Školka a aktuální nemocnost. Necháváte doma, když řádí třeba chřipková epidemie?

moni_12
27. led 2024

Maminky, mám v hlavě brouka - vůbec se mi nechce dávat syna do školky (5 let), když teď okolo radi samé nemoci-covid, chřipky, střevní potíže...od druhé půlky listopadu mi děti marodily, dva streptokoky za sebou, pak covid, teď bronchitida... V pondělí by mohl syn do školky, těší se, ale já mám zase jen nervy, jestli něco nedotáhne domu. Ještě jsem na rodicaku s mladší, tak bych si mohla nechat doma...jako on už doma neví, co dělat, já to chápu, je to dlouhy...ale při představě, že bude pár dní ve školce a zase doma nemocný, tak mi asi jebne už. Manžel mi říká, ať ho tam dám, ať si odpočinu a že mu školka dá víc, než já doma. To je sice pravda, ale už bych taky ráda, aby byly chvíli zdravy.

Děláte to někdo tak, že si nechávate děti doma, když je třeba chřipková epidemie jako teď? Jako jasné, kdo můžete, já zatím do práce nechodím.

alubif
29. led 2024

Nechávám preventivně jen kvůli dovolené.

moni_12
autor
29. led 2024

Díky všem za odpovědi. Vždycky si ráda přečtu, jak to chodí v jiných rodinách a ráda si rozšířim obzory. U nás to dopadlo tak, že syn včera knoural, že chce jít do školky, tak šel. Já jsem trošku víc úzkostliva, ale vím o tom a snažim se s tím pracovat. Stejně bychom šli někam ven a může onemocnět stejně...a po školce byl opravdu spoko, tak jsem ráda.

amenophus
29. led 2024

Ja to tak chapu! Taky si pokazde kladu tutez otazku! Ale nakonec tam to dite vzdy poslu (byt treba jen na par dni nez je zase nemocne) protoze 1) doma se se mnou nudina je s ni k nevydrzeni, 2) vzdy je pro ni slozita adaptace a po kazde delsi absenci se zas ve skolce hrozne dlouho rozkoukava a je asocialni, a 3) musi si budovat imunitu a je lepsi, kdyz se promori uz ve skolce nez resit tyhle absence az ve skole. Ale je to bolestive dilema, chapu ho.

leneee
29. led 2024

@moni_12 tak ja bych klidne nechala. Nemyslim si, ze by mu ve skolce neco uteklo nebo ze by nemel dalsi prilezitosti se promorit. A pokud jste byli nemocni v kuse, tak bych ho klidne nechala jeste tyden dva, nebo az do jarnich prazdnin doma. Hlavne ten mladsi sourozenec, tomu tyhle nemoci nepridavaji a popravde mu to v nicem moc neplmuze-syn jako mladsi byl taky nakazen neustale od dcery a beztak svou skolkovou dochazku marodil, zlom nastal az v predskolacich. Dejte si proste klidek, voraz, prochazky na hristi a proste na pohodu)… ale ja jsem ten clovek co ma deti radsi doma.

kolibricek36
30. led 2024

Ja tedy nechávám doma když chodí na rehabilitaci, oni opravdu nejsou zvědaví na nemocné dítě., a pred dovolenou. Jelikož když něco donese chytám to já, minule jsem si nějaký muribundus předávali 3 měsíce. Já tedy v kuse .

dixi86
30. led 2024

Dokud nebyl starsi predskolak, tak sem je nechavala doma..co nejdyl, aby se daly dohronamady. Ale samo nechodit na mista, kde je to obdobne 🙂 jinak je to jedno.

moni_12
autor
31. led 2024

Ještě vám napíšu, jak to s náma dopadlo. Syn byl v pondeli a v úterý ve školce, spokojený, a ja taky. Jak jsem ho vyzvedávala, třídy byly spojené, protože je dost děti i ucitelek nemocných. Jeste jsem tam odchytla paní ředitelku, která je velice sdílna a začala mi vykládat, jak v mladších třídách řádí nějaký moribundus, že odpadávají děti jedno za druhým. A to byly ty tridy, se kterýma byly včera spojení a budou do konce týdne.

Dneska jsme na prevenci u lékaře, takže školka nic a zitra ho nechám doma, jako asi jsem víc úzkostliva, ale prostě nepůjdu těm nemocem naproti. Už jsem i kdesi četla, že tento rok je to s nemocema šílený.