Školky od dvou, nebo dvou a půl??? Je nějaká státní?

adela1399
16. zář 2022

Ahoj holky, potřebovala bych poradit,jestli nevíte o nějaké školce od dvou let…jsem v situaci,kdy potrebuju nastoupit do práce a dcerku dát do školky,ale jsou jen soukromé školky,kde nechám jen 10tis za měsíc na školkovném,což mi v mé situaci vlastně jen přitíží finančně. Víte o nějaké školce v Praze nebo okolí Prahy,která je státní? Děkuji moc

blondynka400
16. zář 2022

@adela1399 na Praze 13 (Velká Ohrada) mi obě vzali ve 2,5 letech. Běžná státní školka a nebyl to vůbec problém. Ale už je to nějaký rok zpět. Každopádně je po zápisech, těžko ti jí někde do státní vezmou.

felixfelicis
16. zář 2022

Taky Praha 13 a stale berou cca od 2,5. Syn kamaradu chodil hned od 2, ale to bych brala spis jako vyjimku, ze zrovna byla kapacita. V prubehu roku to ale moc nadejne nevidim.

petulkadodo
16. zář 2022

@adela1399 Ve dvou letech bych hledala spíš státní jesle. Určitě se dá podat přihlášku i teď, řada dětí během roku určitě odpadne. Jinak se přihlásky podávají na jaře na další školní rok. Největší šance na přijetí u státních jeslí bude asi v místě trvalého pobytu.

felixfelicis
16. zář 2022

Jeste jsem zapomnela, ze mame skolku primarne pro dvoulete deti (po roce vetsina prechazi jinam), tam asi vezmou hned od dvou. Jeslí by me zajimalo, kolik vubec je, u nas ani jedny.

blondynka400
16. zář 2022

@petulkadodo já dala obě cca ve 2 letech do soukromé školky (cca na 50 % času), do státních jeslí bych dítě nikdy nedala

@felixfelicis jsme ráda, že to stále ještě funguje. Praha 13 měla co se týček MŠ dobře nastavenou politiku.

felixfelicis
16. zář 2022

@blondynka400 jojo, kdyz obcas slysim zvesti z jinych mestskych casti, tak jsem hodne rada za to, kde bydlim.

petulkadodo
16. zář 2022

@blondynka400 Taky mám syna v soukromé školce, ale paní se ptala to státní, kvůli financím. V Praze 12 je státní školka pro dvouleté scifi, ale jsou tu státní i soukromé jesle.

petulkadodo
16. zář 2022

@felixfelicis V Praze je soukromých jeslí celkem dost http://www.prazske-jesle.cz/ A státní by na každou městskou část měly být aspoň jedny.

felixfelicis
16. zář 2022

@petulkadodo O soukromych samozrejme vim😀 Statni ne.

blondynka400
16. zář 2022

@petulkadodo za mne je prostě provoz jeslí úplně mimo a dětem nic nedá, naopak. Dají se najít i soukromé školky čí skupiny za rozumné peníze. Navíc i státní jesle se platily a rozhodně to nebylo málo. Soukromé též zadarmo nebudou.

zuzita15
17. zář 2022

@blondynka400 statni jesle na Praze 12 za 2500 mesicne pausal plus jidlo 85 na den, to teda rozhodne neni moc. Kazdopadne, ackoliv maji uzasne recenze, tak bych tam svoje dite nedala, ac jsem to puvodne planovala, protoze mam info od matek, ktere nejsou fanaticke vyznavacky nsich jesli, ze takova hitparada to tam zase neni. Tety mile, ale zbytek dost hruza - od zari do brezna/dubna nechodi vubec ven (udajne kvuli nemocnosti), vlhcaky misto myti rukou, bonbonky za odmenu, ze sni obed, uklidi atd a dalsi veci, kterym uplne nefandim. Proste neco za neco

krisstina93
17. zář 2022

Tak zápisy máš na jaře, tak teď jen zkusit školky obvolat, jestli někde nezbylo místo a jestli tak malé dítě vezmou. U nás bys byla bez šance, mě se letos na první pokus nedostal ani 3 letý syn, až v létě mi volali z jedné školky, že se jim uvolnilo místo, jinak by šel až skoro ve 4 a půl roce 🙄 ale u nás i ty soukromé jsou problém, jsou zabrané klidně dva roky předem.

barmil
17. zář 2022

@adela1399 na Sklace jsou jesle, kolegyni teď bez problémů vzali 18mes a to jí přihlásila na konci srpna.

veronikav31
19. zář 2022

@adela1399 zkuste se podívat na netu na dětské skupiny,je to podobný institut jako školka nebo jesle

rendyys88
19. zář 2022

@adela1399 Praha 20, MŠ Chodovická má jeslové třídy. Ale jestli mají místo netuším..

merope
25. zář 2022

@adela1399 Ptej se v MČ, kde bydlíš. Dost MČ to má vázané na děti s trvalým pobytem "u nich" (třeba na Praze 7, netuším, jak přesně staré děti se dostaly, ale dost dětí, co jim budou tři v tomto školním roce, už chodí do státní školky, bude se tu ještě jedna otevírat, teď ji rekonstruují - ale vše vázané na trvalé bydliště na Praze 7).