se nerozhodla. Uvažuju nad tím v té porodnici 🙂

gras
autor
3. říj 2014

@bajana a ty jsi byla na té speciální přípravě v Bohunicích? Jak dlouho to trvalo? A ta prohlídka? Já jsem právě z oboru, sice ne přímo z porodnictví, ale dvakrát na školách jsem to měla jako předmět, takže sály v Bohunicích jsem viděla v rámci praxe, ale to člověk tak moc nevnímá 🙂 tak přemýšlím, jestli mi to něco dá.

tamarila
3. říj 2014

@gras Za mě je jakýkoliv kurz zbytečnost, nedozvíš se tam nic co se nedá dočíst na netu, a mě prohlídka sálů dopředu nelákala. Ale toto má každá jinak, pokud tě uklidní vidět kde budeš, zajdi si tam. Myslím, že ve finále vůbec nebudeš vnímat jak ten kterej sál vypadá. Jinak já rodila u Milošů, rychle a bez nástřihu, a kurz mi vůbec nechyběl. Te´d přenáším a každou chvíli na to jdu podruhé, tak snad se ten scénář zopakuje 😅 Na to jakej budeš mít porod kurz vliv nemá, ale zase pokud tě uklidní žes pro to něco udělala, tak běž, není to nic proti ničemu .o)

bajana
4. říj 2014

@gras trvalo to celé asi 2 hodiny, videli sme aj sestonedeli a novorodenecke odd., a mali sme šťastie a mohli si pozrieť aj štandardný a nadštandardný porodny box - oba typy boli prazdne...povodne som chcela ist pozrieť aj k Milousum, ale Bohunice urobili dobrý dojem a už sa mi potom nikam nechcelo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru