Nástup do školky. Jak pomoci dceři to lépe zvládnout?

billiejean88
5. zář 2023

Ahoj holky, jdu si pro radu nebo možná spíš ujištění, povzbuzení. Dcerka (3,5 roku) teď nastoupila do školky. Jsem doma na mateřské ještě s mladší dcerou (1,5 roku), takže do školky nemusela kvůli mé práci, ale chci ji tam dát pro její dobro. Vidím na ostatních dětech, že se ve školce hezky rozvíjí a učí rychle nové věci. Navíc se poslední dobou doma už hrozně nudila, je vidět, že jí kolektiv chybí. Budu ji tam dávat jen na dopoledne, po obědě bude chodit domů. No a teď k dotazu - samozřejmě první dny jsou plné hysterického pláče, že nikam nechce, že se tam bojí, že je jí po mně smutno. A mně (jako každé mámě) to trhá srdce. Jak jí můžu pomoct to líp zvládnout? A jak dlouho to tak trvá, než si dítě trochu zvykne? Případně jak jste poznaly, že si asi vůbec nezvykne a školku jste zrušily? Moc děkuji za rady, je to pro mě těžší než jsem myslela, ale vnitřně jsem přesvědčená, že pro ni dělám dobrou věc. Je to malá vesnická školka hned dva domy vedle našeho, navíc učitelky jsou skvělé.

billiejean88
autor
21. zář 2023

Aktuální zprava pro všechny, co jste me tu podpořily. Dcera si na školku zvykla krásně. Nejsou žádné slzy a dokonce už mi večer vzdycky hlásí, ze se těší, až si zase půjde pohrát s kamarády a paní učitelkou. Zítra jedou na první malý výlet autobusem a na to se těší už pondělí 😊 Takže moc děkuji za všechny povzbudivé komentáře, jsem moc rada, ze adaptace proběhla tak rychle. Vnitřně jsem věděla, ze se ji to bude líbit, jen ta prvotní změna je vždycky náročnější. Přeju i vám všem zdravé a spokojené děti! 😊

ferda90
21. zář 2023

@billiejean88 super zpráva ☺️No vidíš, chtělo to chvilinku čas, ať se vám ve školce i nadále líbí ☺️