Jak tráví prázdniny Vaše pětileté děti?

neomenia
8. srp 2019

Ahoj, ráda bych věděla, jak to mají jiné rodiny s pětiletými dětmi. U nás tím, že máme teď půlroční mimčo, jsme i s naší pětiletou dcerou většinu léta na chatě ( naše mš je celé léto zavřená). Jezdí s babičkou nebo se mniu a manželem občas na výlety, občas se projede na kole, když je vedro, jdeme k řece. Jinak si hodně hraje na zahradě, sama, nebo se sousedovic dětmi. Měla jeden "přívesnický" tábor, týden byla s jednou babi v západních Čechách, týden s druhou v Krkonoších. V září pojedem všichni k moři. Jak to máte u vás ?ptám se proto, že mě překvapilo, že některé děti z MŠ maji i ctyry příměstské tabory, přestože třeba jejich mamky jsou take na mateřské... Tak si říkám, jestli bych neměla dcerku vic rozvíjet ? V penězích by problém nebyl... Ale takhle mi prijde spokojená...

zuzaves
8. srp 2019

To je sranda, že?!

drep
8. srp 2019

@neomenia mě rodicě nikdy cíleně nerozvíjeli a jak se vyvinula sama 😂 hele, já jsem touhle dobou trávila celé léto na chalupě s o dva roky mladším bráchou, mámou a babičkou a jak jsme tam zabavili. Naučili jsme se s bráchou bavit spolu, takže jsme neustále neotravovali rodiče, stmelilo nás to a zážitky máme taky. Když jsem začala chodit do školy, pokračovalo to stejne, jen jsme na týden jeli do krkonoš a na dva týdny k moři.

lobella
8. srp 2019

@neomenia doifam, ze sranda, ja vyrostla tak, ze jsme byli tyden i jedne babicky, tyden u druhe, pak vylet dva s rodici, max na par dni do kempu pod stan, penize nebyli a byli jsme stastni, zbytek casu travili venku, litali na kolech, hrali si, chodili se koupat, nikdy jsme nebyli u more, nasi nas brali v lete na horske tury, svaci hezky s sebou, byli jsme a jsme stastni, neplanujte jim kazdou minutu, dite se potrebuje nudit

neomenia
autor
8. srp 2019

@zuzaves nevím, proč by byla? Zas tolik petiletaku kolem nas neni, tak se ptam oro srovnání. Nevím, co vam připadá na tom tak vtipneho?

neomenia
autor
8. srp 2019

Neni to sranda, jestli vas to poburuje, klidně smazu. Když se tu někdo furt dokola pta na to, jestli je těhotná nebo ne, nebo na to, jestli se nam dnes dobře mixoval prikrm, prijde mi muj dotaz celkem ještě normální 🤔🤔🤔

barulina
8. srp 2019

Vubec ;D moje dcera je 14 dni v cervenci a 14 dni v srpnu u otce(jsme rozejiti) s tatou vim ze jede k mori. Pak je u babicky. Ja si nemuzu pokazde vzit dovcu kdyz je doma tak ji hlida muj nebo nasi a kdyz je vollno litame po vxletech, bazeny koupqky, kolo atd. Na dovcu ted poradnou nebylo neb jsem ex nechala vse at mam klod. A loni jsem vydala za tyden ve svycarsku nehoraznou sumu ;D

pribylovapetra
8. srp 2019

Mam pětiletou a dvouleteho. Byli par dni u babičky, sem tam nejaky vylet, malá dovolena. Velká nas jeste čeká. Ale vesměs jsme doma. Naštěstí naproti bydli stejne staré deti,znaji se ze skolky. Takze nase jsou u sousedů nebo jejich děcka u nas a vyblbnou se. Ovsem pokud jsou nase samotný, tak se trochu nudí. Ale nenapadlo by mě dat ji na tábor.

olga_
8. srp 2019

@neomenia Rozvíjíš ji krásně. Spousta dětí je dnes přeorganizovaných, spousta rodičů má pocit, že pokud za "aktivitu" nezaplatí, tak se nic neděje. Děti potřebují pro svůj rozvoj klid a soustředění. Netřeba přehlcovat. Za mě to máte úplně krásně nastavené. 😉

kami1984
8. srp 2019

Syn byl 2x po týdnu u babičky na Jižní Moravě, 3x po týdnu v Mini školce, týden budeme v Tatrách a týden budeme jezdit na výlety. 2 týdny jsme byli spolu sami, starší na příměstském táboře, taťka v práci.
Litá na zahradě, na kole, večer čteme. Myslím, že má toho až nad hlavu 🙂)

drep
8. srp 2019

@olga_ naprosto souhlasím, vyvdala jsem dítě, kterému se někdo vždycky věnoval, nikdy se nenudila. A ve svých jedenácti se neumí zabavit sama ani na chvíli, neustále se dožaduje pozornosti a zábavy a je totálně zpruzelá, když náhodou muž hned nevyskočí a nejde bavit

martinka_33
8. srp 2019

V těch příměstských táborech vidím šla Ale, když není možnost hlídání a oba rodiče pracují, celé léto se nedá pokrýt dovolenou 🙂 Jinak bohatě stačí, naše 4 a.pul léta takhle pestré léto ani nemá

leneee
8. srp 2019

@neomenia Mam dite 5 a 2 roky, uzivame si leto na chalupe, maji tu pisek,houpacku, bazen a vesnicke hriste kam obcas jdeme, obcas jdem na hriste u hospody,kde si dame zmrzku, obcas po okoli na prochazku nebo do lesa, parkrat jsme vyjeli na pul denni vylet. Jinak tu ma obcas kamarady od sousedu, nebo si hraje s brachou nebo sama. Jsem toho nazoru, ze se musi umet zabavit sami, i se umet nudit a nepretezovat je v tomto veku nakymi extra zazitky-z okoli vim,ze to ty deti az tak nebere (samy mi to rekli,ze kdyz jdou z dovci na dovcu a z vyletu na vylet 5 dni v tydnu, tak jsou pak z toho unaveni)... takze uzivejte ze muzete byt spolu 😉 a primestsky tabor je fajn jako hlidani kdyz nemuze rodic nebo babicka podle mne, ale toho si jeste uzijou dost ve skolnim veku 😉

kubesol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veruuu_kubesovic
8. srp 2019

Jaké tábory??? Vždyť je to ještě prcek i když už 5lety☺️ sama mám dceru téměř 5letou, a k tomu 15mesicniho syna, v květnu jsme se přestěhovali, takže velká dovolená padá a bude jedině příštích 14dnu na chatě, jinak různé výlety (Zoo, Dinopark atd) a co by ji chybělo?

drzticka81
8. srp 2019

Mam 5 letou dceru,k tomu 7leteho syna a 2 letou dceru 🙂))) Nikdo z nich na zadnem tabore nebyl......letos 2 dovci v cr po tydnu,mezitim par vyletu, koupaliste,aquapark,okolni hriste ci na banen na zahradu prarodicu-tot vse-nemyslim,ze by se nudili 🙂))) o to vic jsou z akci nadseni 🙂))) Ale synovi uz na pristi rok jeden tabor ci primestsky nachystam-at se trochu otrkava sam bez nas 🙂)))

neomenia
autor
8. srp 2019

Vsem moc díky za reakce, ted vidim, že je to takhle v pohodě 🙂 taky vim, že se nemá dítě presycovat a ma se i trochu nudit. Tak jsem rada, ze to mame stejně.

marketa11112
8. srp 2019

moje deti maji 4,5 a 2 roky. jezdime na vylety, dovolenou planujeme az na pristi rok. mala ted pri delsi jizde jak 10 km zvraci. takze pokud jedeme na vylet, mame to jiste. to take neni nic super. ted s e tedy snazime najit co nejvic veci tady po okoli. od hradu, koupalka, prochazky u rybnika (mame jich tady nekolik), novych prolezacek, byli jsme na slapadle, pokazde je vezmu do jineho mesta v okoli, do parku, na zmrzku a pod. , pobliz mame i dve zoo, oboru, ted novou vyhlidku a lanovy park. hledam ted tady kolem. na zahrade maji deti sve hriste, bazen a pod. i tam si vyhraji. obcas s osmiletakem od naproti. nebo prijel stejne stary bratranek, kamaradka s dcerkou , kamarad se synem apod. takze dobre.
letos jsem jeste doma, tak si deti uzivam a hlavne jsem s nima. pristi rok bude o moc hur. budu uz v praci, budeme resit, co a jak s detma, kdyz nebude skolka. radi bychom jeli k mori a nekam do chatky k vode. doufam, ze par dni pohlida babicka s dedou, alespon tech par hodin, co budu v praci. ted nehlidaji vubec.

sdu
8. srp 2019

@neomenia myslím si, že je super že si ji berou babičky. Je to víc než nějaký tábor.

alcar
8. srp 2019

Ja pro dceru chtela dva primestske tabory (krouzky) a vsechno bylo vhodne pro deti od 6 let. Malokde by vzali 5lete dite. Takze nevim, kam ty maminy ta mala decka nacpaly. U nas je teda i financni problem. Jsem na rodicaku s dvojcaty a je celkem obtizne platit dceri to, co bych chtela, plus jeste financovat dvojcata. Muz vydelava akorat na hypoteku, leasing a zivobyti. Z meho rodicaku pokryvam vse pro deti.
Jinak dcera byla tyden s prarodici na dovolene, ted mel muz 14 dni dovolenou, tak jsme byli na chate, 3 dny jsme byli v Polsku v Energylandii, na konci srpna jedeme na tyden k mori. Zbytek (rozumej tydny, kdy nic nema) prazdnin si ji obcas vezmou prarodice na vikend na chatu. Ja jsem s nimi vetsinou doma sama. Snazim se s nimi chodit na prochazky, byli jsme v zoo, jeste chci do Dinoparku. Ale je tezke vymyslet program petilete, plus k tomu dvouleta dvojcata, ktera maji aktualne obdobi “jeden tam, druhy tam” a poslouchat zatim nebudeme. Nastesti mame rodinny dum a zahradu s bazenem, takze kdyz se mi nikam nechce, tak maji decka vyziti i na zahrade a jsou cely den v podstate venku. Uz jen odpocitavam dny, kdy ty prazdniny skonci a starsi zase posupajdi do skolky.

monika76301
8. srp 2019

@neomenia mam 5 letou holčičku a 3 měsíční miminko školka celé léto zavřená... Takze asi podobně jako u vás... První týden byla s tchyni na dovolené na slovensku. Jednou týdně jezdíme někam na výlet - dopravní hřiště, zoo nebo tak. Ve Cvrtek jezdíme do herny a na velké hřiště. Když je horko jsme v bazénu u kamarádky. Vzala jsem ji na prazdniny neteř na týden. Na další týden synovce a další týden další netere at není sama. Pak byla ještě na víkend u mojí maminky a 3 dny u tchyne a ted odjíždí do Maďarska na týden na dovolenou s maminkou moji. Snažím se ji udělat hezké prázdniny na dovolenou sice nejedeme protože jsmese teď přestěhovali do nového domečku a dodelavame tak peníze dáváme do toho ale myslím si že tvá dcera mela a ma krásne prázdniny... Jsou dny kdy jsme jen doma a hrajem si ale vesměs jsme s kamarádkama na hřišti v bazénu a tak

properjoey
8. srp 2019

Dcera bude mít v září 5, syn je o rok mladší.skolka má pauzu 6 týdnů. Takže 1. týden byli na příměstském táboře.2. týden byli u babičky na chatě, 3.tyden hlídal můj táta 3 dny normálně na sídlišti u nás, 2 dny moje babička u ní na sídlišti.4. týden jsme jeli na 4 dny do Polska "ochutnat" moře, po návratu zpět jsme dali koníky, paddleboardy, kajaky, kola- klasika, co děláme v létě běžně. 5. týden túry po cesko saskem Švýcarsku- naše klasická dovolená a 6. týden budou zas u babičky na chatě. Příští rok plánujeme, pokud otevřou příměstský tábor na paddleboardu u vody. Ale vše proto, že nás to baví a prostě hlídání nemáme. Kdybych měla víc dovolený, budu s nima klidně na sídlišti 😉 jinak dělám půl úvazek, takže ta odpoledne tam většinou travime

izz76
8. srp 2019

@neomenia Tvoje dcera má krásné normální léto.. Myslím, že děti nemusí mít nutné zorganizovat každý den, volná zábava je potřeba.. Jinak naše 5leta tráví prázdniny takto, byly jsme týden u moře, 4 týdny je ve školce, jezdíme na chatu, na výlety, koupaliště, babičky si ji nikam neberou, nemaji čas.. V mém okolí jsou příměstské tábory až od 6let.

hedunika
8. srp 2019

Můj pětileťák je od 1.7 do 31.8. doma - buď s se mnou (pokud mám dovolenou), nebo s manželem (pokud se mu podaří ukráct dovolenou), nebo s babičkou (pokud se nepodaří ani jednomu z nás tu dovolenou dát dohromady). Týden jsme byly na dovolené, v mezičase vymýšlíme výlety pod blízkém i vzdáleném okolí, s příměstkým nebo jiným táborem by mě tipuji vynesl v zubech, neb kolektiv je tak to poslední o co stojí, po celém roce ve školce, kdy už ke konci se nemohl dočkat, kdy už konečně budou ty prázdniny a bude mít klid 😀

lolam10
9. srp 2019

Nebojte, delate to vyborne.Ja kdyz neco ve vychove nevim tak si nikde nic nectu a zamyslim se jak to bylo u nas a ja se mela pekne.takze za me super stravit cas s babickou bez rodicu a pak na chate mimo mesto.dnes vsichni chteji aby je nekdo bavil,rodice i deti,ale to je podle me mor,akorat budou cely zivot nespokojeni.vasim zpusobem deti ucite jak se da krasne vystacit "s malem" ale v tom je to bohatsvi😉

petulik81
9. srp 2019

Ja to nejak nehrotim,mame sousedy s detma,tak občas je pozveme ,at se vylitaji,chodime na hriste,ma tu dvouletou segru tak blbne s ni,jedeme k babičce,na výlety,obcas si maluje, jak venku kridama tak doma pastelkama,kouka na pohadky,řádí v bazenu, je cele dny venku ,imrovizujeme, žádné cilene rozvijeni, jediný cileny,ze procvicujeme na logopedii,jo a jedeme k moři, prostě se jim snažíme udelat hezké prázdniny

iulia
9. srp 2019

Já mám děti 5 let a 2 roky, ale letos poprvé mají obě děti prázdniny akčnější a hlavním důvodem je, že částečně pracuji. Naše prázdniny - týden jsme byli u sestry, druhý týden školka (jen starší), potom 14 dní "tour de Bab", příměstské tábory májí děti tři a ještě dvě rodinné dovolené. Moje děti jsou nadšené!

ocetnicek
9. srp 2019

Mám syna 3 týdny doma, potom 2 dovolené a zbytek ho mají babičky či jiní příbuzní. A to mám ještě 3m miminko a vše v pohodě. Přes dopoledne si hraje doma a odpoledne chodíme ven na koloběžku. Zbytek dne buď pohádka v TV, nebo půjčím chvilku mobil na hru. Měla jsem z toho strach, protože školka je taky zavřená, ale nakonec v pohodě.

mari90
9. srp 2019

@neomenia nemyslím si, že by se dítě rozvíjelo nějakými příměstskými tábory více než ty deti které žádné neabsolvují. Pokud je spokojená tak je to hlavní. Já mám 5 letou dceru a 18m syna. Sem tam jezdíme na výlety, k babičce, k dědovi na chatu, občas se koupat a nebo si prostě hraje s dětmi z okolí. Na dovolené jsme také týden byli, výlet ještě nějaký plánujeme a i tak bych řekla, že toho podnikáme dost. V okolí je spoustu dětí, kteří za celé prázdniny nevystrčí paty z vesnice a spokojené také jsou, tím tedy nechci říct, že je to dobře. Ale tak pokud jsou šťastné...

1miska
9. srp 2019

Pokud je matka na materske dovolene tak mi 4 příměstké tábory přijdou opravdu trochu "mimo" - děti mají mít taky volno, jen tak si litat, užívat volna, nudit se, hrát si, koupat se.... ale bohužel někdy jsou ty 4 primestske tabory nutnost :( jsme oba pracujici, deti 4 a 5 let, babicku mame jen jednu, je jeste pracujici a ta si většinu dovolene vybere v prubehu roku na hlidani když jsou holky nemocny - takovy ty male kratke nemoci, skolka je cele leto zavrena a to pak není jina moznost....

verdos
10. srp 2019

Sousedka své pětileté dítě nahlásila na všechny přívesničáky (celkem 7), co tu byly. Ale na všechny ho nevzali, že prý je to moc (navíc byl na některých jako náhradník). Taky mám maminku doma s mladším dítkem (cca ročním).
Můj pětileťák je prostřední, celkem stráví 5 týdnů s babičkami, týden budeme mít společnou dovolenou v podobě výletů. Zbytek bude v normálním režimu jako během roku - doma, na zahradě, na návštěvách u kamarádů, v lese, občas nějaký výlet... nic extra.

neomenia
autor
10. srp 2019

Díky za postřehy a reakce. Teď už nebudu mit výčitky svědomí 🙂 vidím, že je to u všech podobné jako u nás 🙂