Jak to udělat na Štědrý den?

18. pro 2022

Předem píšu, že si potřebuju spíš ulevit a posmutnit si, než to, že to někdo vyřeší.
Nevím jak to udělat na Štědrý den, kde ho "slavit". S manželem jsme se rozešli. Bydlím v bytě, ale kvůli dětem budeme společně. Myslela jsem, že manžel přijde k nám a budeme u nás. Nicméně, je to tady problém organizačně. Jídelní stůl je v obýváku,kde bude i stromek. Původně jsem chtěla stůl přenést do jiné místnosti, ale neprojde chodbou 🙄
Manžel navrhl, že můžeme být u něj. Jenže já se tam necítím. Je to byt, který jsme společně zařizovali, dělali dětem pokojíčky, plánovali budoucnost a najednou je všechno pryč, cítím se tam jako cizí 😔
Nechci být na Štědrý den někde, kde se budu cítit tak mizerně.
Ale u nás to bude dost komplikované. Vždycky jsme jedli v jiné místnosti než byl stromek a obývák byl zamčený pro Ježíška.
Letos je prostě všechno špatně a nic není jal si to naplánuju 🙁

elvira
18. pro 2022

Asi bych šla k manželovi. Stejně se jedná jen o odpoledne až večer ne? A když už přežiješ jeho, tak přežiješ i to místo. Děti budou mít hezký Štědrý den.

vladienka
18. pro 2022

Mrzi ma ze to mate narocne a trochu smutnejsie. K otazke - aj my jeme v obyvaku pri stromceku, po veceri beriem holky do pokojicku k oknu a vyhlizime jeziska 🙂 manzel zatial “upratuje v kuchyni “ takze darky ktore su v gauci da pod stromcek a potom zazvoni na zvoncek

felixfelicis
18. pro 2022

Mne teda prijde stromek v obyvaku jako uplna malickost, aby ses kvuli tomu trapila nebo chodila do byvaleho bytu, kde se necitis dobre. Mame obyvak spojeny s kuchyni, po veceri jdou deti ven prskat prskavky, ja mezitim rychle nanosim darky, rozsvitim stromecek a pripojim se k nim. Jste v novem, podminky se zmenily, zavedete si nove tradice - vyreseno🙂

alexovka
18. pro 2022

Mám to letos podobně, rozchod a stěhování. Původně jsem chtěla odjet k mámě, právě abych mohla dětem udělat překvapeni v podobě dárků pod stromečkem, jídelní stůl mame taky v obýváku. Ale jsme nemocný a asi ještě chvilku budeme. Takže plán je, že děti půjdou do děckého pokojíčku, z okna zapálíme prskavky a já mezitím rychle vyběhnu dát dárky pod stromek. Tak nám držte palce, ať ještě nevyhoříme 😂😂

galatea_a
18. pro 2022

Přece se nebudeš každý rok stresovat a jezdit na Vánoce k manželovi, když se tam necítíš. Udělej si to doma tak, aby se vám to líbilo. My jsme měli vždycky stromeček v obýváku, kde byl jídelní stůl. Odpoledne jsme šli s tátou na procházku, máma zatím připravovala večeri (a dala dárky pod stromeček). Při večeři jsme pokukovali po dárkách a těšili se, až si je rozbalíme. Uvidíš, že děti si to užjiou!

veru181
18. pro 2022

Máme taky stromek ve stejné místnosti. Syn je zatím ještě malý a nemá z toho rozum, ale už teď zavádíme a bude to tak i dál, že jeden jde po večeři s ním do pokoje (letos už asi i vyhlížet Ježíška) a druhý zatím připraví dárky. Moc držím palce, ať to hlavně celkově zvládnete co nejlépe 🍀

pe_tu_ss_ka
18. pro 2022

Také máme stromek v obýváku. Po večeři půjdeme před dům s novým krmítkem a jídlem pro ptáčky, aby se taky dobře najedli a vezmeme i prskavky. Jeden z nás si dá na čas a nandá to pod stromek a přijde ven. Pak bude doma překvapení.

properjoey
18. pro 2022

Taky máme stůl v obýváku a přesně jako holky, jde se vyhlížet z okna Ježíšek a mezi tím se tam objeví dárky. A zvládám to i sama...jinak ale musím říct, že jak si děti střídáme, tak někdy nám nosí Ježíšek dárky i v noci a to se všem líbí mnohem víc, dávám si budík na 5., dám tam dárečky, zapnu světýlka a ráno to děti objeví a je to moc hezký

jane46
18. pro 2022

Takova otazka... Deti to chteji slavit kde? Pises, ze kvuli detem, ale jestli to je jejich volba nebo vy to delate pro ne. Ja si nedokazu predstavit, ze bych po rozvodu rodicu mela otce u stromecku, ale ja uz byla na stredni.

U nas byly darky pod stromeckem uz pri veceri a proste jsme na ne koukali uz od stolu, zvonek byl znameni, ze muzeme rozbalovat. Meli jsme kuchyn s obyvacim pokojem uz tehdy.

carameels
18. pro 2022

My odjakživa jedli ve stejné místnosti, kde je stromeček. Už jako malé děti a teď v tom pokračuji s manželem. Vlastně se i stěhujeme za stromečkem, abychom na něj a na dárky mohli koukat celou večeři a těšit se. Vždy po poledni jsme jeli na hřbitov za dědou a máma ještě šla čůrat nebo něco 😂 a když jsme se vrátili, byly tam dárky. Tohle kouzlo jsem neprokoukla pěkně dlouho a bylo to moc super. A vlastně tuhle tradici dodržujeme stále. I u nás doma. Odpoledne se jdeme projít a když se vrátíme, jsou tam dárečky. Vždycky to jde nějak vymyslet 🤍 Hlavně se nestresovat.

cherie24
18. pro 2022

Taky máme obývák s kuchyní a stromek vedle stolu. Nepřijde mi to problém. Partner vezme děti ven prskat prskavky a já zatím dám dárky pod stromek. Větší problém mi teda připadá být v bytě, který mi působí bolestné vzpomínky a tvářit se na děti, že jsem úplně v pohodě, zatímco bych nejradši zalezla někam do skříně. 🙂

autor
18. pro 2022

Dětem je 6 a 2. Je to celé čerstvé, proto budeme všichni spolu. Spíš jsem to měla vymyšlené nějak a nepůjde to. Stromek v obýváku problém není. Problém je to, že kvůli tomu mému pitomci musím něco takového vůbec řešit 😔

jjasmina
18. pro 2022

Ještě si se nevyrovnala se situací, takže se musíš rozhodnout jestli to vůbec zvládneš

sorboni30
18. pro 2022

My doma zdobime stromeček večer v den před štědrým dnem. Ráno se děti běží podívat zda ho Jezisek přinesl..a pak čekají napjati na večer.. jdem se převléct a čekáme až zazvoní..
Zkuste zavést novou tradici. Ježíšek si zdobí stromeček aby věděl komu večer dárky přinést.. tak jsme to řekli dětem my.
Jinak věřte že bude hůř..
Jsem rozvedená a ex si děti bere on rok na Štědrý den a večer a vraci až další den. Letos jsou děti se mnou a přítelem se kterým jsme spolu 3 a půl let a máme malou holčičku..
Držím palce ať to vyřešite a děti jsou šťastné

lida9
19. pro 2022

podle me ses nevyrovnala se situaci ohledne manzela ty (coz chapu)... takze slavit u chlapa, nebo u vas a jeste spolecne je nesmysl... ses nastvana, takze 24. bud bude hadka nebo budes brecet - nebude hlavne pro deti lepsi mit pohodovou mamu o samote a druhy den tatu ? nez predstirat 24. spolecne?

dixi86
19. pro 2022

Já bych tedy osobně doporučovala ještě vše promyslet. Očividně( a to nemyslím zle a nedivím se tomu) z toho rozhodně nejste oklepaná a nevím, zda není lepší si užít Vánoce každý s dětmi sám. Tohle bude hodně smutné :( držím palce, ať je to již za vámi a co nejklidnějsi svatky 🍀

ito
20. pro 2022

Ahoj, uz odmalicka jsme mivali stromek v obyvaku, kde se i vecerelo na Stedry vecer. Ja to doma mam take tak. Nevidim v tom vubec zadny problem, darky se tam davaji az po veceri a to je prave to kouzlo, ze jsme videli stromek kde nic nebylo a pak najednou darky ... driv jsme cekali vzdy s jednim z rodicu v detskem pokoji na zvoneni Jeziska, zatimco ten druhy tam ty darky rychlem prinesl a zazvonil na zvonek. Ja to s detmi praktikuji ted tak, ze si davaji po veceri koupel, ja poklidim a rychle to tam nanosim ... zvonek mam nahrany jako budik na urcity cas na telefonu. Zustan ve svem, ty deti to fakt resit nebudou.

ito
20. pro 2022

Vim, ze je to naprd, ale muzes si s detmi vytvorit vlastni verzi Vanoc, jak vam to bude vyhovovat. Rozchod je vzdy naprd, za me radim nelpit na vecech, ktere pridelaji jen spoustu problemu, ale pozmenit si to hlavne ke spokojenosti tebe a deti. U nas si uzivame cele adventni obdobi a treba stromecek zdobim s detmi dohromady ... ta radost je popravde mnohem vetsi a uzivaji si to, nez kdyby ho uvideli uz nazdobeny. Jo a tim, ze nemam chlapa, tak ani neobaluju kapra, ale davame si lososa, ktery nam chutna a je s nim mnohem mene prace. Pro deti je dulezite, ze budes s nimi, relativne v pohode a samozrejme nejake ty darecky ... Hodne sil!

rebe
20. pro 2022

Vytvořit nové Vánoční tradice, aby vyhovovaly mně i mému manželovi pro mě bylo po narození dětí hodně těžké. Oprostit se od svých zažitých představ. A ty to máš ještě v nové situaci o tolik těžší. Jsi skvělá, jak se to kvůli dětem snažíš zvládnout, musí ot být opravdu bolestivé. Držím palce ať to vyřešíš co nejlépe a Vánoce užiješ v klidu a spokojenosti. A časem i šťastně ❤

vipeta
21. pro 2022

My ráno nazdobime stromek pro Ježíška v obýváku, ale nerozsvitime, v obýváku taky vecerime. Pak jdou děti s manželem na dvůr prskat prskavky a já mezitím nahazu dárky pod stromek. Pak se vyměníme, já jdu za dětmi, manžel zmizí, rozsvítí stromek a zazvoní 😉

jarla
1. led 2023

Tak jak to nakonec dopadlo? Jak jste to udělali a zvládli?

autor
2. led 2023

@jarla jedli jsme u stromku a pak jsme odešli prskat prskavky do kuchyně. Šlo to. Děti si to užili. Se mnou to bylo horší, ale to se dalo čekat...