Odklad podzimního/zimního dítěte. Litujete nebo to dítěti prospělo?

jarpa111
2. dub 2023

Dobry den, prosim zlusenosti tech, kdo dal podzimnimu/zimnimu diteti odklad a sel tedy skoro v 8mi letech do skoly.
Litujete toho nebo naopak vidite, ze to diteti prospelo? Jak se dite zaclenilo mezi mladsimi spoluzaky?
Dcera pravdepodobne dostane odklad a nejsem s tim vnitrne smirena. Vim, ze je to asi spravne, ma vice nedostatku a doporucila mi to reditelka ze skolky, PPP i ucitelka, kde nyni dcerka byla na predzapisu. Neudrzi pozornost, opozdeny vyvoj reci, horsi grafomotorika.
Jen se bojim budoucnosti, ze ji vezmu dalsi rok, ze bude vyspelejsi oproti kamaradkam driv, ze vystudeje takhle pozde..atd. Zaroven vim, ze dat nepripavene dite do prvni tridy, je taky spatne a dcerce to muze ublizit. Diky za vsechny Vase zkusenosti!!!

lcn162
5. dub 2023

Mám holku, která je narozená v červenci. Zvažovala jsem odklad kvůli emoční stránce, jedna učitelka ve školce mi říkala, ať o tom ani neuvažuju, že je jinak šikovná, druhá učitelka, že to emočně nedá. No dali jsme ji, je ve druhé třídě a s emocemi bojuje stále.
Kamarádka řešila loni, že jejimu listopadovému synovi ve školce doporučili odklad. Byla v PPP, bavila se s dr na logopedii, hodně se zaměřili na rozvoj oblastí, kde byl pozadu a za ten půl rok udělal opravdu pokrok.