Svatba nebo ne?

berinka1
13. čer 2016

Ahoj, nedávno jsem psala příspěvek týkajícího se neplánovaného otěhotnění a teď řeším s tím související "problém". Zkusím hodně zkrátit🙂
S přítelem jsme se po vánocích zasnoubili, přišel s tím sám, na datu jsme se prvně dohodnout nemohli, nakonec padl termín březen 2017, že dříve nechce. V dubnu jsme měli 2 leté výročí a cca před měsícem jsem zjistila, že jsem těhotná. Díte jsme plánovali tak za 2-3 roky, aˇž budeme mít pořešené bydlení, po svatbě atd., ale stalo se a rozhodli jsme se, že to tak necháme. S tím souvisím že jsem začala řešit i svatbu, jelikož TP cca 20.1. a svatba v březnu je dle mého dost nereálná, Chtěla jsem ji samozřejmě posunout na dřív, třeba září/říjen. Ale přítel o tom najednou nechce ani slyšet, že teď se ženit nebude, proč mne není schopen říct, resp. mne není schopen vůbec nijak argumentovat, jen si tvrdohlavě stojí za svým. Kdykoliv toto téma otevřu, skončí to hádkou, že musí být vždy po mém a že chce aby bylo po jeho.
Tomuto všemu předcházela diskuze po cca ani ne roce společného žití, že mne prsten dá, až to bude opravdu aktuální, protože jsem nechtěla být x let zasnoubená, toto jsem měla s bývalým, se kterým mám 4l dceru. Pro mne svatba dost znamená, což jsem mu vysvětlovala, říkala jsem mu, jak jsem se cítila v porodce, když má každý jiné jméno atd a on mne "slíbil", že toto už nezažiju a byť chtěl prvně svatbu jako poslední věc po všem (po dětech, baráku..), tak to bude jinak. A když to teď má posunout o půl roku dopředu, tak se zasekl a není s ním možné jakkoliv hnout. Řekla jsem mu, že pokud tu svatbu teď nechce, tak pak už se vdávat nebudu, jelikož to nemá smysl a dítě bude mít příjmení o mě. Dceři jsem vyběhala změnu příjmení na mé, ale rodné musí stále používat.
Jak by jste v této situaci reagovaly vy?

lenysek1988
13. čer 2016

Jako těhu nevěsta nemůžeš pít a možná si tu svatbu tolik neužiješ. Možné omezení v pohybu a dřív budeš možná unavená. Ale jako maminka 2m miminka si to asi neužiješ o nic víc než těhu. Jako kojící, žádný alkohol a někdo se o toho drobečka musí starat. Budeš stále myslet na miminko a taky na děj svatby.... Nebo svatbu posunout o rok,kdy bude větší. Kdyby jsem si mohla vybrat,tak budu nevěsta s pupíčkem. A příjmení pro miminko je tím pádem vyřešené hned.

nita1984
13. čer 2016

@lenysek1988 jenže tady nejde o to, jak si má tazatelka vybrat, ale o to, že přítel chce svatbu až březen 2017 a o dřívejším nechce slyšet....

lenysek1988
13. čer 2016

@nita1984 to jsem pochopila. Napsala jsem argumenty,proč svatbu dřív. Pokud na toto přítel nereaguje,tak bohužel nevím jak poradit.

andreaandrejka
13. čer 2016

Pokud přítel nechce, nezbývá asi nic jiného než ho respektovat, protože čím víc ho do toho budete nutit, tím víc se bude šprajcovat ...
Jinak souhlasím s
@lenysek1988 na tvém místě bych svatbu přesunula třeba o rok, aby jsi si jí užila. 🙂

urtica
13. čer 2016

@berinka1 Asi bych zareagovala podobně jako Ty - připadá mi, že nic moc víc dělat nemůžeš. Každopádně bych byla z přítele poměrně zklamaná - ani ne tak z toho, že chce svatbu odložit (pokud bych znala konkrétní důvod a měl by hlavu a patu), ale spíš ze způsobu jakým s Tebou komunikuje, respektive nekomunikuje. To, že chce , aby bylo "po jeho" znamená přesně co?? Že budete mít svatbu v tom plánovaném březnu 2017 - s tříměsíčním mimčem...??? Svatba v těhotenství je o něco příjemnější než svatba s prckem, ale předpokládám, že na tento argument partner neslyší...
Dělá to na mě dojem, že teď nejde primárně ani tak o svatbu, spíš bych řekla, že ho zaskočila vidina otcovství a závazků jako takových.

alen_ka
13. čer 2016

@berinka1 reagovala bych tak jako ty, dala bych dítěti příjmení po sobě

tulikiss
13. čer 2016

@berinka1 to me mrzi ☹ asi bych na nej netlacila stejne clovek niceho nedocili..ale dva mesice po porodu bych se nevdavala, pockala bych pak minimalne rok. miminku bych dala prijmeni po sobe, protoze buh vi jestli se pak pritel zase nebude kroutit, ze tehdy taky nechce a ze to bude podle nej. po svatbe se pak prijmeni se pak snadno zmeni.

berinka1
autor
13. čer 2016

já ten březen zavrhla rovnou,bude sotva po 6n a řešit toto s tak malým mimi mne fakt přijde mnohem horší než s bříškem.. Myslím, že těch důvodů proč teď jsem mu uvedla dost, a ne nějaký nesmysly, ale reálné věci.
Kdyby mne po těch vánocích nepožádal, tak budu souhlasit s @urtica ,že ho zaskočilo dítě, na to svatba, ale pokud byla stejně v plánu, tak to nějak nedokážu pochopit a přesně jak píšeš, jsem dost zklamaná.
Včera večer jsme se kvůli tomu chytli, dost ostře a ořvala jsem to samozřejmě..Nakonec mne řekl, že jsem mu ublížila já a ne on mně. Ale není mne schopný vysvětlit v čem a proč, jede si jen to své, že teď nechce, ale odůvodnění naprosto žádné.
O rok je brzo, s ročním prckem to taky nebude zrovna paráda a tím jak jsem zklamaná, tak v 35 se fakt vdávat nechci. Přijde mne to po tom všem (děti, hypo) jako trapné gesto aby se neřeklo nebo jak to mám říct.
@tulikiss ano, přesně toto čekám, že pak si zase vymyslí něco jiného a pořád nebude ta "správná" chvíle.
Asi řeší i finance, ale jelikož polovina rodiny se mnou nemluví a zvala bych stejně jen nejbližší rodinu, tak jsme na max. 15-20 lidech, oběd, dort, výslužky, oblek pro něj a obyč prstýnky a vlezem se do 20-30t si myslím. Žádná mega nóbl akce. V tom prosinci mne sám řekl, že chce malou svatbu, minule mne řekl, že aby to zas za to stálo. Taky už neví co mluví:/

astyna
13. čer 2016

Také jsem se rozhodovala, zda se vdávat těhotná nebo ne, přítel to chtěl nechat taky až pak. Takže svatbu máme toto září a to malému bude 10,5 měsíce.

Myslím, že tady by měl sklapnout krovky a spíš udělat podle tebe - dva měsíce po narození dítěte je opravdu brzo, když si vzpomenu na sebe, tak to bych se raději nevdávala vůbec, už jen to kojení co 1,5h ...

S tím pitím - já ani jako netěhu nevěsta nemíním moc pít, jedna sklenka ti jako těhotné neublíží, já běžně pila bílé víno. Jen bys neměla tvrdý alkohol...

Jako obé má své výhody (nemusíš řešit hlídačky, kojení..), ale já zase nechtěla, aby pak říkali, Nj vy jste se museli brát, a proto máš bříško? 😒

Asi bych se pídila po tom, co ho odradilo? Nestalo se mezi vámi něco? Zkus zapátrat v paměti...

nita1984
13. čer 2016

@berinka1 20 lidí a 30t je docela optimismus... my měli 18 lidí a pod 50 to nebylo 😒 i když jsme vesměs neutráceli za zbytečnosti... to jen spíš tak pro info...

andreaandrejka
13. čer 2016

@berinka1 Tak to opravdu nechápu. Nechce, ale není schopný vysvětlit proč? Ví vůbec co chce?

andreaandrejka
13. čer 2016

@berinka1 Ta svatba, ten rozpočet...nooo.. my měli 12 lidí a pod 40tis jsme nedokázali jít...a to jsme šli hodně střední cestou, co se cen týče. Ale to je jedno, to je vedlejší, oproti tomu co ted řešíš. Každopádně, jestli řeší peníze, tak by ti to měl říct.

urtica
13. čer 2016

@berinka1 Ano, já vím, že Tě požádal - nicméně píšeš, že to nebylo s prstýnkem, tak mi to připadá spíš na nějaké spontánnější rozhodnutí z jeho strany než na něco , co dlouho plánoval...?
A ona je přece jen jiná vidina svatby v roce 2017 a jiná toho, že budu za pár měsíců otcem a měl bych se ženit hned...
S těmi vdavkami na roce souhlasím. Ne, že by to nešlo - kámoška to tak měla, ale byla z toho dost vyřízená a moc si to neužila...a naší holčičce je teď patnáct měsíců a mám pocit, že se otáčím daleko víc než když jí byly ty tři měsíce...

astyna
13. čer 2016

@nita1984

my máme 55 lidí, vše nám uvaří ve školní jídelně, oběd máme za 50 Kč, polévka za 15 Kč, alkohol ze svých zásob, jen se koupí víno od vinaře (ale to máme jako svatební dar). Nyní řešíme jen kolik nealka a džusů.

Pokud to mají v restauraci, prohnou se, nám to přivezou, nastrojíme podle svého, vyjde nás to na třetinu 😎

berinka1
autor
13. čer 2016

@astyna já právě taky spíše nepiju, takže to mne vůbec nevadí a jak říkáš, přípitek si dát můžu.. Všichni ví, že jsme zasnoubení a že byla svatba plánovaná na březen, tak tyto řeči snad nebudou, přijde mne logické toto posunout dopředu, když k tomu mám důvod..
@nita1984 já právě řeším jen oběd, žádný večerní raut nebo tak, prostě oběd na 2-3hod a domů🙂 Já šaty mám a x věcí na výzdobu již s dřívějška, včetně nějakých zbytečností. Fotograf je přítelův bratranec, takže to bude za skoropusu, proto počítám s takovým optimistickým rozpočtem.. U velký svatby, která byla zrušena jsem počítala 1000/os na oběd + večer + pití (resp, takto počítali v restauraci), takže beru max.10-15tis za oběd a věci okolo a ten zbytek na ostatní.

tulikiss
13. čer 2016

@berinka1 promin vim ze si tehotna a nerada bych napsala neco co ti ublizi, ale podle reakce tveho pritele je ten problem ten, ze ti dava za vinnu ze si neplanovane otehotnela. trochu mam pocit ze si mysli ze si to planovala a proto rika ze to nebude podle tebe ale podle neho...mozna se pletu ale prijde mi ze vsechnu vinnu ze neplanovane tehotenstvi haze na tebe a proto je nastvany a dela to co dela. chova se jako male urazene decko . ☹

nita1984
13. čer 2016

@berinka1 držím palce

@astyna no, záleží kdo co chce... já bych oběd ze školní jídelnynechtěla 🙂 Zas je to jednou za život, ne? 😀 😀 😀 (no dobrá, u mě dvakrát, a protojsem přesně věděla, co chci a co ne 🙂

suzief
13. čer 2016

Třeba má nějaký důvod, možná chystá nějaké překvapení a nemůže čas posunout a proto je tak zatvrzelej ale zase nechce prozradit co a jak, no kdoví. Jsem optimista, takže spíš sázím na tohleto.

asadek
13. čer 2016

Mimcu dej svoje příjmení, já bych to taky udělala kdyby mě chlap nepozadal.. My měli svatbu teď na první narozeniny naší dcerky a super 👌

berinka1
autor
13. čer 2016

@urtica právě že bylo s prstýnkem, ten jsem dostala právě a byla jsem dost překvapená a ještě jsem se v tom prosinci ujišťovala, jestli to opravdu takto myslím, že chce tu svatbu řešit teď a ne za x let. Řekl mne, že ano a proto mne ho dává..
Právě proto, že v tom roce to je snad ještě horší, až tak po těch 3 letech, ať má člověk fakt klid v tomto směru, ale to už jsem se sekla já..
@andreaandrejka ano, stále mne tvrdí, že si mne chce vzít, ale ne teď a když po něm chci alespoň jeden důvod proč ne teď, tak mne není schopný odpovědět a akorát se naštve.

berinka1
autor
13. čer 2016

@tulikiss s tou poslední větou naprosto souhlasím🙂)) nevím, jestli háže jen na mne, o tomto jsme se bavili, protože jsme asi 14 dnů řešili, jestli nechat nebo nenechat, protože konkrétně mne se to teď opravdu nehodí (viz někde má předchozí diskuze), ale společně jsme se rozhodli, že nechat, vyloženě jsem ho nechala rozhodnout, protože vím, že je částečně ovlivnitelný, takže jsem nechtěla sama nic dopředu říkat.
@suzief jo, tak kéž by to tak bylo🙂))) ale znám ho dost dobře a co nemá promyšlený a naplánovaný, tak to nejde a sám něco takového zorganizovat, to fakt ne🙂 ne,že bych ho chtěla podceňovat, ale toto bych od něj fakt nečekala..
@asadek ano, toto jsem mu řekla a on, že ho vydírám..

andreaandrejka
13. čer 2016

@berinka1 Tak tam je nějaký problém. Normální chlap by řekl důvod, proč ne. Pokud ti ale nic neřekne a ještě se naštve, tak to není jen tak samo sebou.

berinka1
autor
13. čer 2016

@andreaandrejka no, ale vůbec netuším jakej, když jsme všechno měli pořešený... a hlavně doma dost komunikujeme, svěřujeme se, tak nevím co má toto znamenat..

urtica
13. čer 2016

@berinka1 Aha, tak to jsem z úvodního textu špatně vyrozuměla...mě ještě napadá..jak fungujete jinak? O jiných citlivějších věcech je schopen mluvit? Umí dělat kompromisy v jiných oblastech?

Můj otec má takovou zvláštní povahu, že když má o něčem nějakou představu, jak to bude, strašně špatně se přizpůsobuje změně okolností a trvá na původní vizi - i když může být dost těžko realizovatelná. Komunikovat taky neumí - ale projevuje se to ve všech oblastech jeho života.

astyna
13. čer 2016

@nita1984

Dělali nám kalkulaci v restauraci a z toho rozdílu máme svatební cestu na Maledivy 🙂 Ono jestli dát za vepřovou panenku s 3 omáčkami a štouchařkama 50 Kč nebo 150 Kč, je fakt rozdíl. Tím, že máme tolik obědů, tak nám dali jen cenu za náklady. Ale musíme si zase zorganizovat sami obsluhu.

Navíc tam vaří výborně, zásobují široké okolí na různé oslavy, takže víme, do čeho jdeme 😎

Náklady na svatbu lze neskutečně srazit - já jsem taky nejdříve chtěla v restauraci, ale jsem na rodičáku, přítel ještě studuje, financujeme z vlastních rezerv, takže jsme se rozhodli tak. I kvůli tomu, že nikde nemohli splnit naše požadavky (máme i Dj, tombolu...blbě se místo hledalo)...

berinka1
autor
13. čer 2016

@urtica ze začátku nebyl schopný (mají s tímto v rodině problém) ,ale čím déle spolu jsme, tím je to lepší a komunikujeme. Pravdou je, že ho většinou uargumentuju,když něco řešíme, takže je většinou po mém, ale taková já jsem, než se sama rozhodnu, potřebuju mít x variant a řešení a zdůvodnění a podle toho jednám (naštěstí to mám v hlavě promyšlené docela rychle). Tak možná se sekl z toho důvodu, že mám zase pravdu a tentokrát nechce aby bylo po mém.
@astyna to je rozdíl, to je jasný🙂 jelikož se naše rodiny ani neznají a po některých skutečnostech ani netouží se spolu vůbec seznamovat, bych svatbu právě řešila jen tím obědem.

urtica
13. čer 2016

@berinka1 Tak by to mohlo být - plus, toto je poměrně citlivé a osobní téma a pokud s tím měl problémy (o tom mluvit), může to u těch citlivějších témat přetrvávat...navíc předpokládám, že dítko ještě nemá, tak si neumí představit, jak to může být náručné chystat veselku s uzlíkem.

lenysek1988
13. čer 2016

@berinka1 Teď z jiného soudku. Na svatbě jsem měla 55 lidí a za jídlo se platilo necelých 20tis. Jídlo nám dováželi asi 1km z restaurace a v ceně je půjčovné za ubrusy a pivo + chlazení. Oběd stál 8875kč. 🙂 Jsou to dva roky od svatby.

andreaandrejka
13. čer 2016

@lenysek1988 Tak já se taky přidám s tím žrádýlkem 😀 Na obědě nás bylo 12, měli jsme pouze polévku a oběd. Polévka knedlíčková, hlavní chod curyšské medailonky a brambory, svatební dort. Vařil nám v malé restauraci/hospůdce známý kuchař, cena za 12 porcí všeho nás vyšla na 3500,-
Pak následovalo 40kg prase na grilu, kýty, soudky piv na zahradě a to už cenu raději psát nebudu 😀

berinka1
autor
13. čer 2016

@urtica nn nemá, jsme spolu od necelých 2,5l malé, takže na jednu stranu ví, co to dítě je, ale holt až větší🙂
už nevím fakt jak na něj, asi na to prostě kašlu a bude scéna skrz jméno.
@lenysek1988 koukám, že jsi ze stejného regionu, kde jste to měli za tak luxus cenu?🙂