Přechod dítěte do jiné školky. Máte zkušenosti?

7. bře 2024

Ahoj, dceru jsem v září dala do školky která je trochu dál, protože v té co je blíž by jí nevzaly (nebylo jí přesně 3r). Dcera je tam spokojená, já také ale na jednu stranu mě vadí, že je to daleko a musím jí kvůli tomu ráno budit v půl 6. Tak si říkám, že letos bych jí zkusila dát sem blíž. Jenže si říkám... Nebude to mít nějaký negativní vliv? Přece jen tady už ty děti zná. Učitelky zná... 🙄 Ale zase by se déle vyspala, neměla ráno takový chaos a tím pádem by jsme se všichni vyhli i stresovým situacím... Rychlé, rychle, rychle...
Řešil někdo?? V říjnu jí budou 4 roky.

ireniq
7. bře 2024

Vzala bych v úvahu, kam potom půjde do školy - pokud je pravděpodobné, že se v bližší školce seznámí s budoucími spolužáky, bylo by to plus ve prospěch změny školky. Jinak stresové situace "rychle rychle" jsou i v rodinách co bydlí 5 min od MŠ 😇 akorát že nemusí tak brzo vstávat.

gruyerre
7. bře 2024

Teď je to ještě v pohodě, pokud půjde v září jinam, bude ve třídě, kde půjde spousta dětí do školky úplně poprvé. Čím dřív, tím líp.

cilkat
7. bře 2024

Školkové kolektivy se meziročně změní dost. Září a říjen býde ve znamení adaptace bez oheldu na to, zda ona zůstane ve stejné třídě, nebo školku změní. Pokud je dcera komunikativní, zvykne si podle mě rychle. ... Deset minut rozdíl by mi za to nestál, půl hodina už jo.

katcha03
7. bře 2024

Náš syn to tak měl, vloni v září přestoupil do jiné školky, v tom místě bude potom chodit i do školy. My teda vzdálenost neřešili, protože obě školky jsou od nás tak nějak nastejno. Zvyknul si celkem rychle, ale on je hodně společenský a rychle si najde kamarády. Výhoda byla, že jsme znali učitelky, protoze je měla dcera, která šla od září do školy. A syn je také říjnový.

eviicka
7. bře 2024

Měli jsme totéž, první školka byla 15 km daleko, takže nebylo co řešit. Za to ve spádové měl kamarády tady z okolí a pak s nimi přešel na základku. Nebyl žádný problém, 1. školku si už nepamatuje.

deli_lah
7. bře 2024

Kamarádka takhle přesouvala syna, dokonce do školky která je dál 😀 Ale tamta byla děsná, tady je o dost spokojenější. Určitě lepší teď než třeba naopak poslední rok.

jirovapa
7. bře 2024

U nás starší dcera chodila do školky poblíž, ale druhou dceru tam nevzali. Takže jeden rok jsem vodila starší dceru (plus miminko v kočárku) do jedné školky, do druhé školky jezdil manžel po cestě do práce. Vyzvedávání to samé, jen se potom manžel vracel zpět do práce. Po roce nám vzali mladší holku konečně do stejné školky jako je ta starší a je to paráda. Ze začátku si dcera zvykala na novou školku pěkně, občas si na kamarády vzpomene z bývalé školky.

lusinek12
5. dub 2024

Také jsme toto řesily asi 2roky zpět máme tady školku kousek od baraku kam chodila starší dcera ale mladší my nevzaly pac ji jeste nebyli 3roky takze sla do skolky kde braly uz deti od 2let ale byla daleko sice ve stejnem meste ale dal zacatky byli tezky nechtela tam byt vztekani ze tam nechce atd ale pak si zvikla a pak byla rada ve skolce dalsi rok jsme sly opet na zapisy a vzaly nas do nasi skolky mela vyhodu ze to tam znala od malinka tam chodila takze se i tesila a musim rict ze bez problemu to zvladla prvni den uplne na jednicku nemohla se dockat az nastoupi do nove skolky ikdyz dcera je hodne spolecenska a upovidana.. a ve tride i mela par kamaradu ze stare skolky

pavlinakm
Autor odpověď smazal
Zobraz