Spinální anestezie při císaři v Jičíně. Máte zkušenost?

dailik
29. pro 2020

Ahoj holky,příští týden nastupuju na plánovaného císaře a pořád se nemůžu rozhodnout,jestli v celkové nebo spinální anestezii.Budu rodit v porodnici v Jičíně.Není tady náhodou nějaká maminka,která má zkušenost s jičínskou porodnicí při spinální anestezii?Nebo někdo,kdo má taky plánovanou sekci?Bojím se toho,že se mi udělá špatně a psychicky to nezvládnu.To umrtvení půlky těla,k tomu to tahání....máte někdo zkušenost?
Děkuju😊

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
29. pro 2020

@dailik Ahoj, měla jsem spinální anestezii při plánovaným císaři teď v listopadu, ne teda v Jičíně, a za mě spinál nikdy víc. Bylo mi šíleně zle od žaludku (lék do kapačky pomohl jen na chvilku), tahání jsem cítila dost, při porodu byly velký komplikace a vše jsem slyšela. Pak jsem měla kvůli spinálu ještě komplikaci, postpunkční cefaleu - šílená bolest hlavy, a musela 3 dny po porodu na krevní zátku do zad. Myslím, že se z toho zážitku asi jen tak neoklepu. Víc to nechci rozepisovat, abych neděsila. Obecně je ale spinál prý lepší, protože se dřív zotavíš a je to šetrnější pro miminko + ho po porodu hned na chviličku uvidíš, nicméně já jsem měla prostě nějak smůlu a radší bych to všechno zaspala.

mamikry
29. pro 2020

@dailik Taky ne v Jicine, ale mela jsem spinalni anestezii. Nejhorsi byla nervozita, co me ceka. Zakrok byl uplne v pohode. Zavadeni jsem necitila skoro vubec, jen to zatlaci. Pri vyndavani miminka a siti to trochu taha, je to divni pocit, ale neboli to vubec. Delalo se mi trochu mdlo, ale jeste pred spinalkou mi dali neco proti zvraceni, tak se to dalo zvladnout. To bylo z celeho cisare asi nejmene prijemne. Vse hotovo asi do 20 minut a hned jsem videla malicke.

michaelarousova
29. pro 2020

Taky mam zkusenost v jine nemocnici ale pokud me nekdy ceka jeste cisar tak jedine takle☺️ Hned vidis miminko☺️ Cely zakrok trval asi 20 minut nic jdem necitila a ani mi nebylo spatne☺️ Jen pak 24hod na jip a pak se zvednout po tak slouhe dobe byl masakr😂ale ja mam nizsi tlak☺️

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaelarousova
29. pro 2020

@kelerub ja teda rodila driv takze syna jsem u sebe nemela byl v inkubatoru ale jinak jim mimca davaly na kojeni☺️ Urcite to bude vsude jinak☺️ Bylo to dlouhe a o to hur se zvedalo😂

dailik
autor
29. pro 2020

@kelerub Moc děkuju za odpověď.Kéž bych to mělq jako Ty😊

dailik
autor
29. pro 2020

@katule1990 Děkuju za příspěvek.Asi je to individuální.Těch komplikací se právě bojím.Ale dopředu to asi nikdo stejně neodhadne....

dailik
autor
29. pro 2020

@mamikry Děkuji😊

dailik
autor
29. pro 2020

@michaelarousova Taky mám nižší tlak a navíc nesnáším ležet na zádech,nutí mě to ke kašli.A mohla ses třeba aspoň trochu pohnout?Pak až přišli nohy k sobě?A co jídlo?Měli jste něco nebo jen kapačky?

michaelarousova
29. pro 2020

@dailik popravde ja neumim spat na zadech ale syn se narodil v pul 3 odpoledne nez jsem se tam dostala na tem pokoj atd..nohy jsem necitila asi 4 hodiny a hejbala jsem jen rukama ☺️ Dali mi prasky na bolest a spala jsem do rana jak miminko😂 dopoledne jsem dostala polevku ,vyspechovali me a pak dosli semnou na normlani pokoj☺️ A musim rict ze me noc nebolelo jen kdyz jsem se zvedala☺️

loylii
29. pro 2020

@dailik já měla spinal a pro mě super zazitek. Bonding, hned dítě člověk vidí, muže tam byt chlap. Vůbec nic jsem necítila. Jediný co mě bolelo byla cevka do hřbetu ruky. Tu bych ale dostala i před celkovou narkozou😉

katule1990
29. pro 2020

@loylii Tak jak kde. U nás chlap na sál nesměl a nejel přes to vlak. A miminko mi ukázali jen na pár vteřin a pak ho hned odnesli.

mamikry
29. pro 2020

@dailik U nas to bylo tak, ze me hned odvezli na JIP. Tak jsem byla 24 hodin, mela jsem kapacku, davali mi nitrozilne leky na bolest. Jak dlouho jsem necitila nohy, to uz nevim, ale tak hodinku mozna dve urcite. Nebylo to nic hrozneho. Jedine, co jsem citila, bylo zavinovani delohy. Celou dobu jsem mohla mit mobil. Asi po dvou trech hodinach mi nosili malinke. Druhy den pred prevozem na pokoj jsem musela vstat a jit do koupelny. Toho jsem se fakt bala, ale slo to. Jizva teda pri vstavani bolela, ale cim vic jsem se hybala, tim to bylo lepsi. Po prevozu jsem dostala jidlo, asi dva dny bylo dietni. Male jsem si nechala hned ten den u sebe a hned jsem se rozkojila. Davali mi cipky na bolest, ale ty jsem druhy den uz ani nebrala, do 14 dni byla jizva v pohode, za mesic uz jsem o ni nevedela.

dailik
autor
30. pro 2020

@mamikry Tak snad to taky zvladnu.Mam nastup v pondeli,tak uz jsem z toho nervozni.Na druhou stranu uz se na syna moc tesim a taky az nebudu mit to obrovske bricho.Uz jsem dost unavena a neohrabana.

nazka
30. pro 2020

Tak já měla spinal 2x ve dvou různých porodnicich. Prvně mi při napichovani vylitla noha, jak trefili nerv, tak jsem byla vyděšená, jestli budu ještě chodit. Rozleje se teplo a je to. Pak mi zavedli cevku a šlo se na věc. Byla jsem priooutana na lůžko, takže vyndani miminka mám jako srandu.
Podruhé mi napichovali záda v sede, strašně jsem se toho bála a úplně nebe a dudy. Nic jsem necítila. Jen mě cevkovali ještě před, tak to je můj nejhorší zážitek. Pripoutana jsem teď nebyla a dítě že mě rvali o to víc. No a ještě jako bonus měli nová světla nad operačním stolem, takže to bylo jako zrcadlo. Ale já neměla na to se koukat. Koukla jsem se až na šití. To paní vedle koukala, jak ji tahali dítě z břicha, říkala, že to bylo super.
Jinak teda blbě mi nebylo, bylo nezapomenutelný, že vidíš prcka hned. Na sále mi ho osetrili u hlavy.
Jako jsou to strašný nervy, bojíš se o dítě a celkově.. Ale když bych šla ještě jednou, jdu zas do tohohle. Kdybys něco chtěla ještě vědět, klidně napiš do IZ. Mám to v živé paměti vše 🤭

jako_mala_holka
30. pro 2020

Mám zkušenost s jinou porodnici... Porod super, byla jsem hrozně nervózní, měla jsem velký strach ze všeho, i z cévkování, z napichovani anestezie, nakonec všechno v pohodě, při řezání atd jsem necítila nic, jen jsem nemohla samozrejme ani pohnout nohama, což byl divný pocit, pak trochu tahání, tlak, já brečela a smála se zároveň, hrálo tam rádio a bylo to úžasné... Malou mi pak ukázali a odnesli manželovi na bonding, na sále být nemohl... Byl s malou dvě hodiny na pooperačním pokoji, mě mezitím dovezli za nima a já tam následně byla cca 24h, pak převoz na obyč pokoj... Mimochodem cévkování bylo v pohodě, nic jsem necítila, skubla jsem sebou při dezinfekci, tak se sestra smala, že to byla jen dezinfekce a pak sup a bylo to... Ani jsem to nepostřehla, byla moc šikovná 😆 horší to bylo pak, jsem hodne citlivá na bolest a vstávání nebylo nic moc, tři dny jsem dostávala kapačky a injekce proti bolesti a prvni den po císaři jsem omdlívala při chůzi, ztratila jsem dost krve a měla jsem hodně nízký tlak... S jizvou naštěstí žádné problémy nebyly 🙂
Jen pak ještě doporučím říct si o glycerinovy čipek, nám ho dávali automaticky, a taky něco proti nadýmání, třeba espumisan, protože jak se nesmíš hýbat, tak je to peklo i v kombinaci s rozrezanym brichem👍

Uvidíš, že to bude dobré, hodně štěstí a zdravé mimčo 🙂

jako_mala_holka
30. pro 2020

@dailik já se cca 12 hodin hýbat nesměla, ani zvedat hlavu, nic, jen ležet na zadech, no popravdě nic moc, ale přežít se to dá, jídlo už ani nevím, myslím, že to až další den na normálním pokoji

dapele
30. pro 2020

Sice jsem nerodila v Jičíně, ale mám za sebou porod jak v celkové anestezii, tak i ve spinální a za mě spinální mnohem lepší. Z hlediska mé rekonvalescence to bylo obojí na stejno, po obou se vstávalo blbě a jizva bolela ještě dlouho. U druhé spinální jsem sice byla dřív v provozu, ale to spíš z důvodu, že už jsem věděla co a jak a byla jsem se vším víc psychicky i fyzický smířená.
Z hlediska psychiky jsem se ale u první celkové anestezie se vším déle psychicky srovnávala, malou jsem viděla až několik hodin po narození, u narození jsem "nebyla" přítomná a pocit "dobrý den, tohle je Vaše dítě" byl pro mě divný. U druhé spinální jsem cítila když se malý narodil, byla jsem u toho, hned mi ho ukázali, hned mi ho přiložili k prsu a hned se přicucnul, takže jsem se mnohem rychleji cítila jako máma a mnohem lépe se nastartovaly všechny hormony.

nazka
30. pro 2020

@dapele hezky popsáno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru