Rostlinná mléka - výrobníky + domácí výroba

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s výrobníky rostlinného mléka typu Soyabella nebo s výrobou bez přístroje? Malá (2,5) má alergii na BKM. Ráno pije Nutrillon AC. A dále kupuji ovesné mléko v krabici z DM, ty sušené mi přijdou chemické a často i s příměsí kaseinu. Mám doma ještě ročního chlapečka a tak jsem spíš uvažovala o výrobníku nebo o ověřeném chutném, jednoduchém a rychlém receptu;) Zkoušela jsem projet youtube a našla recepty na ovesné mléko (namočené a rozmixované vločky/kroupy), ale v žádném případě to není tak dobré jako z krabice. Sójové se obávám, že bude náš další alergen..Děkuji za inspiraci...

killi
7. led 2014

@klara_marie_frantiska my jsme si koupili veganzu, zkoušeli jsme různé mléka, ale ta kvalita nikdy není taková jako z obchodu. Tak jsme to vzdali a kupujeme špaldové mléko z globusu Alnatura nebo jahelné mléko je chuťově výborné. Obě jsou tekuté. Kupovali jsme i rýžové nebo ovesné tekuté. 😉

kajalka
7. led 2014

@klara_marie_frantiska Dělávám mandlové mléko. 80g mandlí (oloupaných) rozmixuju s trochou vody a pak doliju necelým litrem, louhuju přes noc. Není ale tak "hutný" jako kravský.

klara_marie_frantiska
autor
7. led 2014

@killi to jahelné mléko je taky z globusu? to špaldové jsem právě koupila a ještě neotevřela.. příjde mi ale celkem drahé pořád ty krabice kupovat..

killi
7. led 2014

@klara_marie_frantiska Jahelné mléko jsem dřív kupovala přes eshop teď ho kupuju u nás v obchodě, má tam zdravou výživu, ale je dražší stojí přes 60kč, ale chutově je luxusní. V globusu to špaldové mají myslím za 37kč. To je nejlevnější co jsem kdy sehnala z mlék. Doma se nám dobré mléko nepodařilo udělat mimo sojové a to zase nikdo pít nechce, tak kupujeme v obchodě. 😉