Recept na korpus

erikad82
26. jan 2017

Ahojte! Nakoľko som piekla len pár tort a to torty s jedlou oplátkou vo veľkosti plechu 🙂 Chcela by som vás moooc poprosiť: chcem upiecť tortu pre dcérku. Mala by so byť torta s bábikou barbie. Sukňu chcem upiecť v bábovkovej forme -mám takú peknú silikónovú,len neviem aký korpus urobiť. Prosím máte nejaký overený recept.
Ja som robila korpus na tortu s oplátkou -piškotové cesto. Môžem aj to použiť do bábovkovej formy? S koľkých vajec?
Vopred ďakujem za rady!!!

sykorkauhliarka
26. jan 2017

moja mamka robi kolko vajec tolko lyzic muky.. cukru ..a pol sacku pdp a olej....neviem ako mas vysoku tu formu ale dajme tomu ze z 8 vajec si spravis sneh...do toho das zltka 8 lyzic muky 8 lyzic cukru prasok do pevica a olej 2 lyzice priblizne hodku pecies na 180 °C

ukulela
26. jan 2017

podla mna len vyskusat raz upiect nanecisto vo forme piskotove cesto ... babovku pekavas v nej? z kolkych vajec? tak skus z tolkych aj to piskotove urobit a uvidis, ci staci, ci treba pridat vajco-dve.

erikad82
autor
27. jan 2017

@ukulela Pečiem bábovku z 3 vajec a je to tak akurát 🙂 Vyskúšam teda to piškótové -som veľmi zvedavá aké bude 🙂

marika3678
27. jan 2017

@erikad82 najlepšia bábovka 6 vajec, 300 g prášk. cukru, 1 vanilkový cukor, 300g polohr. múky, 1 dcl vlažnej vody, 1 dcl oleja, 1 prášok do pečiva, kôra z citróna. Žĺtky s cukrami a kôrou vymiešať poriadne do peny, pridať vodu a olej - poriadne vymiešať, pridať muku a PDP - poriadne premiešať, pridať vyšľahané bielky - jemne premiešať. 2/3 cesta vyliať do formy a do 1/3 primiešať kakao a priliať do formy. Pečie sa pri 180 cca 1 hodinu.
Ja namiesto prášk. cukru dávam normálne kryštálový trstinový (dávam menej) a dlhšie ho potom miešam s vodou a olejom, aby sa rozpustil. A múku dávam 1/3 normálnu pšeničnú a 2/3 nejakú tmavú (akú doma mám - napr. pohánkovú).

erikad82
autor
27. jan 2017

@marika3678 Ďakujem! Vyskúšam 🙂

tinqua
27. jan 2017

Ja odporucam pridat do cesta jemny tvaroh(lidl, vo vedierku) to je eňo-ňuňo 🙂

erikad82
autor
27. jan 2017

@tinqua dnes som si ho kúpila 🙂 Veru vyskúšam 🙂