Oběd na Štědrý den. Máte tip?

animali
14. pro 2019

Prosim o tipy, co jite na Stedry den k obedu. Ja byla ze sve rodiny zvykla na obed, nicmene u manzela v rodine to zvykem nebylo a ten nas tradicni mu nechutna. Ja na obede ale trvam, uz kvuli detem. Rada bych zavedla nasi tradici, ale nemuzu na nic prijit 😁

hezz17
14. pro 2019

My si zavedli kulajdu.

la_amanita
14. pro 2019

U našich akorát zahuštěná zeleninová polévka. Vzhledem k tomu, že se od rána stejně všichni cpeme cukrovím, není ani víc potřeba 🙂

leymea
14. pro 2019

My smazeny syr 😀

hanih
14. pro 2019

My jime houboveho kubu 🙂

zelenaesmolda
14. pro 2019

@leymea
s takovou neuvidis nejenom zlate prase ale ani toho divocaka z reklamy na kofolu 😀

leymea
14. pro 2019
cuuza
14. pro 2019

Asi bude hovězí vyvar s knedlíčky. U nás býval k večeři, teď s prckem a tchýní k večeři polévka není...

animali
autor
14. pro 2019

@zelenaesmolda to preziju. Horsi je varianta hladove a protivne matky 😁😁

knuffel
14. pro 2019

My děláme chlebíčky 😁

zelenaesmolda
14. pro 2019

@animali
takze snickers 🙂

jajulin
14. pro 2019

My buď polévku (ne rybí, ta je až k večeři) nebo žemlovku. Ale vzhledem k tomu, že večeříme už kolem čtvrté hodiny, tak oběd fakt nijak neřeším. Navíc mám Štědrý den spojený spíš se střídmostí a půstem.

vendelinka08
14. pro 2019

Zavedla jsem bramboračku..dle staršího syna je na Štědrý den nejlepší...nechtěla jsem chodit ke tvhýni na oběd..tak jsem to vyřešila po svém...

hojda
14. pro 2019

Kuba, bílá zelnice a štouchané brambory s cibulkou.

iris92
14. pro 2019

My jime vinou klobasu s kasi. Je to tradice co pamatuju od detstvi a manzel se pridal 😁

vitezove
14. pro 2019

My držíme půst 🙂

pratensis
14. pro 2019

U nás bývá vývar, pak jdeme na procházku pořádně vytrávit a večeříme brzy.

jana21278
14. pro 2019

doma jsme mívali hrachovou kaši. co jsem se nastěhovala k manželovi tak tchýně dělala čočkovou polévku a hřibovou omáčku s chlebem. co zemřela tak dělám jen tu omáčku.

vanea
14. pro 2019

U nás doma bývala krupice se skořicí,cukrem a máslem (pamatuju tedy i doby, kdy se jen snídala vánočka a pak až večeře). U manžela doma býval houbový kuba🙂 A my to máme tak, že se okolo oběda většinou stavujeme ke tchánům, takže si dá muž (letos i s malým) obvykle toho kubu .. a já, chudák, co nejí hřiby, alespoň ochutnám🙂 Letos budu mít hotovou zelňačku, tak uvidíme, jestli si ji někdo dá i k obědu, primárně bude na večeři... U nás totiž bývala k večeři kyselice, ale tu jsem nikdy ráda neměla. Tak se letos pokouším zavést novou tradici se zelňačkou :D

vineta
14. pro 2019

Začala jsem vařit zelňačku.

petrasipkova1
14. pro 2019

@iris92 my take, odjakziva, deti s kasi, ja s chlebem.

cuuza
15. pro 2019

@vanea Udělat k obědu krupici, tak jí prcek bude chtít i k večeři 😂

jitka_cv
15. pro 2019

Vinná klobása s chlebem.

jannym
15. pro 2019

Rodice maji kubu, ja dostanu rybi polevku (delam testra zda je vyladena na vecer - syn ujida se mnou, dcera dostava brambory na loupacku s maslem a mlekem co zbyly ze salatu), kdyz nejsme u rodicu, byva hraskova nebo cockova polevka

babulinkab
15. pro 2019

zelňačku s houbami

biedronka10
15. pro 2019

My, drzime pust, ale holce asi neco udelam, ta preci jen cely den o hladu byt zatim nemuze. Rozhoduju se mezi valasskou kyskou nebo Houbovym kubou

summer2012
15. pro 2019

U nás doma se dělala čočka, u manžela čočkova polévka a vinna klobása s kaší...dělám to podle manžela, ale já si dám většinou jen tu polévku, manžel i klobasu ale spíš symbolicky....večeříme brzy kvůli dětem, aby si užili dárky...

maxpex
15. pro 2019

Vinná klobása s chlebem

izz76
15. pro 2019

Já oběd nepotrebuju, ale kvůli dětem a manželovi dělám polívku, vyvar s knedlickama, nebo zelnacku.

karla2015
15. pro 2019

Polevka vyvar a chlebicky

petulapal
15. pro 2019

U nás doma se nikdy neobedvalo, ale u manžela ano, takže jsme to převzali a děláme vinnou klobasu s bramborem