Jaký rajčatový protlak?

zanet22
12. led 2022

Holky, prosím o radu.
Vím, asi to je absurdní dotaz ,ale nikdy se mi nepovede rajská omáčka ani polévka.
Na vině je vždy protlak, už jsem vyzkoušela několik značek a výsledek vždy stejný-kyselý a s tunou cukru aby to přebilo. Děti mají rády takovou tu školní. Jaký používáte do rajské protlak vy, aby se tam nemuselo sypat tuny cukru a aby nebyla nakyslá? Jaký protlak se používá ve školních jídelnách? Ve škole se určitě dává cukru minimum a přesto ji mají tak dobrou. 🙈

eva118
12. led 2022

Já kupuju pasírovaná rajčata půl kila v papírové krabici- tetra pack. Taky trochu přisladím, dětem chutná. Aby byla omáčka dobrá, musím tam být těch rajčat hodně, někdy přidám i protlak, zkouším, dokud to není ono.

zelenaesmolda
12. led 2022

@zanet22
Otma ma dobry protlak,hlavne nekupuj z Kauflandu,ten je kysely.

zanet22
autor
12. led 2022

@zelenaesmolda Z Kaufu jsem právě měla a byl to hnus, pak i z Penny a Kania z Lidlu.

luciklim
12. led 2022

@zanet22 protlak Otma, pak davam taky kecup. A zahustuju klasickym pernikem na strouhani, cukr tam zadny nedavam, je opravdu vyborna 🙂

martiniquest
12. led 2022

Nakupuji protlak, ale pasirovana rajcata - 500 ml tetrapak za cca 15 kc, napr. v Lidlu. Staci troska cukru a omacka/polivka je sladka. Z protlaku nevarim, nechutna mi to.

zanet22
autor
12. led 2022

@martiniquest a co to je za značku? Ony i ty pasírovaný rajčata někdy jsou kyselá. To mám zase zkušenost s lazáněma 🙉 (ty už teď dělám jen z čerstvých rajčat).

zanet22
autor
12. led 2022

@eva118 a jakou značku?

andelka
12. led 2022

Z protlaku nevařím. Používám pasírovana rajčata, Passatu. Obvykle z Lidlu. Cukr dávám, a smetanu. Podle mě každý výrobek z rajčat je kyselý. Často se radi ten protlak zasmazit, že na kyselosti ztratí. Nevěřím tomu,že ve školní jídelně to dělají bez slazení.

eva118
12. led 2022

@zanet22 Passata, Lidl. Ještě se mi nestalo, že by to bylo překyselené.

zelenaesmolda
12. led 2022

@zanet22
to zahusteni pernikem je super a jde to fakt v te rajske poznat

bertoldina
12. led 2022

Dělám si domácí. Ale v zásobě mám pro případ nouze tubu protlaku DM bio.

lv
12. led 2022

Protak se musí chviličku zasmažit na tuku, az lehce prejde do vic oranžové barvy, jinak je kysely každý. Asi minutu, nespalit. A pouzivam jaky mi padne pod ruku+passata.

plamenek
12. led 2022

Tak u nás vede rajčatový protlak HRUŠKA - když použiju jiný, syn to hned pozná 🙂, je nasládlý, rajská je z toho dobrá...

eloise02
12. led 2022

Kupuju na polévku tuhle passatu - https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/product... a dobrý, nic překyseleného nemám.

martiniquest
12. led 2022

@zanet22 Freshona

zanet22
autor
16. led 2022

Ženy, jste skvělé 🙂 děkuji všem za rady. Další víkend ji vyzkouším dle vašich rad. Zkusím koupit tu pasatu z Lidlu i protlak z hrušky. Zkusím více zasmažit. A asi zkusím i ten strouhaný perník. Napíšu, jak to dopadlo.